#17.8.2005 : První díl britského filmu "Porota" je skvěle rozehraný, kromě soudního procesu, který nepostrádá klasické scény obžaloby a obhajoby, sledujeme i osobní životy a problémy porotců. Scénárista chytře odkrývá jednotlivé střípky postupně, díky čemuž nechybí napětí ani dramatické střety. #31.8.2005 : Druhý díl je opět zatraceně dobrý, atmosféra houstne, tlak na porotce se díky velké medializaci procesu zvyšuje a osudy všech postav se slibně vyvíjí. #7.9.2005 : Závěrečný díl splnil má očekávání. Sice jsem už v průběhu prvních vdou dílů čekala, že to dopadne, tak jak to nakonec dopadlo, ale ten závěr na pohřbu, ten mě vážně dostal.(17.8.2005)

Tento film mě příjemně překvapil. Netušila jsem, že snímek ze soudní síně oživovaný pohledy do životů členů poroty může být tak napínavou podívanou. U nás porota působí docela exoticky. O to je film zajímavější. Pro nějaké výrazné herecké výkony tu nebyl prostor, ale myslím, že si všichni herci počínali celkem dobře a přispěli k věrohodnosti příběhu. Oceňuji, že mě tenhle film ani chvíli nenudil a donutil k přemýšlení. Netýkal se jen tak nějakého zločinu, ale řešil mnohem víc (tolerance, xenofobie, šikana, pomsta, . . .).(31.10.2005)

Viděl jsem celý (ostatní od půlky) jen poslední díl z rozhodování poroty a upřímně, nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Na Dvanáct rozhněvaných mužů ani na jeho remake to prostě nemá. A že se tvůrci neinspirovali minimálně při posledním dílu, to mi nikdo nevymluví. Jinak to až za takovej skvost nepovažuju. Možná se tvůrci snažili o realističnost, ale reálnost ne. Nejvíc mě asi rozesmálo, jak porotě melodramaticky odebrali mobilní telefony, ale pak je klidně mezi rozhodováním pustili domů. Nebo jak jednomu z porotců, alkoholikovi zlitýmu z celé flašky wyzoura ráno pusa jela jak Davidu Eddisonovi (role Bruce Willise v Měsíčním svitu). No a konec a jejich rozhodnutí mě nechalo úplně chladným a spíš mě ještě naštvalo, protože když už chtějí opisovat, měli by opisovat aspoň nápaditě a svými slovy, aby to nikdo nepoznal. Není to špatný, ale trošku míň dokumentárnosti a "dramatičnosti" bych uvítal, trošku míň klasičnosti a opisu by mi nevadilo, trošku míň předvídatelnosti a melodramatu by bylo fajn. Takhle to je prostě jen film na sobotní dopoledne, když jsou zrovna všude jen ty pitomý hudební pořady.(19.3.2006)

Nevím z jakého důvodu, ale tenhle seriál mě naprosto dostal. Možná protože je tak netradiční, možná proto, že ukazuje že my lidi jsme svině kteří myslí jen sami na sebe a před ničím se nezastaví. Na mě to prostě zapůsobilo, a nechalo to ve mě celkem hluboký dojem.(16.8.2011)

Do samotného konce sem nevěděla, jak to ve skutečnosti bylo. Hezky to zpochybnili tak, že člověk nevěděl čemu věřit...(22.7.2007)