poster

Panu učiteli s láskou 2 (TV film)

 • USA

  To Sir, with Love II

 • Slovensko

  Pánu učiteľovi s láskou 2: Džungľa pred tabuľou

 • Slovensko

  Pánu učiteľovi z lásky 2

Drama

USA, 1996, 90 min

 • -soch-

  Akýsi remake tej prvej časti, ktorá sa stala skutočne povinnosťou, pre každého filmového diváka. Keď to pozriem celé, ohodnotím, ale musím najprv vytknúť jednu veľkú chybu prekladateľom alt. názvu pre tento filmu. Lebo ten je akurát chabým prekladom českého názvu a to ..z lásky sa mi tam hodí viac ako ...s láskou. A tá džungľa pred tabuľou :-) no pekne... V slovenskom znení: IVO GOGÁL, MICHAL DOMONKOŠ, BARBORA CHLEBCOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR(29.1.2010)

 • sinp
  ***

  Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr.(19.7.2005)

 • PetrPan
  **

  Poitierův viks vybledl s věkem sice jen minimálně, ale jinak beze zbytku naplnil pravidlo o nedoporučovaných opakovaných vstupech do téhož toku, či jak to je. Zkrátka a jednoduše parchanti, tentokrát made in USA, opět zlomeni nezlomnou vůlí a odhodláním nejlepšího učitelského na planetě Zemi. Navíc tu máme asi o dvě fůry víc zjednodušování, sentimentu a dokonce i šestákovou romantiku. Zbytečnost.(7.3.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Po devětadvaceti letech se učitel Mark Thackeray a opět to byla velice slušná jízda Sidneyho Poitiera. Tento dobrý herec prostě nemohl zklamat a přestože je svým způsobem scénář dost podobný tomu, co bylo možné vidět v jedničce – vůbec mi to nevadilo. Ani zde nechyběly emoce (zvláště začátek s loučením v Londýně a účast Judy Geeson a zpěvačky Lulu mě potěšila asi nejvíce) a docela se i přitvrdilo. Děj rychle utíkal, nenudil jsem se a přestože je dvojka slabší než jednička, nelituji toho, že jsem jí viděl. Pořád je to slušný průměr. Sidney Poitier je prostě borec a jak to tak vypadá, budu se muset v brzké době porozhlédnout po dalších jeho filmech…(9.12.2017)

 • laik_60
  ****

  Dvojka platí daň za to, že existovala jednotka, keď sme nevedeli o čom to je. Tu to bolo troška "cukrové", podobne jednotke, osadené do amerického prostredia s rovnakým happyendom. Jo ! Keby som bol rasistom, neodpustil by som si zlomyseľnú poznámku, že vo filme sa prejavili prvky opačného rasizmu, pretože čierni vyhrali (učiteľ a grázli - bitkári a vedúci gangu) a biely grázel - pasák spolužiačky hispánky ani len nezmaturoval. :) Ale napokon je to pozerateľné - u mňa slabá štvorka.(29.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace