poster

Smích z ráje

 • český

  Podivuhodná závěť

 • anglický

  Some Will, Some Won't

Komedie

Velká Británie, 1970, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Oskar
  ***

  Čtyři potenciální dědicové starého recesisty musejí splnit úkoly, které otřesou jejich důstojností v základech. Remake Smíchu z ráje (1951) se od něj výrazně neliší. Nejlepší je na filmu to, co si beze změn bere z předlohy; většina inovací je až zbytečně opatrná. Přece jen jsem čekal, že koncem 60. let už se do filmu vešlo víc černého a bláznivého humoru a nebylo třeba po každém gagu publikum konejšit zdůrazňovanou laskavostí. Padesátým letům jsem to věřil, tady už to působí trochu falešně. Pokud se mi něco zdálo lepší než v originále, byla to jednoznačně dějová linka s panovačnou starou pannou, která musí kvůli dědictví přijmout místo pokojské a 28 dní si ho udržet. Remake víc rozvíjí její komický potenciál a potlačuje melodramatičnost, která se tam drala v originále. Zčásti je to přesunem této zápletky z domácnosti do hotelu, z větší části obsazením Thory Hirdové. Její autoritativní rozhovor s ředitelem hotelu při žádosti o místo je jedním z mála míst filmu, která si asi budu dlouho pamatovat. Víc než okolní britské komedie, většinou sarkastické a načernalé, mi Smích z ráje připomínal české situační komedie z 30. a 40. let a doporučil bych ho pouze tomu, kdo neviděl starší zpracování. 60%(14.3.2010)

 • Snorlax
  ***

  Dnes již celkem zaprášená komedie, které však nelze upřít, že je situační i konverzační.(12.5.2013)

 • Flego
  ***

  Vcelku slušná komédia, zaujímavý nápad, ale akosi to nevybočilo z priemeru. Čakal som výživnejšiu porciu.(31.3.2014)

 • dopitak
  ****

  Pro mě nikoliv neznámá herecká sestava, alespoň tedy částečně. Nejvíc mě bavil Leslie Phillips (Radek Brzobohatý) jako sukničkář, dost dobrý byl Michael Hordern (Miroslav Moravec) jako nešťastný rádoby kriminálníček - oba herci jsou výjimečně podobní svým dabérům (aneb tak se má dělat dobrý dabing). Výborný byl i pracovní pohovor Thory Hird, naopak hodně nudný byl bankovní úředníček Ronnie Corbett. A tradičně silný J R Justice, britský Werich, kterého baštím všude. Dabing ČT 1993 výborný. Původní film v původním českém znění nemůžu sehnat :-((8.10.2016)

 • bloom
  ****

  Původní film Smích z ráje musel být v Anglii hodně populární, jinak si nedovedu vysvětlit takovou hojnou účast anglických hereckých es (které u nás samozřejmě neznáme). Hlavní zápletka, vystřižená jak z Ealing Studios, opravdu skýtá potenciál pro širokou paletu komických situací: zakřiknutý spisovatel, sukničkář, protivná baba a vystarašený úředníček dostanou od svého právě zesnulého milionářského strýce ultimátum - buď splní úkoly, které sepsal do své závěti, nebo nezdědí nic. Legrace to celkem je, jenže si říkám, že tenhle styl humoru musel v Británii už ve své době působit už trochu zastarale. Tehdy už totiž v TV řádili Monty Pythoni, Spike Milligan, Peter Cook a vůbec všichni tvůrci výstřednějšího humoru. Ale i tak se jedná velice roztomilý film.(5.12.2009)

 • nervoznideda
  ***

  Po shlédnutí toho to filmu doporučuji milovníkům http://www.csfd.cz/film/28072-smich-z-raje/ z roku 1951. Toto je příliš bláznivé, původní film je mnohem lepší a propracovanější, zdravím deda :-) Prostě remarke se většinou nepovede, škoda práce herců.(1.8.2015)

 • lubospoti
  ****

  Velmi příjemná komedie plná britského humoru. Ale tentokrát se jedná spíše o laskavý než klasický černý humor. I když pointa patří spíše do té druhé kategorie.(4.11.2013)

 • Robbi
  ****

  Co lidé neudělají pro peníze, které notabene nemají vůbec jisté. Snímek zajímavý i účastí "Paulova dědečka" z beatlesáckého Perného dne (Wilfrid Brambell) měl plno kouzelných míst, na které se - jak ostatně uvádějí i další komentáře - rádo vzpomíná. Jeden za všechny: Co to tu děláte? Eeeeehhh, červotoč... Cože?!?!?!?!? V kovové židli? .... Tak kovotoč... Nemyslím si, že by Ronnie Corbett nějak zvlášť za ostatními zaostával, ale prim asi jako u většiny hraje Thora Hird.(1.9.2017)

 • rivah
  ****

  režie Duncan Wood(18.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace