Temný věk (neoficiální název)

• Austrálie

Předloha:

Grahame Webb (kniha)

Andrew Lesnie

Adrian Carr

Slušný, i když u nás poměrné neznámý animal horror, se slušnou atmosférou, několika pěknými útoky krokodýla (scéna s dítětem vysloveně překvapila - mile) a sympatickými herci (ale je fakt, že Jarrattovi role Micka Taylora sedí mnohem více)... Co mě na tomhle kousku docela iritovalo, byla mytologická stránka o krokodýlím bohu, přeci jenom, v animal hororech mám rád jednoduchý, nijak nekomplikovaný příběh... Ale i tak jde o docela povedený kus, na který nebudu mít problém se časem podívat znova...(12.4.2015)

Je ´´TEMNÁ´´ škoda, že tento Austrálsky biják nedošiel ku svojmu zaslúženému úspechu. Ja verím, že snímok mal potenciál stať sa svetovým hitom z produkcie ,,terra australis incognita,, presne tak ako to zvládli súkmeňovci menom MAD MAX, MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY či KROKODÍL DUNDEE. Scenár, ČEĽUSŤAMI ovplyvnený, však nejde rovnakým smerom, ale ponúka akúsi alternatívu ku všetkým ,,prírodným,, hororom, kde nie vždy je hrozba z radov zvieracích.(20.3.2017)

Rozpočet AUD 4,8milióna(4.11.2012)

Dark age je tak trochu neprávem opomíjený krokodýlí horor. Sice nepřináší nic nového, ale je to béčko na které se dá dobře koukat. A John Jarratt(ano to je ten magor z Wolf Creeku) je tu vyloženě sympaťák. Krokodýl útočí celkem dost(v rámci možnosti, nýbrž se jedná o jakousi legendu, takže nečekjte utok každou chvíli jako třeba v Thajským Brutal river).a krokodýl vypadá pěkně a pár zakousnutí je celkem pěkných. Rozhodně se jedná o jeden z lepších (Aligator, Primeval, Rogue) krokodýlích hororů.(Ty horší jsou samozřejmě blbosti typu Croc). Jo a málem bych zapoměl poznamenat výbornou atmosférickou scénu ke konci filmu odehrávající se v noci. Tato sekvence je opravdu výborná.(15.5.2010)

Snad po dvaceti letech se mi podařilo najít film, který jsem zbožňovala někdy v deseti (tehdy za komunistů se to kopírovalo na video pod názvem Lovci krokodýlů). Zvláštní, jak je dětská paměť selektivní, pamatovala jsem si, že ten krokodýl sežral malé dítě a nějakého chlapa chytil za ruku; ale teď po opětovné shlédnutí zjišťuji, že těch mrtvých bylo o trochu více. A taky mi v dětství připadal o pár metrů delší... Každopádně ve filmu nehledejte nic zvláštního, je to poměrně povedené béčko mísící krokodýlí teror a mytologii. Za vydařené zobrazení krokodýlího boha a z nostalgie dávám o hvězdu více, než by odpovídalo.(31.7.2012)

• - Filmový krokodýl má délku cca 25 stop (7,6 m). Nejdelší zdokumentovaní jedinci krokodýla mořského, největšího současného krokodýla, přitom nedosahují ani 7 m. (rhiannon)

• - Film nebyl určen pro domácí kina, ale hlavně pro zahraniční VHS. V Austrálii tak byl vysílán pouze jednou a to v roce 2009 díky Quentinu Tarantinovi, který zapůjčil vlastní kopii. (rhiannon)

• - Natáčení probíhalo v Queenslandu v Austrálii. (Terva)