Panu učiteli s láskou 2 (TV film)

To Sir, with Love II

Pánu učiteľovi s láskou 2: Džungľa pred tabuľou

Pánu učiteľovi z lásky 2

USA, 1996, 90 min

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu.(14.7.2009)

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/(9.12.2012)

O nieco slabsia, nez jednotka. Vsetko sa to opakuje, akurat ze je to sucasnost. Hip hop, drze decka, na prvy pohlad sa zda, akokeby boli vsetci gangsteri a toto ma opät zvladnut skvely ucitel? No nebol by to film, keby to nezvladol, ale uz ma dvojka nevtiahla az tak do deja, ako jednotka. Ani neviem preco a to mam tieto filmy tak rad. Mozno som ocakaval, ze sa to bude opät odohravat v Anglicku, ako pred 30-timi rokmi a ze tam budu viac hrat hrdinovia z jednotky o 30 rokov starsi. Ale to je jedno, aj tento film sa dal kludne zvladnut... 25.08.2009 ___ Sidney Poitier - (Mark Thackeray) +++ Christian Payton - (Wilsie Carrouthers) +++ Dana Eskelson - (Evie) +++ Casey Lluberes - (Rebecca Torrado) +++ Michael Gilio - (Frankie Davanon) +++ Lulu - (Barbara Pegg) +++ Judy Geeson - (Pamela Dare) +++ Hudba: Trevor Lawrence +++(26.7.2009)

Po devětadvaceti letech se učitel Mark Thackeray a opět to byla velice slušná jízda Sidneyho Poitiera. Tento dobrý herec prostě nemohl zklamat a přestože je svým způsobem scénář dost podobný tomu, co bylo možné vidět v jedničce – vůbec mi to nevadilo. Ani zde nechyběly emoce (zvláště začátek s loučením v Londýně a účast Judy Geeson a zpěvačky Lulu mě potěšila asi nejvíce) a docela se i přitvrdilo. Děj rychle utíkal, nenudil jsem se a přestože je dvojka slabší než jednička, nelituji toho, že jsem jí viděl. Pořád je to slušný průměr. Sidney Poitier je prostě borec a jak to tak vypadá, budu se muset v brzké době porozhlédnout po dalších jeho filmech…(9.12.2017)

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr.(19.7.2005)