poster

Jára Cimrman ležící, spící

 • anglický

  Jára Cimrman Lying, Sleeping

Komedie / Životopisný

Československo, 1983, 81 min

 • boshke
  ****

  Celé jsem to viděl snad poprvé v životě a přišlo mi to překvapivě slabé, resp. relativně slabé. Začátek je skvělý, z té báby průvodkyně jsem opravdu nemohl. Stejně jako notoricky známá Cimrmanova školní léta a Cimrman inspirující a vynalézající. Pak to pro mne však silně ztratilo na tempu i dechu a ve zbylé půli filmu bych těžko hledal nějaký významnější moment. Uvidíme, jaký bude druhý Cimrmanovský film... 70%(18.2.2012)

 • Big Bear
  ****

  "Holube, pojedete letos zase do Afriky?" "Nikam nepojede, doma bude, už se narajzoval dost!" Bylo jen otázkou času v letech největší slávy Cimrmana, kdy se náš největší Čech a génius dočká zfilmování. Jelikož jsem však odkojen hlavně divadelními hrami a primárně audio nahrávkami her (všech) mám s filmovým zpracováním stejný problém jako u sledování záznamů divadelních her v TV. Člověk spoléhá na fantazii a více si to užívá. Když pak vidí vše polopaticky, cítí se trochu zrazen. Je to o level níž. Ale i tak jsem se velmi bavil. Některé scénky ve své jednotlivosti byly geniální. Smoljak a Svěrák byli prostě chytrý chlapi a maximálně jim to ve výsledku šlapalo (i přes občasné a logické neshody). U mne je to za čtyři nohy Eiffelovky. * * * *(20.2.2013)

 • Kothy
  *****

  Co k tomu dodat? Životopisný příběh o Járu Cimrmanovi se Svěrákem v titulní roli. Klasický Cimrmanovský humor. Chudák jako chlapec musel chodit do dívčí školy. Nejlepší je asi část Cimrman pozdě přicházející. On to všechno vymyslel, ale vždycky byl druhý. Tak aspoň ty dvoudílné plavky. "Graham Bell, zrovna tu byl." :D(25.1.2013)

 • Malarkey
  ****

  Jára Cimrman, jakožto nejoblíbenější fiktivní Čech se i v anketě o nejoblíbenějšího Čecha objevil hodně vysoko, že TAKŘKA přeskočil i Božského Karla, což ho rozhodně nepoznamenalo. Já jsem po shlédnutí tohoto filmu prozatím žádnou divadelní hru o něm neviděl celou, ale u tohoto filmu jsem se i tak musel neskutečně smát. Takových narážek na minulost, taková zábava, ta může vypadnout opravdu jen z pera Svěráka a Smoljaka. Je to totiž tak hezké sledovat život Čecha, který vlastně nikdy nežil, ale který zná celý národ. Právě pro Svěráka a Smoljaka to musí být opravdu nádherný pocit vědět, že stvořili něco, nebo v tomto případě někoho, který bude znát celý národ dejme tomu dále i po několik století. Protože Jára Cimrman se jen tak nezapomene. Tento všeuměl z Liptákova totiž nikdy nezůstane nepoznamenán. --- Pane Holube, tak kam budete raisovat příště? - Nikam nepude, už se nacestoval dost - Tak asi nikam no.(10.5.2008)

 • Nancy
  ****

  Můj první film o Cimrmanovi. Tenkrát jsem si myslela, že žil někdo takového jména s takovou neskutečnou smůlou na pozdní příchod (a myslela jsem si to dlouho :-)). Ačkoli mi bylo asi 7, často jsem se velice bavila a to jsem v té době nemohla téměř nic z toho pochopit. Buď jsem tedy divná nebo je to opravdu rodinný film.(21.2.2005)

 • - V záběru, kdy Cimrman (Zdeněk Svěrák) přijde za Eiffelem (Leoš Suchařípa) a ohýbá spodní část věže, každá noha má 3 vodorovné příčky. Když ale věž staví zpět na stůl, už má každá noha příčky 4. (Mr.Hudson)

 • - Cimrman navrhuje Johannu Straussovi, aby orchestr zůstal v A-dur. Ve skutečnosti však v inkriminovaném místě přechází harmonie z D-dur do A7. (L_O_U_S)

 • - Ve filmu jsou k vidění čeští velikáni typu Marolda, Kaplana, Vrchlického, Kubelíka, Křižíka, Světlé, Myslbeka, Dvořáka a Holuba. Z Historického hlediska se dokonce všechny tyto postavy mohly společně skutečně setkat. (vyfuk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace