Reklama

Reklama

Panu učiteli s láskou 2

(TV film)
  • USA To Sir, with Love II (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Po neuvěřitelných třiceti letech učitelování v Londýně Mark Thackeray opouští starý kontinent, protože přijal místo na Chicagské škole. V Novém světě za Atlantikem ho čeká rozčarování. Jeho třída je plná neovladatelných, drzých a zlomyslných výrostků, kteří o jeho hodiny dějepisu nejeví nejmenší zájem. Tak jako před lety, i tentokrát si postupně dokáže získat jejich respekt a uznání. Není to ale jediné, co v Chicagu hledá. Vlastně sem odjel najít starou lásku, kterou potkal kdysi dávno v Guayaně. Když ho vyhodí ze školy kvůli konfliktu s vedením, postaví se za něj jeho žáci. A s jejich pomocí by snad mohl znovu oprášit minulost, která mu teď nedá spát. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

T2 

všechny recenze uživatele

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/ ()

Madison 

všechny recenze uživatele

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu. ()

Reklama

sinp 

všechny recenze uživatele

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

O nieco slabsia, nez jednotka. Vsetko sa to opakuje, akurat ze je to sucasnost. Hip hop, drze decka, na prvy pohlad sa zda, akokeby boli vsetci gangsteri a toto ma opät zvladnut skvely ucitel? No nebol by to film, keby to nezvladol, ale uz ma dvojka nevtiahla az tak do deja, ako jednotka. Ani neviem preco a to mam tieto filmy tak rad. Mozno som ocakaval, ze sa to bude opät odohravat v Anglicku, ako pred 30-timi rokmi a ze tam budu viac hrat hrdinovia z jednotky o 30 rokov starsi. Ale to je jedno, aj tento film sa dal kludne zvladnut... 25.08.2009 ___ Sidney Poitier - (Mark Thackeray) +++ Christian Payton - (Wilsie Carrouthers) +++ Dana Eskelson - (Evie) +++ Casey Lluberes - (Rebecca Torrado) +++ Michael Gilio - (Frankie Davanon) +++ Lulu - (Barbara Pegg) +++ Judy Geeson - (Pamela Dare) +++ Hudba: Trevor Lawrence +++ ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Poitierův viks vybledl s věkem sice jen minimálně, ale jinak beze zbytku naplnil pravidlo o nedoporučovaných opakovaných vstupech do téhož toku, či jak to je. Zkrátka a jednoduše parchanti, tentokrát made in USA, opět zlomeni nezlomnou vůlí a odhodláním nejlepšího učitelského na planetě Zemi. Navíc tu máme asi o dvě fůry víc zjednodušování, sentimentu a dokonce i šestákovou romantiku. Zbytečnost. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama