Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O domku Petra Horyny vysoko v horách zabloudí statkář Zaren s dcerou Evou a jejím snoubencem Frankem Solarem. Eva dostane zápal plic a potřebuje k léčbě led. Horyna podnikne nebezpečný výstup, led přinese, Evě tak zachrání život a navíc se do ní zamiluje. Zaren mu dá za odměnu místo šafáře na svém statku. Eva se před svatbou se Solarem dozví o jeho utajovaném alkoholismu a provdá se za Horynu. Solar ji však s pomocí přátel přesvědčí, že její sňatek je nerovný. Eva Horynu opustí a vrátí se k Solarovi. Její bratr Jiří zahlédne Solara s milenkou Lolou a také Eva se může na vlastní oči přesvědčit o Solarově proradnosti. V zoufalství chce spáchat sebevraždu, ale nakonec se vrací do hor za Horynou, který ji opravdu miluje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Skvostný němý Slavínského velkofilm. Tak malé a přitom tak velké! Vladimír a jeho družka zrzečka zůstane dlouho v nás. Ovšem já miluji zlosyna Lamače s ještě docela útlým pasem. Inu, byl svého času feš, pak už jen sympaťák. A ten hrdinský kousek z vozem nad propastí! Inu, ano! :) ()

Pacco 

všechny recenze uživatele

Tehdá byl Slavínský "ještěpanic" a měl rád maminku. Věk nevinnosti - správných voleb - čistoty - hrdinství - zdraví / upoceného Pištěka - dalších ožralů (é těch posledních dvou moc ne, leč možno). ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Prostříhat romantickou linii, přidat více akce a byl by to velmi zábavný film. V tomto stavu obyčejné melodrama ozvláštněné jen Slavínského akčními sekvencemi v horách. Každopádně, když pan režisér skáče ze vrcholku jedle na další jedli za kamarádkou veverkou, je to až dementně komické. ()

Reklama

Reklama