• monolog
  ***

  Viděl jsem celý (ostatní od půlky) jen poslední díl z rozhodování poroty a upřímně, nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Na Dvanáct rozhněvaných mužů ani na jeho remake to prostě nemá. A že se tvůrci neinspirovali minimálně při posledním dílu, to mi nikdo nevymluví. Jinak to až za takovej skvost nepovažuju. Možná se tvůrci snažili o realističnost, ale reálnost ne. Nejvíc mě asi rozesmálo, jak porotě melodramaticky odebrali mobilní telefony, ale pak je klidně mezi rozhodováním pustili domů. Nebo jak jednomu z porotců, alkoholikovi zlitýmu z celé flašky wyzoura ráno pusa jela jak Davidu Eddisonovi (role Bruce Willise v Měsíčním svitu). No a konec a jejich rozhodnutí mě nechalo úplně chladným a spíš mě ještě naštvalo, protože když už chtějí opisovat, měli by opisovat aspoň nápaditě a svými slovy, aby to nikdo nepoznal. Není to špatný, ale trošku míň dokumentárnosti a "dramatičnosti" bych uvítal, trošku míň klasičnosti a opisu by mi nevadilo, trošku míň předvídatelnosti a melodramatu by bylo fajn. Takhle to je prostě jen film na sobotní dopoledne, když jsou zrovna všude jen ty pitomý hudební pořady.(19.3.2006)

 • Ony
  ****

  Tento film mě příjemně překvapil. Netušila jsem, že snímek ze soudní síně oživovaný pohledy do životů členů poroty může být tak napínavou podívanou. U nás porota působí docela exoticky. O to je film zajímavější. Pro nějaké výrazné herecké výkony tu nebyl prostor, ale myslím, že si všichni herci počínali celkem dobře a přispěli k věrohodnosti příběhu. Oceňuji, že mě tenhle film ani chvíli nenudil a donutil k přemýšlení. Netýkal se jen tak nějakého zločinu, ale řešil mnohem víc (tolerance, xenofobie, šikana, pomsta, . . .).(31.10.2005)

 • Kathien°
  ****

  Do samotného konce sem nevěděla, jak to ve skutečnosti bylo. Hezky to zpochybnili tak, že člověk nevěděl čemu věřit...(22.7.2007)

 • Lynn
  ****

  #17.8.2005 : První díl britského filmu "Porota" je skvěle rozehraný, kromě soudního procesu, který nepostrádá klasické scény obžaloby a obhajoby, sledujeme i osobní životy a problémy porotců. Scénárista chytře odkrývá jednotlivé střípky postupně, díky čemuž nechybí napětí ani dramatické střety. #31.8.2005 : Druhý díl je opět zatraceně dobrý, atmosféra houstne, tlak na porotce se díky velké medializaci procesu zvyšuje a osudy všech postav se slibně vyvíjí. #7.9.2005 : Závěrečný díl splnil má očekávání. Sice jsem už v průběhu prvních vdou dílů čekala, že to dopadne, tak jak to nakonec dopadlo, ale ten závěr na pohřbu, ten mě vážně dostal.(17.8.2005)

 • josieaddms
  *****

  Nevím z jakého důvodu, ale tenhle seriál mě naprosto dostal. Možná protože je tak netradiční, možná proto, že ukazuje že my lidi jsme svině kteří myslí jen sami na sebe a před ničím se nezastaví. Na mě to prostě zapůsobilo, a nechalo to ve mě celkem hluboký dojem.(16.8.2011)