Humanoid

(neoficiální název)

Vo viere, že sa mu podarí zvrhnúť svojho brata, vládcu planéty Metropolis, sa zákerný Lord Graal (Ivan Rassimov) spojí so šialeným doktorom Kraspinom (Arthur Kennedy), ktorý vynašiel chemikáliu schopnú premeniť bežného človeka na dokonalého vojaka. Testovacím subjektom nového vynálezu sa stane dobromyseľný pilot Golob (Richard Kiel), ktorý sa po užití prípravku mení na rozzúrenú, no nezničiteľnú vojnovú zbraň s nadľudskou silou a nadprirodzenými schopnosťami. Obyvatelia Metropolisu musia nájsť spôsob na Graalovo zneškodnenie ešte predtým, než v slepej honbe za mocou vytvorí celú armádu týchto netvorov. Ak sa im to nepodarí, zánik celej planéty bude neodvratný. (Incantator)

Karlos80

No, teda! Tahle italská odpověď na slavné "Hvězdné války", je divoký, bizarní, ale hlavně neuvěřitelně zábavný, hvězdně obsazený italský trash. Pokud už budete kritizovat Italy jako plagiátory slavných světových filmových děl, tak je důležité si uvědomit, že stejně tak slavný Hollywood byl ovlivněn italskou kinematografií a ne málo. Italové pak byli průkopníky mnoha filmových postupů a stylů. Nemluvě o zrození mnoha nových žánrů. Film se neodkazoval jen na slavné "Hvězdné války" (zde šlo hlavně o kostýmy, o některé postavy, pouštní prostředí, kosmické lodě a bitevní křižníky), ale i na jiné sci-fi z tohoto období ("StarCrash", "Star Odyssey" etc), a dále třeba od režiséra Margheritiho (trilogie z roku '66). Intro a první scéna - menší kosmická loď pronásledovaná obrovským bitevním křižníkem, se ještě zcela jasně odkazuje na "Star Wars", ale pak, až na malé výjimky, už film kráčí svou cestou. Film má ale řadu doplňkových a velmi zajímavých a svým způsobem originálních nápadů. Bohužel příběh - spiknutí je tady hodně slabé a de facto tu ani pořádně neexistuje, film nemá ani moc veliké tempo a není ani tak vzrušující jako občas docela uspávající, dohromady nám to všechno nedává moc veliký smysl a je to celkově i dost uspěchaný - scénu od scény ledabylé a odbyté, speciální efekty a technická práce v rámci svých možností ještě docela slušná. To co tu funguje a to bezpochyb, je ona zábavná forma, člověk se tu skutečně dost nasměje, nejen nad chudobou zdrojů, ale především nad nešikovností a nad nechtěně komickými situacemi, kterých je tu opravdu mnoho. Obří Humanoid a obří herec Kiel (známý z dvou Bondovek) byl tady tím hlavním tahákem (tahle role podle mě psaná na míru mu opět perfektně sedla, zároveň jeho postava byla dle mého názoru parodie na dvě postavy ze "Stars Wars", Han Solo a Chewbacca rovněž piloti, pilotoval i Humanoid), dále se tu objevila krásná Barbara Bach (zlá Lady Aghata) která si s Kielem zahrála v Bondovce "Spy Who Loved Me" z roku '77. Iva Rassimov a lá Dart Vader, herce jsem nemohl ani poznat, vidět mu totiž byli jen ledově chladné oči prosvítající skrz černou helmu. Škoda že jeho role zde byla spíše symbolická, moc si zde nezahrál, ale jeho nadpřirozené schopnosti ukryté v pažích a rukavicích (žádné ovládání laserového meče atd) mě zaujali, možná že ještě víc než v originál filmu. Malý pojízdný robotický pes který elektronicky štěkal jako droid R2-D2. Pěkné a milé. Nejspíš princezna Lea - tady Barbara Gibson (další Bond girl Corinne Cléry), byli tu také nějací tajemní mniši s dvojitou čepelí laserového meče, malý šikmooký kluk s nadpřirozenými schopnostmi (zřejmě Skywalker), černí obrnění vojáci namísto bílých atd. Na filmu se podíleli další známá jména jako Castellari (asistent režie + akční scény), Margheriti (speciální efekty), Giannetto de Rossi (Make-up) a Morricone - slyšel jsem od "M" už hodně, ale toto je snad jeho nejhorší soundtrack vůbec. Je mi líto.. Trashisti budou jistě chrochtat blahem, všichni ostatní jste byli předem varováni, takže vstup jen na vlastní nebezpečí, tím myslím, že pokud budete mít v v tomto žáru už něco nakoukáno, jistě váš už nic nemůže překvapit, stejné je to s tímto filmem. Mohlo to být lepší ale zas vyloženě zklamaný jsem také nebyl. Nic se nevyrovná 70. a 80. nízkorozpočtovým sci-fi filmům:-) ()

corpsy

Film u mňa spadá do tej istej kategórie ako STAR CRASH. Kultová italo vykrádačka HVIEZDNYCH VOJEN ( hlavný padúch má na hlave podobnú helmu ako Darth Vader, a to nieje všetko ), ktorá je skvelým príkladom druhu filmov, ktoré sú také strašné, až sú skvelé. ()