Tel mi sseomding

텔 미 썸딩

Tell Me Something

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 1999, 118 min

V autě pod mostem je nalezen pytel s částmi lidského těla. A nepatří jen jedinému člověku. Záhy se objevují další a další pytle s nechutným obsahem, atmosféra houstne, nově sestavený vyšetřovací tým v čele s detektivem Cho začíná pracovat na plné obrátky, děsivá skládačka nabývá jasnějších kontur, okruh podezřelých se zužuje, avšak brutální a rafinovaný vrah stále uniká. Brilantní a napínavý krimi thriller, patřící mezi absolutní špičku žánru. Plné hodnocení mu uniklo jen o pověstný chloupek. Pokud se vám líbil Fincherův depresivní opus Se7en, není v případě Tel mi sseomding co řešit.(6.1.2006)

To bych nečekal, že film o vrahovi, co zabíjí a následně rozřezavá těla lidí, co měli něco do činění s jednou tichou kráskou, a postupně je dává nalézt policii, může být taková nuda. Po pořádné atmosféře ani stopy, děj se posunuje odnikud nikam a hlavní tichý policista je ve skutečnosti lehce natvrdlý. Nic moc, mohlo to být mnohem lepší. (5/10)(7.3.2007)

Poměrně povedený thriller, kterému k dokonalosti mnoho nechybí. Tou troškou myslím hlavně závěr, který ne že by byl hloupý, ale po jedné pointě následuje ještě další, která už není tak pochopitelná a staví celý příběh do jiného světla. Za vyzdvihnutí ale rozhodně stojí herci včele s minimalistickým Han Suk-kyuem a vynikající soundtrack, netradičně tvořený hlavně západními skupinami (např. Placebo).(13.8.2006)

Nadstandardni jihokorejsky thriller, stavici predevsim na propracovanem pribehu a pomerne dusne atmosfere. Ta v nekolika momentech pripominala az nedostizny Jisatsu saakuru. Dej se zpocatku toci kolem nahodne nalezenych pytlu s kusy tel, aby posleze zabrousil i do minulosti nekterych hrdinu a odkryl temnejsi stranky jejich zivota. I kdyz je tempo filmu pomale, dokaze si diky neustalemu napeti a dejovym zvratum lehce udrzet pozornost po cele dve hodiny. Vyssi hodnoceni nedavam predevsim kvuli castemu vyskytu klasickych klise znamych z americkych kriminalek (vztekle vyklizeni stolu po odebrani pripadu, jednodusi kolega hlavniho hrdiny se zalibou v oriskach.......je toho hodne).(9.10.2004)

V Soule začína úradovať nebezpečný sériový vrah, ktorý svojim obetiam oddeľuje časti tela, navzájom ich torzá zamieňa, aby bolo jasné, že obetí je, alebo bude, omnoho viac. Nezanecháva takmer žiadne stopy, iba rôzne, neurčité odkazy. Prípadu sa ujíma detektív Cho, ktorý je obvinený z korupcie. Jeho ťažko chorá, umierajúca matka už rok neopustila nemocnicu, pričom účty za zdravotnú starostlivosť by mal údajne uhrádzať jeden z miestnych gangstrov. Jediný spôsob ako môže Cho očistiť svoje meno, a vyhnúť sa tak obvineniu, je kompenzácia v podobe dolapenia "skladačkového" zabijaka. Škoda preškoda. Solídny príbeh "zabíja" prehnane dlhá stopáž, občasné, nudné pasáže, a (hlavne!) pomerne veľmi rýchlo predvídateľné rozuzlenie záveru (teda aspoň čo sa identity vraha týka). Nemôžem tvrdiť, že by bol "Tell me something" vyslovene sklamaním, no v konkurencii podobných snímkov, ako napr. kultový "Seven", alebo divákom menej známi "Memories of Murder" či "I saw the Devil" - absolútne nestíha. Pár pekných gore záberov + zistenie určitých faktov v úplnom závere potešilo. O trošku lepší priemer - 60%.(11.6.2014)