Příjemně koukatelný film a docela i zábava, kterou pozdvihly nahoru hlavně výkony třech hlavních herců, třech mužů ve sněhu, a sice Hugo Haase v postavě továrníka Bárty vyžívajícího se ve vydávání se za chudého hosta, dále Vladimíra Borského v roli mladého nemajetného a nezaměstnaného dr. Hájka a Jindřicha Plachty jako prvotřídního a hlavně věrného a obětavého komorníka Jana, podle jeho slov, věčně závodícího se svým vozíkem. Ti všichni se nakonec setkávají v luxusním hotelu Imperial, kde mezitím dochází k různým humorným scénám a komickým záměnám, které se ale rázem vyřeší. Průměrná dobová komedie, Slavínského standart.(18.11.2007)

Přestože jsme doma dost koukali na filmy pro pamětníky, Tři muži mi nějak unikli a tak jsem byla jednoho nedělního odpoledne nadmíru příjemně překvapená, jak milý je to film! Hugo Haas hrál vždycky hrozně nenuceně a civilně, to se mi líbí dnes třeba na Bolku Polívkovi, že se klidně zakoktá, přeřekne, nevím jak to popsat, prostě mluví jako normální lidi. No a Plachta! S ním mám jeden problém, vždycky mě hrozně dojímá, nevím čím to je, vždycky mi nad ním ukápne slzička. O Slavínského komediích jsem někde četla, že jsou jednoduché a naivní, no, nevím, připadá mi, že převyšují značnou část dnešní filmové produkce, zvláště pak prostoduchých amerických romantických komedií....(12.1.2010)

Tak tenhle film mám opravdu ráda (dokonce mi v něm nijak zvlášť nevadí ani většinou docela otravná Ferbasová) byť má trošku kýčovitě jednoduchý scénář, on ostatně nápad milionáře vydávat se za chudáka opravdu nijak převratný není. H. Haas spolu s J. Plachtou mi to totiž spolehlivě vynahradí, protože z něj dokázali udělat opravdu nad očekávání zábavnou podívanou.(11.1.2012)

Oblíbenost veseloher Vladimíra Slavínského spočívala v jejich jednoduchosti, osvědčených námětech i standardně dobrých hereckých výkonech. Toto vše splňuje i adaptace stejnojmenného románu Ericha Kästnera. Slavínský, který vyrůstal v rodném prostředí krkonošských hor, situoval často a rád své filmy právě do této lokality. Nalézal v ní cosi přitažlivého a zároveň divácky atraktivního. Příběh rozehrává sérii nedorozumění a záměn, kdy hotelový personál shodou okolností považuje nezaměstnaného inteligenta (Vladimír Borský) za zámožného multimilionáře. Netuší, že pravý boháč se zatím z rozmařilosti převlékl za umorousaného chudáka, který vyhrál reklamní soutěž vypsanou vlastním závodem. V roztočeném kolotoči omylů, vyvolávajících komické situace, sehraje důležitou roli i boháčova temperamentní dceruška, do které se pohledný mladík okamžitě zamiluje. Hugo Haas má ve své filmografii nepochybně daleko zdařilejší filmy, přesto ani zde nezklamal, zejména v netradičním partnerství s Jindřichem Plachtou. Glanc prvorepublikového horského hotelu s nepostradatelným tanečním orchestrem R. A. Dvorského pak výborně doplňuje půvabný ženský trojlístek (Ferbasová, Reymonová, Hrubá). Spolehlivá zábava na vkusné úrovni.(3.10.2008)

Typická prvorepubliková veselohra. Přestože H. Haase zase až tak moc nemusím, tak v tomhle filmu doslova exceluje. Možná je to tím, že celá tíha filmu nespočívá jen na něm, není úplně hlavní postavou, a tím pádem nepřehrává a jeho herectví tu vypadá naprosto přirozeně. Jediná výtka asi směřuje k obsazení V. Borského. Ten mi do jedné z hlavních rolí vůbec neseděl.(28.10.2015)

• - Po scéně, kdy se sluha, doktor Hájek (Vladimír Borský) a pan Bárta (Hugo Haas) válí a hází po sobě sněhem, mají úplně čisté obleky, jakoby se nic nestalo. (LRyuzaki)