Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rick je po událostech v hotelu Bogeda Bay vyslýchán policií. Považují ho však za blázna, než aby věřili jeho příběhu o ďábelských stvořeních, co vysávaly ze svých obětí veškerou sílu. Pro nedostatek důkazů je propuštěn a o případ se začne zajímat doktor Jennings, který na to má svůj názor. Rick se mu zmíní o Toulonově tajemství života i o loutkách. Jennings uvažuje o moci, které by dosáhl při nalezení těch loutek a tak se vydává do hotelu. Není však sám, kdo má o loutky zájem - vládce podsvětí Sutekh vymyslel nový a daleko lepší plán na jejich zničení. V posledním boji přežije však jen jedna strana, a tak budou muset spojit své síly a schopnosti. (Rodriguez)

(více)

Recenze (16)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Pátý díl je přímým pokračováním čtyřky a režisér Jeff Burr stejně jako scénáristé připravili pro diváky několik dalších milých i nemilých překvapení, či nelogičností. Původně měl být tento film posledním dílem a závěrečnou bitvou, ale v průběhu několika dalších let si to přece jenom američani rozmysleli a natočili ještě několik dalších dílů. Puppet Master 5 vznikl zhruba přesně po roce a diváci s hrůzou očekávali cože uvidí tentokrát. No a Jeff Burr je opět "nezklamal". Děj filmu začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina vyslýchán kvůli vraždám ve vědecké laboratoři. Ocitl se tam společně s Bladem, který se stal jeho osobním bodygardem na žádost samotného Toulona. Prvních zhruba dvacet minut je docela nuda. Uvidíme pouze hloupé dialogy a potom vzpomínkové video, kde lze spatřit to nejdůležitější z předchozího filmu. Teprve s příchodem Jenningse a jeho kumpánů se děj trošku rozjede. Loutky si s nimi v ponurých chodbách a místnostech opuštěného hotelu hrají na schovávanou a připraví jim jedno nemilé překvapení. Samozřejmě, že největší vzrušení naběhne až ve chvíli, kdy na scénu nakluše roztomilá postavička Totems, který je ovládán samotným démonem Sutekhem. Ten se s nikým nemaže a během chvíle si můžeme odškrtnout první mrtvé. Tentokrát ani samotné loutky to nebudou mít jednoduché. Jejich protivník je mnohem lepší než většina z nich a samotné proti němu nemají šanci.Atmosféra filmu dost pokulhávala a jen zřídka kdy nabídla mrazivost na zátylku, na kterou jsme byli zvyklí. Loutky jakoby si zvykly na úlohu klaďasů a opět nechali lidi na pokoji. Kromě dvou výjimek, kdy byla uražena jejich hrdost. Bez sebemenších problému přijali Ricka za svého nového vůdce a plnili jeho rozkazy jako poslušné štěňátka. Jediné štěstí pro všechny fanoušky je bezesporu to, že režisér Jeff Burr tímto filmem u Puppet Master skončil a nechal je být. Hudební doprovod se už klasicky skládal z melodií, které jsou ozdobou všech dosavadních dílů. Jelikož tento prvek není moc důležitý, tak to nikomu vůbec nevadí. Vybavení hotelu a tmavost jeho chodeb, tentokrát tvůrci dokázali opravdu využít naplno. Při vraždících scénách se díky špatnému podsvícení konečně mohla trochu více rozproudit divákova fantazie a přestože toho nebylo moc vidět splnili tyto scény svůj účel.50% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tak zase Final Chapter, po které vzniklo ještě spousta dalších dílů.... Že to ty tvůrce baví, dělat ze sebe debily. Pátý Puppet Master začíná přesně tam, kde čtvrtý skončil, je to prakticky to samé co čtyřka, jen je to o trošičku, malinkou trošičku lepší. Je zajímavé, jak z něčeho prudícího, jako je věčně se chichotající pistolník, postupně vznikne něco mrazivého a děsivého, ten jeho smích je fakt k posrání. A Chandra West pořád vypadá jak mladší sestra Melissy George, což je samozřejmě bod k dobru. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

S odstupem jednoho roku přichází další pokračování loutkařské ságy, které navazuje přesně tam, kde skončila čtyřka. Shodou okolností se však jedná o skoro to samé co předtím, což mě začíná nudit. V hotelu se setkávají staří známí, co si tu znovu vyřizují své účty. Do toho se přimíchá skupinka lidských vetřelců, díky nimž vzroste bodycount na mizernou trojku. Co je mi však záhadou, kde se zničehonic objevil Torch, jenž v minulém díle chyběl. Koukám však, že v téhle sérii je to docela častý jev, tudíž se nad tím nebudu zastavovat. Koukat se na to dá, ale dvojka zůstává samozřejmě nepřekonána. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tohle se kupodivu povedlo. Podobné jako předchozí díl, ale tentokrát se nejedná o čistokrevný trash, ale celkem i seriózní zpracování a baví to taky, takže za to ta jedna hvězda nahoru. Nicméně opět škoda, že stejně jako v jiných obdobných sériích, tak i v této ten přídomek Final Chapter neplatil.70% ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Všemocný Sutekh se po předchozím průseru nasral a pochopil, že co si neudělá sám, to mít nebude. Veškerou svou moc a sílu vloží do nového malinkatého Totema a světe třes se. Přímé pokračování nepovedené čtyřky je na chlup stejná hloupost s prakticky tou samou za vlasy přitaženou dějovou linkou, jen trochu pozměněnými dialogy a hereckým ansámblem, s opět nevraždícími loutkami a jen jedním několikacentimetrovým Totemem, který ale díky koncentrované Sutekhově moci občas vykouzlí proud zelené mlhy. Naprosto zbytečný film, jen z milosti a za loutky zase za dvě. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Posledná časť série, na ktorej sa podieľal tvorca špeciálnych efektov David Allen. (beso74)
  • Posledná časť série, ktorá bola uvedená na video prostredníctvom spoločnosti Paramount Pictures. (beso74)

Reklama

Reklama