Pistol

• USA Pistol

Epizody(6)

Tento americký životopisný seriál je založený na pamětech Steva Jonese, legendárního kytaristy Sex Pistols. Rocková skupina byla zodpovědná za vznik punkové revoluce po celé Británii v pozdních 70. letech 20. století. V té době se stala jejich píseň „God Save the Queen“ symbolem politických a sociálních nepokojů ve Velké Británii. Seriál sleduje vznik kapely, včetně jejího vzestupu na výsluní. (Trajektt)

Malarkey

Danny Boyle se zde po filmařské stránce neuvěřitelně vyřádil. Sex Pistols evidentně vnímá jako pojem, protože jim naložil originální seriál, který prochází celým tím jejich životem, který mnohdy neměl hranice. Řemeslně, herecky a hudebně naprosto fantastická práce. Jen pro diváka neznalého je vyprávění občas mírně zmatečné. To je ale jediná kaňka na jinak precizním seriálu. ()

kleopatra

Nejsem cílovka a možná i proto mě nesrovnalosti nerušily, naopak musím vyzdvihnout výběr herců, až na Malcolma teda, i když zas dikci měl skvělou :). Bavilo mě to a nějak mám pocit, že to bavilo i Dannyho Boyla. ()

Fr

„SEREME NA VŠECHNY!…“   (Prý) celkem přesnej – ovšem s mírnou nadsázkou (kvůli efektu) vyprávěnej příběh jedný legendy. Od začátku hodně muziky ((ne)překvapivě hraje prim Bowie) a souvislosti, vedoucí k setkání psanců, co změnili hudební svět. Odzbrojující je zejména nástup Rottena, ale voni jsou všechny role (i vedlejší postavy) fajn. Ovšem Boom a Brodie - Sangter jsou jako dovopravdy! Seroš pro ty, kteří vědí. Nebo ty, kteří to chtějí pochopit. Moralisti totiž uviděj jen bandu více či méně rozbitejch týpků, směřujících k sebedestrukci. Prostě Sex Pistols… hudba plná vzteku a zvrácenosti generace bez budoucnosti, ze který se stala národní hrozba.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“, kterou v roce 2016 napsal Steve Jones, neznám. 2.) Chystám se zahájit revoluci poháněnou vulvou. 3.) Never Mind the Bollocks.   /// Thx za titule „Samanthe“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

choze

Punk nikdy nebyl zrovna můj styl a moje veškeré povědomí o Sex Pistols se tudíž omezovalo jen na to, že kdysi existoval nějakej Sid Vicious a byl to vysmaženej magor. Takže neposoudím, nakolik je Boyleovo dílko věrné skutečnosti, ale můžu říct, že je to filmařsky suverénní a hodně zábavná záležitost, která vás parádně kopne do konzervativní Anglie 70. let a svižně a vtipně vám vysvětlí, proč v ní tehdy prostě museli vzniknout Sex Pistols a proč se konzervativní Anglii 70. let nelíbili stejně, jako se ona nelíbila jim. Má to skvělý dialogy, skvělej soundtrack a skvělý kostýmy, protože Vivienne Westwood. A z herců a postav mě královsky bavili Thomas Brodie-Sangster (odrostlej klučina z Lásky nebeské) jako teatrální a manipulativní manažer kapely Malcolm McLaren a hlavně Anson Boone jako vztekem a sarkasmem pulzující ptačí Johnny Rotten. ()

DJ_bart

"I don't wanna fuck you. I want you to fuck the world." _____________ Neskutečná střela tahle pistole. Ikonický režisér Danny Boyle si tentokrát vzal na paškál příběh o zrodu punku a natočil třeskutě zábavnou a formálně extravagantní oslavu anarchie, tvůrčí svobody, sedmdesátkové muziky, mládežnický revolty proti řádu a rebelie vůči konzervativním hodnotám. Boyle na pozadí tohoto silně stylizovaného a přesto autentického portrétu jedné popkulturní éry a její generace - která je zdánlivě ztracená v systému který je jen zástěrkou rádoby monarchistické idylky kde si nikdo nemůže malovat růžovou budoucnost - vykresluje vzestup a pád kultovní punkové kapely Sex Pistols a zachycuje tragikomické osudy jejich členů. Má to svý mouchy, chybí tomu nějaký komprehenzivní a koherentní děj (protože příběh je pojat dost epizodně a chaoticky), ale ono to kupodivu ani nevadí, poněvadž stylovější audiovizuální odvaz a sebelepší hudební extázi na televizních obrazovkách letos neuvidíte. Formát 4:3 ještě nikdy nebyl tak zatraceně sexy. Soundtrack boží........ [VERDIKT: Destroy! 8,8 pankáčů z 10] Ⓐ🖤❤ ()

filmfanouch

Trainspotting, 28 dní poté, Sunshine, Milionář z chatrče. Výčet jen toho nejznámějšího od režiséra Dannyho Boylea, o kterém se dá říci, že si v rámci své kariéry vždy zkusí tak trochu něco jiného (horor, sci-fi či feel-good komedii), žádnému jeho filmu ovšem víceméně nikdy nechyběl výrazný a především hravý audiovizuál. Zprávy o tom, že se Danny Boyle chopí šestidílné minisérie o kapele Sex Pistols tudíž zněli lákavě, šlo jen doufat, že výsledek bude stát za to. A naštěstí je v součtu i skutečný důvod k radosti. Šestidílná minisérie sleduje nejzásadnější období jedné z nejdůležitějších rock 'n' rollových kapel a celých 6 epizod je to rozhodně zábava. Hudebních biopiců v poslední době vzniklo dost a dost jich je ještě na cestě, Pistol přesto na sebe dokáži upozornit především tím, že se jim daří vyvolat pocit, že se skutečně odehrávají v 70. letech. Nejen dobovou výpravou, ale i skutečným pocitem toho, že punk aktuálně nabírá na obrátkách.  Jednotliví herci možná nejsou skutečným členům Sex Pistols dvakrát podobní, stěžejní je ovšem fakt, že všichni sehrávají solidní výkony. Nejvýraznější je bezpochyby Toby Wallace v roli Stevea Jonese, ten jde ostatně vnímat jako protagonista celého seriálu. Za pozornost ovšem stojí i Thomas Brodie-Sangster jako Malcolm McLaren, vynikající Sydney Chandler v roli Chrissie Hynde či Maisie Williams v roli Pamely Rooke. Zvláštní zmínku si poté rozhodně zaslouží i Zachary Goldman, jehož podání Billyho Idola je velmi fajn či Louis Partridge, kterému se povedlo přesvědčivě ztvárnit Sida Viciouse. Za scénářem celé minisérie stojí Craig Pearce, dvorní spoluscenárista filmů Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gastby z roku 2013 i nadcházející Elvis) a na pozadí šesti dílů se na Pistol podaří vybudovat poměrně funkčně vystavěný příběh, samotným dialogům jde snad jen možná v jistých momentech vyčíst to, že nepůsobí dostatečně přirozeně a snaží se být nejvíc cool v rámci toho, jak to jde v rámci Sex Pistols. Pistol poté pochopitelně sází i na nějaké ty archivní záběry, které ještě více dokáži upevnit atmosféru, Pistol poté může mít i do jisté míry výpovědní hodnotu, kdy se dá o pozadí i motivacích jednotlivých členů dozvědět tak trochu více. U takové party pankáčů jako Sex Pistols je paradoxně minisérie o nich audiovizuálně vyšperkovaná, více by k nim přitom sedělo například Boyleovo pojetí u jeho legendárního Trainspottingu. Díky audiovizuálnímu vymazlení se na to ovšem celé velmi příjemně kouká a jakmile dojde na známé pecky od Sex Pistols, je velmi snadné, aby Boyle a spol. chytili diváka do hrsti. Pistol ve finále překvapivě vlastně ani není tolik seriál o anarchii, přesto je v rámci možností život členů kapely Sex Pistols vykreslen přesně tak divokým způsobem, jak se dalo čekat. Autenticitě přidává fakt, že všichni představitelé se naučili nejen hity Sex Pistols, ale naučili se je i zahrát na nástroje a vcelku to prostě skutečně funguje jako solidní průlet sedmdesátkami plné rock 'n' rollu a punku.  Danny Boyle tak nezklamal, jeho nejnovější minisérie má opět hravý vizuál, který jde ruku v ruce s faktem, že jde o minisérii o tak divoké skupině jako Sex Pistols. Solidních šest epizod, které mají solidní výpovědní hodnotu a přes pár mušek na kráse ukazují Sex Pistols v tom nejlepším možném světle..... () (méně) (více)

Joker Punx

Dokoukáno! Všechny epizody v originále s anglickýma titulkama - Wow! Tohle byl fakt nářez! První epizoda trochu nudí ale pak se to rozjede a odsejpá to jako nadržená čubka na koni. Věřil jsem tomu a všechna moje očekávání seriál splnil - Danny Boyle se s tím fakt nesral. Knížku Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol od kytaristy Steva Jonese jsem teda nečetl ale musím říct že je to fakt skvěle natočený. Příběhem nás provází Steve Jones kterého hraje Toby Wallace a je skvělej - Jako Steve je sympatickej a od začátku vidíte jeho vzestup a pád v kapele Sex Pistols. Anson Boon jako Johnny Rotten výbornej až na pár maličkostí mi na jeho postavě něco trocho vadilo - Fakt se snaží hrát Rottena jak to jen jde - Mluva, hlas a oči v pořádku a povaha a právě u tý jeho povahy je něco nepřesnýho ale i tak to zahrál skvěle. Někdy i ty jeho vykroucený pohyby nejsou úplně přesný ale to už je jen detail. Na to že to herec nazpíval sám ty songy, tak supr. Říkal jsem si že nejlepší by tam byl Johnny Rotter z revivalu Sex Pistols Experience - Ten by byl perfektní ale už je na to bohužel moc starej. Nevadí. Boon mě bavil dost. Andrew Schofield jako Rotten v Sid a Nancy byl hroznej. Tady konečně normální Rotten. Thomas Brodie-Sangster jako manažer Malcolm McLaren taky dobrej - Herec se dobře naučil jeho mluvu a hlas - Ironie že tenhle herec hrál malého Hitlera ve filmu Hitler: Vzestup zla a tady takovýho vychcanýho žida :D Strašnej čůrák :D Talulah Riley samozřejmě hezčí a sympatičtější než pravá Vivienne Westwood a taky v cajku. Jacob Slater jako bubeník Paul Cook má nejmenší podobu pravého Paula ale role mu šla taky dobře. Christian Lees jako první basák kapely Glen Matlock taky dobrej - Má lepší podobu než Paul Cook. No a poslední člen a největší magor Louis Partridge jako Sid Vicious výbornej i když jsem si od začátku myslel že až bude namaskovanej jako pravej Sid, bude vypadat přesněji a mnohem líp ale nestalo se ale herec se naučil Viciouse dobře. Maisie Williams jako Pamela Rooke - Jordan skvělá též a měla pěkný prsa i když né teda úplně pravý :D - V té pláštěnce jí to slušelo. Sydney Chandler jako zpěvačka Chrissie Hynde je roztomilá sexy princezna - Role se k ní fakt hodila. No a Emma Appleton jako Nancy Spungen je mnohem hezčí a sympatická než pravá Nancy. Taky lepší herečka než Chloe Webb v Sid a Nancy - To je jasný. Co tady musim fakt pochválit jsou lokace, kostýmy a události co se fakt staly - To je fakt přesný - Show Billa Grundyho byla dobře natočená. Líbil se mi moc koncert z vězení. Atmosféra koncertů je fakt dobrá. Překvapily mě tam ty svastiky jak v tý době nosili punkáči a jsem rád že to tam nakonec bylo - Nečekal jsem to a nevěřil jsem tomu když žijeme v týhle zkurvený době :D V prvních trailerech to cenzurovali - To je jasný. Seriál má fakt nádherný barvičky - Vizuální práce je odvedená skvěle. Kamera taky nemá vůbec chybu. Jasný taky je tam několik nepravd a nepřesností ale nevadí mi to vůbec - Například jak hrajou Sex Pistols na parníku na Temži a Nancy na lodi není ale na břehu a Sid ji spatří, přestane hrát a chce běžet za ní. Tohle nevím jestli se stalo ale ještě scéna se Sidem a jejich týpkem z ochranky neměla chybu - Slušná bitka :D Taky skvělý jak tam dali starý archivní záběry z Anglie - Z televize a koncerty kapel a tak dále. To dodává seriálu ještě lepší atmosféru. Teď nemyslím hudbu Sex Pistols ale soundtrack je výbornej - Spousta starých známých songů. To jak natočili smrt Nancy bylo hodně smutný. Sida mě bylo líto. Nečekal jsem že na konci seriálu ještě zazní můj nejoblíbenější song No Feelings :) Paráda! Ti mladí herci jsou borci že se ty písničky a na nástroje naučili sami. Stejně velká škoda že John Lydon se na tom nepodílel taky, to nebylo moc fér že s nima na tom nespolupracoval. Díky němu se mohl ten seriál ještě víc spojovat s realitou. Škoda. Ale je to hlavně o Stevovi podle té jeho knihy. I tak seriálu nemám co vytknout - Strašně mě to bavilo a spád to má perfektní! Díky za to Danny! ;) () (méně) (více)

SlecnaSmilly

Tohle je anarcho - punkovej kometář, takže ho celej kliďánko můžu napsat bez hacku a carek. A NEBO SI ZAPNU CAPS lOCK JAK NĚJAKEJ DEZOLÁT S VYSOKOU ŠKOLOU ŽIVOTA A UŽ HO NIKDÁ NEVYPNU. PODIVTE, JAKOU TO MÁ NAJEDNOU RAZANCI. Né, pardon, už ho vypínám, nemám na to nervy. Respekt každýmu, kdo dokáže prožít svůj život s Caps lokem - asi je to jako s humorem Zdeňka Izera, buď ho miluješ nebo nenávidíš. Taky bych svou recenzi mohla zrýmovat. Né, že bych to tu ohodila svejma epesníma zelenejma nudlema, ale že bych to hodila do veršů, něco jako druhá Sapfó. Když jsem byla mladá, punková muzika mi do uší hrála, bohužel do mě kousl zubu čas, do sluchátek se mi teď valí Ivan Hlas. Moje oblečení už postrádá známku punku, našetřila jsem si na novou vuittonku. Pitný režim již nedoplňují jen zelenou, teď piji posvěcenou vodu kněžkou Helenou. ()

Petroff

Seriál dobrej, Steve negramotnej kripl, Johny čurák, Sid vyfetlej dement a Nancy vyjetá píča. Punk je sračka, ale to říkali už oni sami, že nezáleží na muzice, ale na tom, jak u toho člověk vypadá a vypadat jak vysmahlo na dojezdu je podle všeho cool. ()

M.i.k.e

nejsem fanda Sex Pistols, ale těch pár nejprovařenějších fláků znám a líbí se mi. Ve chvíli, kdy jejich příběh dostal do ruky Danny Boyle, sliboval sem si nevšední zážitek a ten sem i víceméně dostal. Chvilku sem sice bojoval s formátem, ve kterém je Pistol natočeno, protože celá série opravdu vypadá jako kdyby se točila v sedmdesátých letech technikou z té doby (plus formát obrazu 4:3) , ale nakonec sem si zvyknul a výsledek vypadá rozhodně autenticky. Pistol - série je pak hodně podobná kapele a jako celek je hodně punková, neuspořádaná, chaotická a možná by úplně neškodilo, kdyby tu byl alespoň nějaký řád, který by to udržel víc pohromadě. I přes určité nedostatky sem ale rád, že tohle vzniklo a mohl sem se o dnes již kultovní kapele něco dozvědět...75% ()

FrankSusta

(volně přeloženo) ,,Máte kytaristu co nemůže hrát, zpěváka co nemůže zpívat a jste kapela, co nemůže tvořit alba a jezdit na turné...'' Sex Pistols mám rád, jejich hudba je i přes lehké neladění dobré a návykové, texty jsem skoro neznal, ale nevadilo mi to. Ale něco jiného - jako třeba jejich příběh - než hudbu jsem neznal. No... a tohle byla teda sakra pecka. Danny Boyle nám opět zasedl za kameru a svým osobitým stylem (a lehkými napodobeninami stylu Martina Scorseseho) nám bez servítek neuvěřitelně přesvědčivě vykreslil (sice trošku trošičku zkresleně) vznik této monumentální punkrockové skupiny, kterou jsem si oblíbil ještě víc a začíná se stávat mojí novou TOP KAPELOU. Zajímavá kamera, zajímavý střih, přesvědčivá výprava, energetický režisér s nadupaným scénářem a zajímavým soundtrackem (nejenom od Sex Pistols), který si jdu pouštět dokola a dokola. A herci jedna báseň! Teď už jenom aby to vzalo pár Glóbů, včetně nej seroše a nej herce (Anson Boon válí!!! Nejlepší výkon a nejlepší ztvárnění zpěváka vůbec (dej si odchod Maleku)). Sakra kulervoucí!!! 8/10 ()

VanTom

Režijní dravostí, neučesaným klipovým střihem (dobovými prostřihy) či divokou 4:3 kamerou Danny Boyle úspěšně postihuje nálady a nespokojenost mladé naštvané generace 70. let "bez budoucnosti", která dozrála k (hudební, módní, názorové) anarchii. Turbulentní začátky legendárních pankáčů Sex Pistols samozřejmě ukazuje plné chlastu, sexu, rokenrolu, posléze i tvrdých drog vedoucích k jejich rychlému konci. Možná ještě důležitější místo než faktografická historie tu mají deklamace manifestů proti establishmentu, monarchii, morálce, společnosti, také vzhledem k tomu, jakým "marketingovým" produktem (Malcolma McLarena) vlastně skupina byla – nebo aspoň jakým je zde prezentována. ()

blackJag

"NEJDE NÁM O HUDBU. JDE NÁM O CHAOS." Zaslouží si jepičí život kapely, která natočila jedinou desku, takto bezvadně zprodukovaný seriál? Si piš! :-) A nejenom, že je to zprodukované bez kompromisů (obsazení i výprava jsou skvělé), ale jde také poznat, jak to Dannyho Boylea bralo, jak je to podáno s gustem a intenzitou. Byť by třeba tvůrci nebyli akurátní a pracovali s autorskou licencí, jako televizní minisérie je to jednoznačně nadprůměrné. ()

vyfuk

Nečekaně našlapaná a nadnesená sranda. Občas kulhá, ale i tak dává. Starý styl natočení dodává atmošku, i když v Lakers to vypadalo víc esteticky. ()

xLIGHTx

Hodnotím priebežne, ešte to nemám dopozerané (ale nepredpokladám, že to kvalitatívne pôjde nadol, skôr asi nahor, iba skromný odhad), ale opäť po čase vznikol kvalitný mini seriál (z rúk už možno trošku kultového Dannyho Boylea) o vzniku punku vo Veľkej Británii, resp. o vzniku kapely Sex Pistols. A je to dobré. Hoci, no neviem, zvolený formát 4:3 je taký neštandardný, tiež použité farby, filtre, je otázne, či to bola dobrá voľba. Cieľom asi malo byť navodiť atmosféru tých čias a ducha doby, len osobne by som bral asi bežný, dnešný formát. A farby, hm, možno iba trošku ubrať (?). Ale oká. Rozbeh nie je veľmi rýchly a prvý diel je vlastne miestami trochu aj nudný (pri kombinácii - punk & Danny Boyle by človek čakal skôr dáky zbesilý, stále pulzujúci, živelný, kvalitný ekrazit). Tiež rôzne prestrihy a Boylove známe nástroje občas pôsobia dosť chaoticky (čo je asi aj chvályhodný zámer pri projekte o punk kapele), len pre diváka to môže byť niekedy mierne mätúce a nadužívanie môže spôsobiť namiesto príťažlivosti skôr opak. Seriál začne byť zaujímavejší, tak od druhej časti. Prínosom je, že Pistol prináša veľa známych, ale aj dosť menej známych informácií o kapele, songoch, o pozadí, takže vie diváka v prípade potreby obohatiť o fakty. Ako fanúšik - zatiaľ za 4,5 zicherky (spínacieho špendlíku), teda 4,5 hviezdy. ;) (Bežný divák možno za 3,5 až 4 stars.) ()

zdenur

Výborně zpracovaný seriál o punkové legendě v režii člověka, který tématu rozumí. Když jsem registroval první zvěsti o Sex Pistols a Danny Boylovi, věděl jsem, že to nedopadne špatně. Dopadlo to skvěle! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

13.01.2021

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Yesterday) natočí pro televizní společnost FX minisérii o legendární anglické punkové kapele Sex Pistols. Scénář napíší Craig Pearce (Moulin Rouge) a Frank… (více)