„Moje zápěstí! Moje zápěstí!“ řve lupič Leo Martin (William Hartnell). Není divu, jeho kolega lupič právě rozbil cihlou výklad klenotnictví a Leo sáhl pro šperky. Jenže bezpečností mříž padla rychleji a přerazila mu obě ruce. Zbytek gangu odjel připraveným autem. Po propuštění jde Leo zpět za šéfem gangu Gusem Lomanem (Raymond Lovell), ale ten ho cynicky vyrazí, že s přeraženýma rukama už je k ničemu. To je příliš a Leo začne chystat pomstu. Ukradne Gusovi zbraň a zastřelí s ní řidiče toho auta, kterým měl odjet od loupeže. Zajistí si alibi s pomocí dívky Carol Dane (Joyce Howard), která neví, o co jde. Pak oznámí Gusovi, že pokud mu nedá peníze, předá vražednou zbraň inspektoru Rogersovi (Robert Beatty), který vraždu vyšetřuje. Gus vše oznámí starožitníkovi Gregory Langovi (Herbert Lom), který v pozadí plánuje loupeže. Ten začne chystat vraždu Lea, zatímco Rogers metodicky jde po dalších a dalších stopách. Dramatické souboje policie s gangstery i gangsterů mezi sebou, přestřelky, honičky ve vlacích a na konci uslyšíme ještě jednou: „Moje zápěstí!“ (Peabody)

liquido26

Leo Martin se chce po návratu z vězení pomstít svým bývalým komplicům, kteří ho nechali při krádeži, za kterou šel sedět, ve štychu. Průměrný britský noir, který by mohl být lepší, kdyby byla hlavní postava sympatičtější. ()