Chróm a horká kůže

Don Tait

Lee Frost

Porter Jordan

• Karlos80

Slabý, slabý, slabý, od režiséra Lee Frosta jsem již pár filmů, především z 60's let viděl, ale toto je jeden z těch nejhorších, ač obrazová kvalita filmu byla opravdu velmi dobrá. Celý film je ale spíše neškodný a velmi zábavný amatérský brak žánru biker movie. Partička psaneckého cyklistického gangu, pod vedením tuhého T.J. (Wiliam Smith) žije divokým a velmi nespoutaným životním stylem. Jednoho dne při nesmyslném pronásledování a obtěžování, způsobí nehodu dvou mladých dívek, při které obě umírají, jedna z těchto dívek je snoubenka vojenského seržanta (Tony Young) a ten samozřejmě poté deklaruje válku s cyklisty, za pomoci svých dávných přátel z Vietnamské války. Proti sobě tedy stojí nespoutaný motorkářský gang vs. vojáci zeleních baretů. Cyklistu je tu nejméně třicet, vojáci jsou čtyři, kdo myslíte že konečné vyřizování ůčtů v boji o pomstu a spravedlnost vyhraje? Zajímavost : Jednoho z vojáku (Jim) hrál známý černošský zpěvák 'R a B' žánru Marvin Gaye, byla to menší role ale nebyl k nepřehlédnutí. Konec filmu s pomocí LAW raket, všelijaké munice, bomb a plynu byl opravdu velmi humorný. Těžko říct co tomu chybělo, z mé strany to bylo jistě nějaké to větší násilí, efektivnější bojové scény i celková špinavost, film byl až moc vymašlovaný. Celkově z mého pohledu tedy šlo o chromou a velmi nepřesvědčivou exploitaci, možná to byl ale jen záměr, těžko říct, celkově toto dílko nedělá dobré jméno všem dobrým bikerským filmům viz třeba "Wild Angels", "Hells Angels on Wheels", "Nam's Angels", "Born Losers", "Satan's Sadists" atd. Ale viděl jsme ještě horší...Film který nevelebí cyklisty ale spíše obdivuje armádu..1,5/5*.(21.3.2010)