Srdce v zajetí

Captive Heart, The

Velká Británie, 1946, 104 min

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1946 - Nominácia na 1. cenu(5.1.2013)

• Homer Simpson

z infa o filmu: Přesto však u svých spoluzajatců vzbudí podezření, že je nacistickým špionem, pouze jeho chování během útěku (skutečný příběh útěku byl později námětem slavného filmu Velký útěk) je přesvědčí o opaku. Hašek byl chycen a znovu poslán do zajateckého tábora... (Zany) - žádný útěk v tomto filmu není (je zde pouze vidět, že Němci odhalili tunel), ale není vidět že by ho někdo kopal. Spíš než toto bych doporučil Velká útěk z r. 63. Ze začátku se totiž tento snímek strašně vleče.(7.5.2010)

Komornější a méně nadnesená verze filmu The Great Escape. Ve fimu sice nehrají takové filmové legendy typu Macquen,Bronson,Coburn.... ale i tak zde hrají celkem slušní herci co převádí velmi dobré výkony. První polovina filmu se mi líbila mnohem více než druhá, ale svou atmosféru si film udržel až do konce. Pro mě velmi milé překvapení.(27.3.2013)

• Atia

Taková britská selanka ze zajateckého tábora...Mnohem raději mám Stalag 17.(11.6.2011)

• wosho

Nejedná se ani o http://www.csfd.cz/film/9795-stalag-17/, ani o http://www.csfd.cz/film/5696-most-pres-reku-kwai/. Filmu silně ublížilo, že se točilo ihned po válce a je v něm ona šablonovitost, který však byla v té době zcela pochopitelná. Navíc, je i na svou dobu trošku zastarale natočen, když si uvědomím, jaká díla v té době již vznikala.(13.6.2011)