Po neuvěřitelných třiceti letech učitelování v Londýně Mark Thackeray opouští starý kontinent, protože přijal místo na Chicagské škole. V Novém světě za Atlantikem ho čeká rozčarování. Jeho třída je plná neovladatelných, drzých a zlomyslných výrostků, kteří o jeho hodiny dějepisu nejeví nejmenší zájem. Tak jako před lety, i tentokrát si postupně dokáže získat jejich respekt a uznání. Není to ale jediné, co v Chicagu hledá. Vlastně sem odjel najít starou lásku, kterou potkal kdysi dávno v Guayaně. Když ho vyhodí ze školy kvůli konfliktu s vedením, postaví se za něj jeho žáci. A s jejich pomocí by snad mohl znovu oprášit minulost, která mu teď nedá spát. (oficiální text distributora)

T2

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/ ()

Madison

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu. ()

Falko

O nieco slabsia, nez jednotka. Vsetko sa to opakuje, akurat ze je to sucasnost. Hip hop, drze decka, na prvy pohlad sa zda, akokeby boli vsetci gangsteri a toto ma opät zvladnut skvely ucitel? No nebol by to film, keby to nezvladol, ale uz ma dvojka nevtiahla az tak do deja, ako jednotka. Ani neviem preco a to mam tieto filmy tak rad. Mozno som ocakaval, ze sa to bude opät odohravat v Anglicku, ako pred 30-timi rokmi a ze tam budu viac hrat hrdinovia z jednotky o 30 rokov starsi. Ale to je jedno, aj tento film sa dal kludne zvladnut... 25.08.2009 ___ Sidney Poitier - (Mark Thackeray) +++ Christian Payton - (Wilsie Carrouthers) +++ Dana Eskelson - (Evie) +++ Casey Lluberes - (Rebecca Torrado) +++ Michael Gilio - (Frankie Davanon) +++ Lulu - (Barbara Pegg) +++ Judy Geeson - (Pamela Dare) +++ Hudba: Trevor Lawrence +++ ()

PetrPan

Poitierův viks vybledl s věkem sice jen minimálně, ale jinak beze zbytku naplnil pravidlo o nedoporučovaných opakovaných vstupech do téhož toku, či jak to je. Zkrátka a jednoduše parchanti, tentokrát made in USA, opět zlomeni nezlomnou vůlí a odhodláním nejlepšího učitelského na planetě Zemi. Navíc tu máme asi o dvě fůry víc zjednodušování, sentimentu a dokonce i šestákovou romantiku. Zbytečnost. ()

MM11

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr. ()

SOLOM.

Po devětadvaceti letech se učitel Mark Thackeray a opět to byla velice slušná jízda Sidneyho Poitiera. Tento dobrý herec prostě nemohl zklamat a přestože je svým způsobem scénář dost podobný tomu, co bylo možné vidět v jedničce – vůbec mi to nevadilo. Ani zde nechyběly emoce (zvláště začátek s loučením v Londýně a účast Judy Geeson a zpěvačky Lulu mě potěšila asi nejvíce) a docela se i přitvrdilo. Děj rychle utíkal, nenudil jsem se a přestože je dvojka slabší než jednička, nelituji toho, že jsem jí viděl. Pořád je to slušný průměr. Sidney Poitier je prostě borec a jak to tak vypadá, budu se muset v brzké době porozhlédnout po dalších jeho filmech… ()

Dale

Na výborný pôvodný film sa to vôbec nechytá. Doba sa za ten čas radikálne zmenila a Sidney riadne zostarol. Problémy, ktoré pomáha riešiť svojim žiakom síce nie sú žiadne malichernosti, no niečo podobné sme mohli vidieť už niekoľkokrát predtým. ()

Damiel

Slabina snímku tkví v tom, že dokonale vykrádá původní film z roku 1967. Kromě toho, že je tady jedna vedlejší epizoda, kdy Thackeray najde svou někdejší velkou lásku, je to vlastně úplně to samé. Na začátku je banda hajzlů toho nejhrubějšího zrna, ze kterých empatický učitel odstraňuje nánosy špatnosti, až se na slzopudném konci ze všech kromě jedné výjimky stane pomalu Galerie Elity Národa. Sidney Poitier se sice na roli laskavého učitele skvěle hodí, ale jako celek působí film dost nereálně. ()

laik_60

Dvojka platí daň za to, že existovala jednotka, keď sme nevedeli o čom to je. Tu to bolo troška "cukrové", podobne jednotke, osadené do amerického prostredia s rovnakým happyendom. Jo ! Keby som bol rasistom, neodpustil by som si zlomyseľnú poznámku, že vo filme sa prejavili prvky opačného rasizmu, pretože čierni vyhrali (učiteľ a grázli - bitkári a vedúci gangu) a biely grázel - pasák spolužiačky hispánky ani len nezmaturoval. :) Ale napokon je to pozerateľné - u mňa slabá štvorka. ()

ivo333

neviem čo ma prinútilo dopozerať tento film, v ktorom bolo už od začiatku jasné ako skonči a ten happy end na konci to len potvrdil.. áno predstava pekná, ale nereálna.. 30 percent ()

Marius_ss

Tak som si dnes po skvelej jednotke, rovno pozrel aj túto druhu časť. A žiaľ podľa očakávania sa jedna len o slabý odvar a chudobnú imitáciu pôvodného filmu. Tentokrát v americkom prostredí. Čaro prvej časti je preč. ()

-soch-

Akýsi remake tej prvej časti, ktorá sa stala skutočne povinnosťou, pre každého filmového diváka. Keď to pozriem celé, ohodnotím, ale musím najprv vytknúť jednu veľkú chybu prekladateľom alt. názvu pre tento filmu. Lebo ten je akurát chabým prekladom českého názvu a to ..z lásky sa mi tam hodí viac ako ...s láskou. A tá džungľa pred tabuľou :-) no pekne... V slovenskom znení: IVO GOGÁL, MICHAL DOMONKOŠ, BARBORA CHLEBCOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

driver005

Silně zidealizovaná otázka výchovy problematické mládeže ve státech se skvělým Sidney Poitierem. Zbytečně happyendový konec. ()

groz122 odpad!

Panu učiteli s láskou 2 je pouze laciná reklama na původní film z roku 1967. Nedokážu ani popsat, jak znechucen jsem po shlédnutí byl. Absolutně nesrovnatelné s původní předlohou. Ačkoli nerad vytahuji pouze negativa, tak musím konstatovat, že tento film je jen ztráta času. Tento filmový počin si nehte ujít a běžte se raději někam projít do lesa. Radujte se ze svého života. /odpad/ ()

buchannon

Místy trochu naivní a občas trochu rychlý střih. Děj byl celkem nahuštěn do malého prostoru. Holt je vidět, že je to TV film. Ale na TV film je to podařený kousek. Sledoval jsem ho v originále s titulky a náležitě jsem si ho vychutnal. Ale konec mě docela dojal. A navíc jeden z nejlepších černošských herců (ano vím, že by nemělo být toto dělení). A proto hodnotím takto. P.S.: I když jednička byla určitě lepší. ()