Panu učiteli s láskou 2 (TV film)

To Sir, with Love II

Pánu učiteľovi s láskou 2: Džungľa pred tabuľou

Pánu učiteľovi z lásky 2

USA, 1996, 90 min

Pánovi učiteľovi s láskou 2 je pokračovanie úspešného filmu so 60-tych rokov z Anglicka. Aj tu sa úspešne pokúša Mark Thackeray zaujať odstrčených študentov a popostrčiť ich správnym smerom. Jeho zbraňami sú úcta, tolerancia a dávka odvahy. Film nedosahuje kvality svojho predchodcu nakoľko je viac zidealizovaný a rieši už stokrát omleté stereotypy. Napriek tomu je výchovná hodnota dosiahnutá a film určite osloví ak aj skôr ako výučná pomôcka pre neposlušné deti.(15.6.2013)

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu.(14.7.2009)

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/(9.12.2012)

• -soch-

Akýsi remake tej prvej časti, ktorá sa stala skutočne povinnosťou, pre každého filmového diváka. Keď to pozriem celé, ohodnotím, ale musím najprv vytknúť jednu veľkú chybu prekladateľom alt. názvu pre tento filmu. Lebo ten je akurát chabým prekladom českého názvu a to ..z lásky sa mi tam hodí viac ako ...s láskou. A tá džungľa pred tabuľou :-) no pekne... V slovenskom znení: IVO GOGÁL, MICHAL DOMONKOŠ, BARBORA CHLEBCOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR(29.1.2010)

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr.(19.7.2005)