Finding Grace

Mladé dievča, Alaska Rose (Paris Warner), prežíva neľahké životné obdobie. Mama ich rodinu opustila a jej pubertálny vzdor sa prejavuje vo vzťahu k otcovi Connorovi (Jasen Wade), ako aj na známkach v škole. Dotiahne to až tak ďaleko, že za výtržnosť ju súd odsúdi na verejnoprospešné práce v zariadení pre seniorov, kde sa má starať o nevrlú pani Fosterovú (Kisha Sharon Oglesby). Dokáže Alaska vo víre udalostí nájsť si opäť cestu k svojej rodine, rovesníkom, povinnostiam, ale aj Bohu? (Arsenal83)

Arsenal83

Silne uplakané, často ukričané a amatérske dielo, ktoré má byť vraj kresťanským dielom, ale mňa tak iritoval, že som v ňom len márne hľadal nejakú inšpiráciu a povzbudenie. Film chce zanechať pozitívny odkaz, ale kým sa k nemu dopracujete, musíte prekonať mnoho sĺz, utrpenia, depresie. Chce priniesť pozitivitu, ale vôbec tak nepôsobí. ()

silentname

"Finding Grace" ma nakoniec dokázalo celkom príjemne prekvapiť. Úprimne to má v sebe viac srdca a dobrých momentov, než napríklad "Hope Ranch". Paris Warner je celkom šikovná a som rád, že sme ju mohli ako postavu lepšie spoznať a pochopiť jej vnútorné pocity. Mal som pocit, že to bude zase len dievča, ktoré má problémy a ku koncu sa dokáže zmeniť. Ale keď pochopíte niektoré veci v jej živote, dokáže to celé na konci dať zmysel. Ja by som nezvládol uniesť to čo malo dievča na svojich pleciach. Je super, že to ne nás (väčšinou) moc netlačí. Necháva myšlienky vyznieť. Občas do toho prídu scénky, kde máme kázeň, alebo sa cituje Biblia, no na druhú stranu to scénkam ako takým moc neubližuje. A hlavne keď prídu dôležité momentky, tak nie sú nikdy výrazne tlačené. Jedinou výnimkou je možno záver, kde asi Boh skutočne išiel dole pomôcť. Neviem inak čo tá scénka mala znamenať. Plus je vidieť na filme, že je spracovaný dosť amatérsky a nízkorozpočtovo. Pôsobí to viac ako TV film. Najhoršie je to cítiť často v úplne hroznom audiu. Neviem aké mali mikrofóny, do ktorých mali rozprávať repliky, no občas to pôsobilo, ako keby boli buď odpálené, alebo to nahrávali z inej miestnosti. A tak to znieť nemá. Audio v tomto filme je slabé. Myslím si ale, že ak máte Boha v srdci, tak tento film vás neurazí. A hlavne má dobré myšlienky ohľadom vyrovnania sa so životom a minulosťou. Takže to mi stačí na to, aby som ho dokázal pochváliť. Hodnotenie: B- ()