poster

Moře whisky! (festivalový název)

 • Velká Británie

  Whisky Galore!

 • Austrálie

  Whisky Galore!

 • Kanada

  Whisky Galore!

 • USA

  Whisky Galore!

 • USA

  Tight Little Island

Komedie

Velká Británie, 1949, 82 min

 • corpsy
  ****

  Tvrdých abstinentov tento snímok pravdepodobne dosť pobúri. Naozaj patrí pálenka k životnému šťastiu? No myslia si to aspoň obyvatelia jedného so škótskych ostrovov. Po tom, ako sa prestane dodávať whisky, osadníci prejdú do melancholického bolestivého režimu, v ktorom je len málo chuti do bežného života. Avšak šťastím v nešťastí sa k nim doplaví ´´záchrana´´ v podobe stroskotanej lode plnej lahodného moku. Z tejto udalosti vzíde niekoľko úsmevných a humorných situácií, pri ktorých srdce obyčajného človeka pookreje. Koľko málo stačí ku šťastiu.(18.8.2015)

 • LeoH
  ****

  Zdaleka nejvřelejší potlesk ze všeho, u čeho jsem se na letošní LFŠ v Hradišti nachomýtl, sklidila tahle skoro sedmdesátiletá taškařice, se suchým sebeironickým humorem v krásných přírodních kulisách pojednávající o tom, kterak malý skotský člověk vrchnost přečůral. Pozor, vyvolává nepřekonatelnou chuť na panáka (i když já radši irskou). ***1/2(31.7.2016)

 • Cimr
  ***

  Občas se objeví hláška, která svým cynismem překvapí nepřipraveného diváka (,,Roku 1941 postihla skotský ostrov strašná katastrofa. Ne, nebyly to Hitlerovy bomby... Došla whisky!") - stará se o to především báječně nekorektní vypravěč. Jinak je ale tahle britská komedie - i přes svůj název - příliš suchá. Bohužel je jednou z těch, co tak zcela neobstála ve zkoušce časem. Ano, pohled na intrikující Skoty, od malých dětí po vetché staříky, co jsou pro hlt whisky ochotni udělat cokoli, je zábavný, ale je to takový ten roztomilý humor, kterému se tu a tam pousmějete, ale ke skutečnému pobavení nedojde. Kdybych neznal jiné komedie studia Ealing (např. Šlechetná srdce a šlechtické korunky či Pět lupičů a stará dáma) a nevěděl, že v tomto období a v této společnost se dala udělat komedie, co vyvolává i dnes salvy smíchu, asi bych šel s hodnocením výš. Ovšem když člověk ví, že to šlo i lépe...(2.8.2016)

 • SjamK
  *****

  Výborná komedie, Mackendrickova prvotina. Podle knižní předlohy líčí příběh malého skotského ostrůvku, kde najednou dojde whisky. Hrozná pohroma to je! Až jednoho dne... u pobřeží ztroskotá loď. A my víme, co v ní je. Bělovousí staříci k ní z pobřeží toužebně vyhlížejí při romantických západech slunce, už už se jim vrátit chuť do života... Příběh už sám o sobě je velmi vtipný, k tomu výborný situační humor a neopakovatelné zobrazení skotského temperamentu. Mám pocit, jakoby si všichni zúčastnění s takovou zvláštní grácií dělali legraci sami ze sebe. A ještě jedna věc: kamera neměla chybu. Stačilo by film snímek po snímku rozstříhat a máme přímo výstavní kolekci krásných fotografií. Inu, Whisky Galore!(5.12.2010)

 • kaylin
  ****

  Skoro se chce říct mnoho povyku pro nic, ale jak jde o alkohol, tak člověk prostě nemá sílu, aby odolal. Anebo alespoň skot, potažmo Brit nikoli. Díky jedné takové pořádné zásilce alkoholu se tady dějí opravdu praštěné věci, ale přitom je celý snímek na první pohled nesmírně vážný. Prostě další ukázka krásného britského humoru.(15.10.2014)

 • - Romanopisec a scenárista filmu MacKenzie se ve filmu na malý okamžik objeví jako tajný vyslanec ministra vlády. (Hans.)

 • - Příběh byl inspirován skutečným zmizením padesáti tisíc beden whisky po ztroskotání nákladní lodi nedaleko ostrova Eriskay. (Hans.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace