Murder RX

silentname

Neviem, či som niekedy počas hodnotenia filmov toto spravil, ale pri tomto filme sa inak dať nebude. "Murder RX" by možno v jadre mohol fungovať. Napísané to nie je najhoršie, postavy nie sú najhoršie. Reálne som sa do toho celkom dostal. Bol som zvedavý kam sa to vyvinie, chcel som vidieť čo všetko sa ešte stihne odhaliť a dokonca film prinesie aj niekoľko celkom zaujímavých zvratov, ktoré do toho dobre pasujú. Niektoré možno dokážete odhadnúť, no iné sú dosť zaujímavé a dobre napísané. Celkovo nemôžem toho moc vytknúť scenáru. Občas to síce je trošku jednoducho spracované, ale aspoň to bolo zaujímavé. Takže v tomto smere film nijako závažne nekritizujem. Reálny dôvod, prečo si ale film zaslúži toto hodnotenie je niečo iné. A to je réžia, kvalita produkcie a herecké výkony. V tomto smere to film absolútne nedal. Film vyzerá dosť lacno, dialógy nemajú moc veľkého ducha a herci ich nevedia podať tak, aby to neznelo, že sme vo filme. Nemá to žiadnu šťavu a v ničom ma to nepresvedčilo, že by sme sa dívali na skutočných hrdinov. Celú dobu som tú ilúziu dokázal prekuknúť. Okrem toho striedanie dňa a noci v tomto filme je absolútne príšerné. Mám pocit, že to neriešil absolútne nikto. Ideálny príklad je keď príde Kara k Lacey. V momente ako tam dorazí, Lacey volá Gaba a vonku svieti slnko. Gabe dorazí až za tmy. Pričom zo scénky to pôsobí ako keby prišiel len o chvíľu. Takto by to vyzerať nemalo. A hoci som písal, že scenár je dobrý, tak skôr by som to dal do okey kategórie. Pôsobí to často ako film robený pre televíziu. Verím, že Ken Brisbois je človek, ktorý chcel natočiť svoj film a možno o pár rokov bude mať na svojom konte lepšie dielo, no tento film odporúčať nemôžem. Ako som povedal, príbeh mi nejako extra nevadil. Ale skutočnosť, že to vyzerá veľmi lacno tomu maximálne podkopáva nohy. Hodnotenie: C- ()