Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

Horor

USA, 1994, 82 min

• kaylin

Musím zmínit práci s loutkami a celkově trikovou stránku, která je opět velmi dobrá, a to i protože, že je zde více interakce s lidmi, což je vždycky o něco zajímavější než pouze interakce samotných loutek mezi sebou. „Puppet Master 5“ není výborný horor, ale přece jen má k hororu o něco blíž než předchozí film a daří se mu místy vytvářet poměrně dobré a děsivé scény.(23.12.2016)

• PetrPan

Všemocný Sutekh se po předchozím průseru nasral a pochopil, že co si neudělá sám, to mít nebude. Veškerou svou moc a sílu vloží do nového malinkatého Totema a světe třes se. Přímé pokračování nepovedené čtyřky je na chlup stejná hloupost s prakticky tou samou za vlasy přitaženou dějovou linkou, jen trochu pozměněnými dialogy a hereckým ansámblem, s opět nevraždícími loutkami a jen jedním několikacentimetrovým Totemem, který ale díky koncentrované Sutekhově moci občas vykouzlí proud zelené mlhy. Naprosto zbytečný film, jen z milosti a za loutky zase za dvě.(11.11.2014)

• TERRORDROME

Kvalita nezadržateľne padá nadol. Tekvicový démon vysiela svoju superpríšerku ( pol filmu ju oživuje svojimi kecami ) a všetci sa stretnú v známom hoteli aby tu pobehovali a robili hovadiny až do konca. Väčšinu filmu sa nedeje prakticky nič okrem blúmania chodbami kde tu a tam vybafne hračkársky votrelček. Nešťastníci ktorý sa mu snažia utiecť majú tendenciu spadnúť hneď po prvom kroku a potom sa už len metať na zemi aby mohli byť doškriabaný na smrť. Bábky sa tu taktiež moc nepochlapia, aspoň SixShooter si konečne aj vystrelí a nemá tie pištole len na mávanie. Taktiež sa vracia (nelogicky ) aj Plameňometčík Torch aby sa mohol mihnúť v pár záberoch. Okrem neho je tu ešte aj Decapitron ktorý sa predstavil už v predošlom dieli a opäť musí všetkých zachraňovať svojou elektrickou hlavou. Bábok začína byť nejako veľa a predvedú toho veľmi málo ( kladivom do rozkroku od gašparka ale poteší ). Súboj na konci to trošku zachraňuje ale je jasné že séria ide toboganom do hajzla.(10.5.2011)

Dávno predtým, ako prišli producenti Haryho Pottera či Hier o život na skvostný nápad rozdeliť posledný diel na dva filmy, realizoval to Charles Band a natočil tak časti 4 a 5 série Puppet Master, pôvodne zamýšľaný jeden film rozdelil do dvoch a tak vznikli jediné dve pokračovania série, ktoré na seba priamo a úzko nadväzujú. Je tu všetko, čo patrí k tejto obchodnej značke - hotel Bogeda Bay, zopár bábok (Jester, Tuneller, Torch či SixShooter) a ústredný hudobný motív v podaní Richarda Banda. Jedinou zmenou je tu oproti prvým trom častiam postava babkára - prevzal ju mdlý Gordon Currie (Guy Rolfe bol v tejto úlohe minimálne o 2 triedy lepší). Priemerný, ale oproti tomu, čo sa pod značkou Puppet Master (s výnimkou rebbotu) dostalo do obehu za posledných 20 rokov, pozerateľný kúsok. Akurát, že som spravil jednú malú chybičku a nepozrel si štvorku pred tým, mám dojem, že teraz to už nemá význam, dej predošlej časti bol totiž na začiatku zrekapitulovaný.(6.9.2018)

• Paldiny

Tak toto bolo už pre masochistov. Jediným pozitívom je, že sa nadväzuje na predošlú kapitolu, Rick končí na policajnej stanici a s čerstvým obvinením za úmrtia kolegov. Lenže po úvodných piatich minútach scenár končí, obaja od Omegy sa rozhodnú nezávisle od seba navštíviť hotel Bodega Bay a už len bez rozmyslu behajú chodbami, hľadajú bábky, potom svojich parťákov, potom zase bábky, akéhosi votrelca čo má za úlohu už ani neviem čo a zase bábky. Skrátka nuda na tretiu a céčko ako vyšité. Úmrtia zas o hovne a zrátate ich na jednej ruke. Bábky sú už anjeli strážni a neublížia ani muche, podľa mňa aj ten čo sa zosypal do výťahovej šachty skočil sám. A čo tam zrazu robí Vader netuším ani ja. Piaty diel Puppet Master je vážne zlý a happy end aký bez vysvetlenia chalaniska sprosťuje od viny to iba podtrhuje. S biedou jedna.(26.11.2017)

• - Posledná časť série, na ktorej sa podieľal tvorca špeciálnych efektov David Allen. (beso74)

• - Posledná časť série, ktorá bola uvedená na video prostredníctvom spoločnosti Paramount Pictures. (beso74)