• Karlos80
  ***

  Příjemně koukatelný film a docela i zábava, kterou pozdvihly nahoru hlavně výkony třech hlavních herců, třech mužů ve sněhu, a sice Hugo Haase v postavě továrníka Bárty vyžívajícího se ve vydávání se za chudého hosta, dále Vladimíra Borského v roli mladého nemajetného a nezaměstnaného dr. Hájka a Jindřicha Plachty jako prvotřídního a hlavně věrného a obětavého komorníka Jana, podle jeho slov, věčně závodícího se svým vozíkem. Ti všichni se nakonec setkávají v luxusním hotelu Imperial, kde mezitím dochází k různým humorným scénám a komickým záměnám, které se ale rázem vyřeší. Průměrná dobová komedie, Slavínského standart.(18.11.2007)

 • gabin(a)
  *****

  Přestože jsme doma dost koukali na filmy pro pamětníky, Tři muži mi nějak unikli a tak jsem byla jednoho nedělního odpoledne nadmíru příjemně překvapená, jak milý je to film! Hugo Haas hrál vždycky hrozně nenuceně a civilně, to se mi líbí dnes třeba na Bolku Polívkovi, že se klidně zakoktá, přeřekne, nevím jak to popsat, prostě mluví jako normální lidi. No a Plachta! S ním mám jeden problém, vždycky mě hrozně dojímá, nevím čím to je, vždycky mi nad ním ukápne slzička. O Slavínského komediích jsem někde četla, že jsou jednoduché a naivní, no, nevím, připadá mi, že převyšují značnou část dnešní filmové produkce, zvláště pak prostoduchých amerických romantických komedií....(12.1.2010)

 • Petus
  ****

  Tak tenhle film mám opravdu ráda (dokonce mi v něm nijak zvlášť nevadí ani většinou docela otravná Ferbasová) byť má trošku kýčovitě jednoduchý scénář, on ostatně nápad milionáře vydávat se za chudáka opravdu nijak převratný není. H. Haas spolu s J. Plachtou mi to totiž spolehlivě vynahradí, protože z něj dokázali udělat opravdu nad očekávání zábavnou podívanou.(11.1.2012)

 • Marthos
  ****

  Oblíbenost veseloher Vladimíra Slavínského spočívala v jejich jednoduchosti, osvědčených námětech i standardně dobrých hereckých výkonech. Toto vše splňuje i adaptace stejnojmenného románu Ericha Kästnera. Slavínský, který vyrůstal v rodném prostředí krkonošských hor, situoval často a rád své filmy právě do této lokality. Nalézal v ní cosi přitažlivého a zároveň divácky atraktivního. Příběh rozehrává sérii nedorozumění a záměn, kdy hotelový personál shodou okolností považuje nezaměstnaného inteligenta (Vladimír Borský) za zámožného multimilionáře. Netuší, že pravý boháč se zatím z rozmařilosti převlékl za umorousaného chudáka, který vyhrál reklamní soutěž vypsanou vlastním závodem. V roztočeném kolotoči omylů, vyvolávajících komické situace, sehraje důležitou roli i boháčova temperamentní dceruška, do které se pohledný mladík okamžitě zamiluje. Hugo Haas má ve své filmografii nepochybně daleko zdařilejší filmy, přesto ani zde nezklamal, zejména v netradičním partnerství s Jindřichem Plachtou. Glanc prvorepublikového horského hotelu s nepostradatelným tanečním orchestrem R. A. Dvorského pak výborně doplňuje půvabný ženský trojlístek (Ferbasová, Reymonová, Hrubá). Spolehlivá zábava na vkusné úrovni.(3.10.2008)

 • lubospoti
  ****

  Typická prvorepubliková veselohra. Přestože H. Haase zase až tak moc nemusím, tak v tomhle filmu doslova exceluje. Možná je to tím, že celá tíha filmu nespočívá jen na něm, není úplně hlavní postavou, a tím pádem nepřehrává a jeho herectví tu vypadá naprosto přirozeně. Jediná výtka asi směřuje k obsazení V. Borského. Ten mi do jedné z hlavních rolí vůbec neseděl.(28.10.2015)

 • - Po scéně, kdy se sluha, doktor Hájek (Vladimír Borský) a pan Bárta (Hugo Haas) válí a hází po sobě sněhem, mají úplně čisté obleky, jakoby se nic nestalo. (LRyuzaki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace