Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel módního závodu Rafael Klučina zoufale hledá nápaditou reklamní kampaň, která by zaujala veřejnost a zviditelnila jeho podnik. Šéf jeho reklamního oddělení Filip Muška však zdá se není schopen žádnou takovou vymyslet. Nakonec jim pomůže manekýnka Boženka Smolíková a její talent k dokonalým převlekům a maskám. Neobvyklá reklamní kampaň spočívá v tom, že bude Boženka bude čtrnáct dnů jezdit po republice v modelových šatech a kdo ji pozná, vyhraje padesát tisíc korun odměny. Přestože kampaň vyvolá velký zájem veřejnosti a všichni se pokouší Boženku odhalit, nikomu se to nepodaří. Na závěr čtrnáctidenní cesty se modelka v doprovodu Mušky ubytuje v horském hotelu v Krkonoších, kde se zapíše jako Martenová... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Herec, ktery predstavoval zavodnika Big Johna me teda dostal... myslim, ze takhle bych to zahral snad taky. Kontrast to je obzvlast silny, kdyz mu sekunduje Ferbasova, Plachta atd. Jinak je to roztomily film, ktery tahne predevsim rozkosna Verka... P.S.: jo, a tim autem, kterym BJ na zacatku filmu vyhral Masarykuv okruh, mel byt zrejme MB W154, coz ale ve filmu (ve scenach se zadni projekci) nebyl...pouze v realnych zaberech ze zavodu ho videt muzeme, ale tam zas nema cislo 7. Tak to jen tak pro upresneni. :-) ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Předválečný standard. Mile úsměvná komedie s řadou vtipných momentů a hlášek padajcích ve víru záměn a omylů, které se vrší jeden na druhý a uvádí hlavní postavy do stále větších potíží. Stejně tak ovšem plná naivity, občas křečovitého přehrávání a místy zadrhávající poněkud hluchými nebo natahovanými momenty. Přesto i ona dýchá onou typickou pohodou, pro kterou jí člověk lecos odpustí a přístě se podívá znovu. ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Modes robes. Slavínského filmová adaptace jedné z tehdy nadmíru populárních operetek je, jak jinak, především vděčnou hereckou příležitostí pro Věru Ferbasovou. Ta se suverénně prosadila nejen v tradičních záměnách filmem navržené novinové soutěže, ale také v uceleném kabaretním výstupu, kde se během několika málo minut dokázala proměnit v děvčátko, šestnáctiletého žabce, ženu středního věku a nakonec vetchou stařenku. A přestože Ferbasová nikdy nepatřila k oblíbeným tvářím soudobé kritiky, která jí vyčítala jednoduchost či spíše prostoduchost jejích rolí, představuje paradoxně tento film cenný záznam neobyčejného komediálního umění této neprávem zavržené komičky. Osobní neshody, panující v zákulisí tohoto filmu, a strach z blízké budoucnosti byly ve jménu blaha vystřídány, alespoň na chvíli, lehkým konverzačním humorem a pásmem líbivých písniček, z nichž dodnes sálá upřímná snaha odpoutat tehdejší diváky od chmurných prognóz. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Né že by se jednalo o komedii k popukání (snad s výjimkou prohlížení alba fotek s věnováním), ale účinkuje v ní spousta skvělých herců a skvělých, nebo alespoň krásných hereček. Z celého osazenstva excelují zejména dva. Dá se říct, že Ježíš měl štěstí, když se narodil na začátku letopočtu, protože v konkurenci Ferbasové s Krištofem-Veselým by neměl nejmenší šanci. Ti dva vyzařovali takovou pozitivní energii a výbornou náladu, že by dokázali přivést k životu celé Olšany, a nikomu by to jako zázrak nepřipadalo. I ten civilní Strnadův projev mně vyhovoval, určitě lepší než festival chlapácky tvrdých pohledů a energetických gest, který by předvedl leckterý jiný předválečný milovník. Hvězdička navíc za perfektní reklamní slogan "mnoga lieta, mnoga lieta drží naše toalieta", se kterým bohužel Veselý sklidil stejný úspěch jako já kdysi s podobně kvalitním "umělé zuby do každé huby!". ()

zette 

všechny recenze uživatele

Do chvile, nez se vymysli nova reklamni kampan je film celkem nudny. Cesta po republice, plna maskovani a predvadeni novych modelu je uz ale vtipna a zabavna. Plachta tentokrat nebyl tolik vyrazny. Ohledne Ferbasove tvrdim, ze to sice nebyla zadna skvela herecka, jeji roztomily projev me vsak bavi a vzdy se na ni ve filmu tesim. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se na Brněnském autodromu, v Praze, ve Špindlerově Mlýně, Ostrovačicích, Brně a v Sokolské boudě v Jánských lázních. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama