• Ivo
  ****

  "Virová" mediální fraška dosedla i na divoké Tygry a chlapci museli poněkud zvolnit. Ozdobeni Burešovými uslintanými náhubky teď svorně hledají cestu jak tuto světovou mentální pandemii ve zdraví a aspoň s pár sousty tempehu přežít. Pocukrováno typickými buransko-ostrawskymi žertíky, obohaceno členem Národního Divadla bez kostýmu i veselým bonusovým telefonátem herci Langmajerovi, je to zároveň i smutný odraz současné přiblblé kokotavirové lobotomie, která dělá z občanů snadno manipulovatelné bezmocné (a ve většině případů i bezmozkové) ovce - což je vedle plánovaných mega $$ zisků jedna z hlavních point celé této prolhané a násilně zvrácené globální taškařice (kdy se obludně zveličuje a nafukuje jedna drobnost a tisíckrát závažnější věci se s nezájmem ignorují, za uznalého potlesku úspěšně zmedializovaných nemyslících mas). Vybraných 700 Kč na 2 pizzy je ale fajn, tak uvidíme jak bude divadelní příběh dále pokračovat. Vypadá ale že technický tým měl tentokrát roušky na očích i uších - jinak nevím jak si vysvětlit desynchronizaci zvuku a obrazu v některých místech videa...(25.4.2020)

 • bart_
  *****

  "Sedm set tisíc píčovina wole." .... S dřívější tvorbou chlapců jsem obeznámen, ačkoliv jejich humorem nijak neholduju. Okrem se ale jedná o výtečnou satiru která bez jakýchkoliv servítek reaguje na aktuální rozpoložení - tedy nevyhnutelný úpadek kulturního odvětví. A kdo by byl řekl, že ten nesympatický právník ze Soudkyně Barbary je ve skutečnosti dvorní herec Národního divadla Vladimír Polák? Garantovat mohu jediné: požaduju další nekorektní komediální nálož! Téměř identická Zkáza Dejvického divadla se mi perfektně trefila do noty, což zde kupodivu platí dvojnásob.(24.4.2020)

 • Mr.Apache
  ***

  Tři tygři jsou většinou výborní - jakožto ostravský potrat Montyho Pythona to již mnohokrát prokázali ve svých skečích na youtube -, ale z tohoto námětu (divadlo v době koronaviru) se bohužel moc uvařit nedalo. Jak vidno, roušky omezují nejen běh normálního života. S hadrem na hubě se jinak dá určitě předvést ledacos, ale když ho mají na držkách úplně všichni, tak už to holt není taková sranda. Škoda, že jinou tvorbu fenomenálního Kozuba a jeho milých přicmrndávačů zde nelze hodnotit.(16.5.2020)

 • klukluka
  *****

  Osvobozené divadlo, Semafor, Provázek, Dejvice, Divadlo Mír (?). V tom výčtu nějaká divadla, kde se věci dělají/ dělaly výrazně jinak (progresivně), určitě chybí, ale tihle Ostraváci na sebe strhávají nebývalou pozornost a koledují si o to, stát se dalším fenoménem. Jan Hrušínský jen hudroval a tady se vynasnažili. Respekt...(25.5.2020)

 • mira007
  ****

  Koronavirová ostravská verze Zkázy Dejvického divadla o hercích ( kteří hrajou sami sebe ) , kteří bez práce v divadle zkouší yůtubering. Od tvůrců Lajny se stejným ( zde bych řekl i lepším ) stylem humoru a Langmajerem jako zlatým hřebem večera. Zajímavý crowfundingový projekt, kterému po prvním díle fandím.(31.5.2020)

 • - V epizodě je zmíněný seriál Lajna (od r. 2017). (Duoscop)