poster

Muž a chlapec (TV film)

 • Velká Británie

  Man and Boy

 • Slovensko

  Muž a chlapec

Drama

Velká Británie, 2002, 103 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

 • gudaulin
  ***

  Naprosto se nechystám tvrdit, že se jedná o nějak výjimečný film - ostatně si to ani nemyslím. Ve svém žánru (a s ohledem na to, že jde o televizní formát), tvoří nicméně nadprůměr, v porovnání se záplavou rodinných melodramat a romantických slátanit americké a německé výroby je to přímo veledílo. Historka o náhodné nevěře, rozpadu rodiny a následném hledání nového vztahu je uvěřitelná (kdo z nás něco podobného ve svém okolí neviděl?), a i když režisér pracuje se sentimentem, nikdy nesklouzává ke kýči. Ioan Gruffudd a Elizabeth Mitchell jsou typově naprosto přesní a sympatičtí. Vzhledem k tomu, že jen vzorek tvorby se může svým scénářem a režií rovnat filmům typu "Lepší už to nebude" si "Muž a chlapec" svých 65 % za celkový dojem zaslouží.(2.12.2006)

 • ja.rebel
  ***

  Úspěšný manažer, hrdý otec šestiletého syna, vzorný manžel. To vše, však jen do té doby, než prožije aférku na jednu noc a zcela nepředloženě půjčí manželce svůj telefon. Osudový okamžik, kdy končí nalajnovaný pohodový život a cosi jako černá můra začíná. Žena ho opouští a on přichází o práci a zůstává sám s malým Patem. Najednou zjišťuje, že být otcem neznamená jen pustit synovi jeho oblíbené Hvězdné války a chvílemi se zdá, že si přestávají rozumnět. Do jejich života vstupuje jiná žena. Půvabná servírka (Elizabeth Mitchell) z italské restaurace a později se ukáže, že i matka nové Patovy kamarádky ze školy. Pomalu se rozvíjející vztah je však zastaven další krutou ranou, kterou Harymu život přichystal. Jeho otec umírá. Hary se setkává s dnes již bývalou ženou a dozvídá se, že si v Japonsku našla přítele a vrací se zpět. Pata si ale odvede do svého nového domova......(2.3.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace