Panu učiteli s láskou 2 (TV film)

To Sir, with Love II

Pánu učiteľovi s láskou 2: Džungľa pred tabuľou

Pánu učiteľovi z lásky 2

USA, 1996, 90 min

• Damiel

Slabina snímku tkví v tom, že dokonale vykrádá původní film z roku 1967. Kromě toho, že je tady jedna vedlejší epizoda, kdy Thackeray najde svou někdejší velkou lásku, je to vlastně úplně to samé. Na začátku je banda hajzlů toho nejhrubějšího zrna, ze kterých empatický učitel odstraňuje nánosy špatnosti, až se na slzopudném konci ze všech kromě jedné výjimky stane pomalu Galerie Elity Národa. Sidney Poitier se sice na roli laskavého učitele skvěle hodí, ale jako celek působí film dost nereálně.(9.1.2006)

• groz122

Panu učiteli s láskou 2 je pouze laciná reklama na původní film z roku 1967. Nedokážu ani popsat, jak znechucen jsem po shlédnutí byl. Absolutně nesrovnatelné s původní předlohou. Ačkoli nerad vytahuji pouze negativa, tak musím konstatovat, že tento film je jen ztráta času. Tento filmový počin si nehte ujít a běžte se raději někam projít do lesa. Radujte se ze svého života. /odpad/(7.3.2017)

• PetrPan

Poitierův viks vybledl s věkem sice jen minimálně, ale jinak beze zbytku naplnil pravidlo o nedoporučovaných opakovaných vstupech do téhož toku, či jak to je. Zkrátka a jednoduše parchanti, tentokrát made in USA, opět zlomeni nezlomnou vůlí a odhodláním nejlepšího učitelského na planetě Zemi. Navíc tu máme asi o dvě fůry víc zjednodušování, sentimentu a dokonce i šestákovou romantiku. Zbytečnost.(7.3.2015)

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu.(14.7.2009)

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr.(19.7.2005)