Leprechaun in the Hood

Nava

Kostýmy:

Elizabeth Ennis
  • SOLOM.

Již tak dost průměrná Leprechaunovská série, dostala po nepříliš povedené čtyřce další menší direkt. Ani pětka totiž nedokázala navázat na slušnou kvalitu prvních třech dílů (které byli alespoň průměrnou podívanou). V té době se pomalu rozjížděla ona potřeba ukázat, že i černoši umí kromě hudebních stylů Rapu, Hip hopu, Jazzu, Blues a Reggae rovněž točit filmy různých žánrů a v nich samozřejmě propagovat i svou hudbu. Tento kousek sice natočil běloch, ale herecké obsazení bylo až na pár výjimek tmavé pleti. Což o to, to by mi ani nevadilo, znám mnoho výborných herců i zpěváků (černochů), ale k velkému obohacení této série to tedy nevedlo. Tvůrcům přičítám k dobru, že se rozhodli zcela ignorovat díl ve vesmíru, ale ona tato série celkově házela bobek na předchozí filmy. Zde se však dočkáme alespoň několika podobných prvků a to především díky medailonu, který dokáže Leprechauna proměnit v nehybnou sochu a pak se zde nezapomnělo ani na účinky čtyřlístku. Jelikož se však celý scénář (příběh) točil v duchu „gangsta stylu“ nesmí chybět porce přestřelek, rapu, jointů a samozřejmě sprosté mluvy. Takže slova typu „Negr, Hey, Man!, Motherfucker“ jsou tu používány téměř pořád. Jenže diváky stejně nejvíc zajímal sám Leprechaun a toho tu bylo na můj vkus dost málo. Ještě štěstí, že lstivý skřet nedělá rozdíly mezi rasami a tak se i zde dočkáme několika zajímavých mordů v jeho podání. Na úkor hlavních hrdinů byl však odsunut na vedlejší kolej a nedostal tolik prostoru, kolik by si rozhodně zasloužil. Tento díl tak hodnotím úplně stejně jako čtverku. Opět šlo o podprůměrnou podívanou, která nám sice nabídne několik zajímavých pasáží a menší dávku černého humoru, ale jinak žádná sláva. Leprechaun však nikdy nebude patřit mezi mé oblíbené postavy ani série. 40%(14.3.2018)

• VanBradley89

Tenhle díl, v pořadí pátý, měl tři chyby. První: Moc černochů. Nejsem žádnej rasista, ale jejich věčný oplacávání se, vykřikování Hey, Man atd. mi po několika minutách lezlo na nervy. A ještě ta jejich barva hlasu. Druhá: Moc rapu. Nejsem fanoušek tohohle žánru a prokládat děj, každých deset minut hudebním číselm se moc nepovedlo. Třetí: málo Leprechauna a nenápaditý vraždy. Podtrženo sečteno, nejhorší díl. Mnohem horší než čtyřka. Ta byla, alespoň svým zvráceným způsobem zábavná. Kdežto tohle byla jen nuda. Bojim se co přinese šestka. Jedna hvězda za Warwicka a povedený vtípek. V době, kdy byli ty tři schovaný a ujišťovali se, že spolu to zvládnou a plácali si. První z druhym, druhej z třetim a třetí......... :)(11.8.2012)

• eraserhead666

Je skoro logické, že film naprosto přehlíží minulé tragické vesmírné dobrodružství a zápletkou (zkamenělým Skřítkem a hlavně talismanem, který ho svazuje) to částečně navazuje na Las Vegaské dobrodružství. Až na pár bílých kočiček jako klubové roští a samozřejmě Leprechauna prakticky čistě černošská záležitost a ještě k tomu v gangsta rapovém podání. Což může někomu vadit, jiným to může přijít alespoň zábavné. Je ale fakt, že hlavní negativum série, tedy suché, tragické a v podstatě hloupě debilní postavy (mimo Leprechauna), zde opět zpívá vrcholové árie. Ta banda raperů je k uzoufání, jejich rap stojí za starou bačkoru, v battlu by je vyfuckoval kdejaký školou povinný smrkáč od nás z parku (samotný Leprechaun jim to v závěru nandá naprosto s přehledem), hlavně že se vidí za úspěšné hvězdy. No a Ice T je... on ale vlastně asi nikdy jiný nebyl. Ale s bejsbolkou schovanou v afru je aspoň zábavný. Opět a znovu obecnou slabost zachraňuje trpaslík sám, i když i jemu už začíná docházet dech.(5.11.2015)

• Dr. Wolfenstein

Všechno špatně, špatně, špatně. První díl byl celkem v pohodě, druhý považuji prozatím za nejlepší, trojka zábavná, čtverku jsem raději přeskočil, protože si nepamatuju, po zkušenostech s Pinheadem a Jasonem, že by přesunutí děje do vesmíru kdy dopadlo dobře a vrhl jsem se rovnou na pětku a... proboha proč? Nudní herci, hloupej humor a hlavně jako někdo komu zní hip-hop jako skřípaní nehtů o tabuli, jsem si ten film prostě nedokázal užít. Irskej skřítek a rapuje? Jako fanda tohoto hudebního žánru bych to možná považoval za zábavný, ale tohle na mě bylo moc. Abyste mě nechápali špatně, taky se rád zasměju u filmů jako Kdo hulí, ten umí nebo Ali G, tam ten rap samosebou patří, ale tady prostě ne!!! Jediný důvod proč nehážu tento film rovnou odpadu!!! je Warwick Davis, protože je prostě stále úžasný a párkrát mě tu dobře pobavil a zachránil tuhle nudnou slátaninu před naprostým krachem. Kvůli němu mrknu na šestku a asi dám šanci i onému čtvrtému dílu, protože horší než tohle to snad být nemůže.(3.7.2011)

• JohnnyD

4/10 "Lep in the hood, that is no good!" Ach večná to pravda bola povedaná na záver piesne na konci filmu, ktorý si odrapoval samotný Leprechaun - a zďaleka to nebolo také vtipné, ako si myslíte. Po otrasnej vesmírnej časti mu návrat na zem prospel, ale viete ... medzi slepými je jednooký kráľom. Zďaleka už nedosahuje kvalitu prvých troch dielov. Leprechaun sa na obrazovke ukazuje sporadicky a väčšina deju sa venuje parte gangsta niggaz rapperov. Napriek tomu, že túto komunitu nemusím, pár dobrých narážok sa našlo a celkom som sa bavil. Ale zase je tu aj dosť nudných pasáží. Z mne nejasného dôvodu sa pán režisér snaží aj seriózne strašiť ... a verte, že mu to vôbec neide. Navyše dej je taký čudný zlepenec predošlých častí a nových vecí v sérii (píšťala). Ale Warwick je cool. Správny fanúšik to musí vidieť už len z povinnosti. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)