Pistol

• USA Pistol

Epizody(6)

Tento americký životopisný seriál je založený na pamětech Steva Jonese, legendárního kytaristy Sex Pistols. Rocková skupina byla zodpovědná za vznik punkové revoluce po celé Británii v pozdních 70. letech 20. století. V té době se stala jejich píseň „God Save the Queen“ symbolem politických a sociálních nepokojů ve Velké Británii. Seriál sleduje vznik kapely, včetně jejího vzestupu na výsluní. (Trajektt)

Joker Punx

Dokoukáno! Všechny epizody v originále s anglickýma titulkama - Wow! Tohle byl fakt nářez! První epizoda trochu nudí ale pak se to rozjede a odsejpá to jako nadržená čubka na koni. Věřil jsem tomu a všechna moje očekávání seriál splnil - Danny Boyle se s tím fakt nesral. Knížku Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol od kytaristy Steva Jonese jsem teda nečetl ale musím říct že je to fakt skvěle natočený. Příběhem nás provází Steve Jones kterého hraje Toby Wallace a je skvělej - Jako Steve je sympatickej a od začátku vidíte jeho vzestup a pád v kapele Sex Pistols. Anson Boon jako Johnny Rotten výbornej až na pár maličkostí mi na jeho postavě něco trocho vadilo - Fakt se snaží hrát Rottena jak to jen jde - Mluva, hlas a oči v pořádku a povaha a právě u tý jeho povahy je něco nepřesnýho ale i tak to zahrál skvěle. Někdy i ty jeho vykroucený pohyby nejsou úplně přesný ale to už je jen detail. Na to že to herec nazpíval sám ty songy, tak supr. Říkal jsem si že nejlepší by tam byl Johnny Rotter z revivalu Sex Pistols Experience - Ten by byl perfektní ale už je na to bohužel moc starej. Nevadí. Boon mě bavil dost. Andrew Schofield jako Rotten v Sid a Nancy byl hroznej. Tady konečně normální Rotten. Thomas Brodie-Sangster jako manažer Malcolm McLaren taky dobrej - Herec se dobře naučil jeho mluvu a hlas - Ironie že tenhle herec hrál malého Hitlera ve filmu Hitler: Vzestup zla a tady takovýho vychcanýho žida :D Strašnej čůrák :D Talulah Riley samozřejmě hezčí a sympatičtější než pravá Vivienne Westwood a taky v cajku. Jacob Slater jako bubeník Paul Cook má nejmenší podobu pravého Paula ale role mu šla taky dobře. Christian Lees jako první basák kapely Glen Matlock taky dobrej - Má lepší podobu než Paul Cook. No a poslední člen a největší magor Louis Partridge jako Sid Vicious výbornej i když jsem si od začátku myslel že až bude namaskovanej jako pravej Sid, bude vypadat přesněji a mnohem líp ale nestalo se ale herec se naučil Viciouse dobře. Maisie Williams jako Pamela Rooke - Jordan skvělá též a měla pěkný prsa i když né teda úplně pravý :D - V té pláštěnce jí to slušelo. Sydney Chandler jako zpěvačka Chrissie Hynde je roztomilá sexy princezna - Role se k ní fakt hodila. No a Emma Appleton jako Nancy Spungen je mnohem hezčí a sympatická než pravá Nancy. Taky lepší herečka než Chloe Webb v Sid a Nancy - To je jasný. Co tady musim fakt pochválit jsou lokace, kostýmy a události co se fakt staly - To je fakt přesný - Show Billa Grundyho byla dobře natočená. Líbil se mi moc koncert z vězení. Atmosféra koncertů je fakt dobrá. Překvapily mě tam ty svastiky jak v tý době nosili punkáči a jsem rád že to tam nakonec bylo - Nečekal jsem to a nevěřil jsem tomu když žijeme v týhle zkurvený době :D V prvních trailerech to cenzurovali - To je jasný. Seriál má fakt nádherný barvičky - Vizuální práce je odvedená skvěle. Kamera taky nemá vůbec chybu. Jasný taky je tam několik nepravd a nepřesností ale nevadí mi to vůbec - Například jak hrajou Sex Pistols na parníku na Temži a Nancy na lodi není ale na břehu a Sid ji spatří, přestane hrát a chce běžet za ní. Tohle nevím jestli se stalo ale ještě scéna se Sidem a jejich týpkem z ochranky neměla chybu - Slušná bitka :D Taky skvělý jak tam dali starý archivní záběry z Anglie - Z televize a koncerty kapel a tak dále. To dodává seriálu ještě lepší atmosféru. Teď nemyslím hudbu Sex Pistols ale soundtrack je výbornej - Spousta starých známých songů. To jak natočili smrt Nancy bylo hodně smutný. Sida mě bylo líto. Nečekal jsem že na konci seriálu ještě zazní můj nejoblíbenější song No Feelings :) Paráda! Ti mladí herci jsou borci že se ty písničky a na nástroje naučili sami. Stejně velká škoda že John Lydon se na tom nepodílel taky, to nebylo moc fér že s nima na tom nespolupracoval. Díky němu se mohl ten seriál ještě víc spojovat s realitou. Škoda. Ale je to hlavně o Stevovi podle té jeho knihy. I tak seriálu nemám co vytknout - Strašně mě to bavilo a spád to má perfektní! Díky za to Danny! ;) () (méně) (více)

Fr

„SEREME NA VŠECHNY!…“   (Prý) celkem přesnej – ovšem s mírnou nadsázkou (kvůli efektu) vyprávěnej příběh jedný legendy. Od začátku hodně muziky ((ne)překvapivě hraje prim Bowie) a souvislosti, vedoucí k setkání psanců, co změnili hudební svět. Odzbrojující je zejména nástup Rottena, ale voni jsou všechny role (i vedlejší postavy) fajn. Ovšem Boom a Brodie - Sangter jsou jako dovopravdy! Seroš pro ty, kteří vědí. Nebo ty, kteří to chtějí pochopit. Moralisti totiž uviděj jen bandu více či méně rozbitejch týpků, směřujících k sebedestrukci. Prostě Sex Pistols… hudba plná vzteku a zvrácenosti generace bez budoucnosti, ze který se stala národní hrozba.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“, kterou v roce 2016 napsal Steve Jones, neznám. 2.) Chystám se zahájit revoluci poháněnou vulvou. 3.) Never Mind the Bollocks.   /// Thx za titule „Samanthe“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Katie88

Naprostá pecka! Minisérie je skvěle zpracovaná a na to, že to není dokument i celkem realistická. Sice tam bylo několik vymyšlených a přemrštěných detailů – chápu, že bylo potřeba vložit nějakou romantickou linku skrz sérií, ale důležitost Chrissie Hynde v životě filmového Steva Jonese a celé kapely, byla trochu moc. Stejně tak nesmysl, že by Glen Matlock byl nucen opustit kapelu, v reálu odešel sám. Bohužel mě ani nepotěšil fakt, že John Lydon (Rotten) žaloval Disney za to, že mu nedali detailní skript na schválení. Jsem ale schopná nad tímto vším přimhouřit obě oči a dát tomu 5 hvězd, protože minisérie naprosto vystihla náturu nejen kapely, ale celého punkového hnutí. Sex Pistols byla nadějná kapela a její členové byli většinou talentovaní a schopní umělci. Bohužel série špatných rozhodnutí a v samotném finále drogy je nakonec předčasně zničily. ()

VanTom

Režijní dravostí, neučesaným klipovým střihem (dobovými prostřihy) či divokou 4:3 kamerou Danny Boyle úspěšně postihuje nálady a nespokojenost mladé naštvané generace 70. let "bez budoucnosti", která dozrála k (hudební, módní, názorové) anarchii. Turbulentní začátky legendárních pankáčů Sex Pistols samozřejmě ukazuje plné chlastu, sexu, rokenrolu, posléze i tvrdých drog vedoucích k jejich rychlému konci. Možná ještě důležitější místo než faktografická historie tu mají deklamace manifestů proti establishmentu, monarchii, morálce, společnosti, také vzhledem k tomu, jakým "marketingovým" produktem (Malcolma McLarena) vlastně skupina byla – nebo aspoň jakým je zde prezentována. ()

FrankSusta

(volně přeloženo) ,,Máte kytaristu co nemůže hrát, zpěváka co nemůže zpívat a jste kapela, co nemůže tvořit alba a jezdit na turné...'' Sex Pistols mám rád, jejich hudba je i přes lehké neladění dobré a návykové, texty jsem skoro neznal, ale nevadilo mi to. Ale něco jiného - jako třeba jejich příběh - než hudbu jsem neznal. No... a tohle byla teda sakra pecka. Danny Boyle nám opět zasedl za kameru a svým osobitým stylem (a lehkými napodobeninami stylu Martina Scorseseho) nám bez servítek neuvěřitelně přesvědčivě vykreslil (sice trošku trošičku zkresleně) vznik této monumentální punkrockové skupiny, kterou jsem si oblíbil ještě víc a začíná se stávat mojí novou TOP KAPELOU. Zajímavá kamera, zajímavý střih, přesvědčivá výprava, energetický režisér s nadupaným scénářem a zajímavým soundtrackem (nejenom od Sex Pistols), který si jdu pouštět dokola a dokola. A herci jedna báseň! Teď už jenom aby to vzalo pár Glóbů, včetně nej seroše a nej herce (Anson Boon válí!!! Nejlepší výkon a nejlepší ztvárnění zpěváka vůbec (dej si odchod Maleku)). Sakra kulervoucí!!! 8/10 ()

• Seriál byl natočen podle vzpomínek Steva Jonese, legendárního kytaristy skupiny Sex Pistols, který pomohl v Británii rozpoutat punkovou revoluci. Seriál vychází z jeho pamětí „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“. (Joker Punx)
  • Režisér Danny Boyle o seriálu prohlásil: „Představte si, že se svými kamarády vniknete do světa seriálů Koruna (od r. 2016) a Panství Downton (od r. 2010) a budete křičet své písně a vztek na vše, co představují. Je to okamžik, který navždy změnil britskou společnost a kulturu. Je to detonační bod pro britskou pouliční kulturu, kde obyčejní mladí lidé měli pódium a ventilovali svůj vztek a svou módu... a všichni se museli dívat a poslouchat... a všichni se jich báli nebo je následovali – Sex Pistols. V jejím středu byl mladý okouzlující negramotný kleptoman, hrdina doby, Steve Jones, který se podle svých vlastních slov stal 94. nejlepším kytaristou všech dob.“ (Joker Punx)
  • Proti vzniku seriálu se několikrát ostře ohradil a stejně tak žaloval tvůrce a pokusil se zabránit vzniku John Lydon (Johhy Rotten), který seriál označil za výplod nesmyslů z choré mysli Steva Jonese. (korbitch22)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

13.01.2021

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Yesterday) natočí pro televizní společnost FX minisérii o legendární anglické punkové kapele Sex Pistols. Scénář napíší Craig Pearce (Moulin Rouge) a Frank… (více)