Andaz Apna Apna

V.N. Mayekar

Scénografie:

Shashi Sinha

• jonyyy

V době hodnocení: IMDB Top 250: #175. Ještě nikdy jsem se u indického filmu z IMDB TOPky nespálil. Spíše naopak. A právě díky Aamirovi Khanovi (už figuruje v mé osobní desítce) jsem si indické filmy dokonce oblíbil. O to větší kopanec do zadku pro mě Andaz Apna Apna byl. Nekonzistentní taškařice (chvíli romantický film, šílená komedie, akční film) plná tragicky trapného přehrávání (po zjištění, že role Crime mastera GOGO byla nominována na ocenění za nejlepší komediální roli, mě málem skolil infarkt), šílených zvukových efektů a grimas, které bych nečekal, že pobaví kojence, natož dospělého diváka. Moderní Bolywood zřejmě směřuje čím dál více k západu a začíná se líbit běžnému publiku, ale klasický indický film je pro tuzemského diváka prostě nestravitelný. 30 %(31.1.2017)

Nemám rád crazy komedie, ale tady mi ten humor přišel takový lidový, ne crazy, ne ujetý, ale takový jak ve starých československých, případně francouzských, či italských komediích a vyloženě mi sedl. Problém jsem měl jen se začátkem, nutným rozjezdem jako seznamovačkou s hlavními postavami, to se mi až tak nelíbilo, ale zbytek filmu jse si užíval, dobře se bavil, často se usmíval. Aamir i Salman značně rozpustilí a hlavně u Salmana bylo znát i to jeho pozdější tíhnutí ke komediálním rolím. Aamir je stále ten vážnější a ve filmu mi jeho postava vychytralého floutka i chvílemi vadila, ale nakonec i jeho postava ukázala, že je to dobrák od srdce a tak si mě získal. Salmanova postava zase byla jeho opakem jakože vypadala přihlouple, naivně, ale i ona se nakonec protočila do toho samého vzoru. A pak Raveena a Karisma, které hrály své jmenovkyně a taky sebe navzájem. Ty mě bavily. Paresh Rawal patří k mým oblíbencům a zde jsem ho viděl zatím v nejmladším věku a jeho dvojrole byla fajn. Docela mě překvapilo, že jsem zde neměl problém ani s akcí, která nebyla taková jak v mnohých jiných starších indických filmech. jistě je pořád náznaková, ale do tohohle schématu filmu to prostě sedělo, stejně jako liskaná v italských komediích. Líbilo se mi i počáteční cameo od Juhi. Prostě tento film jsem si pěkně užil. Pro mě je to stylově jako staré komedie se Hillem a Spencerem, či s Funesem a nebo naše československé klasiky, akorát v indickém stylu.(26.2.2017)

Bollywoodská crazy komedie. Dva floutkové se rozhodnou, že se ožení s dcerou boháče, která přijela do Indie, aby se zde provdala.(10.4.2006)

Můj druhý bollywoodský film (13.6.07). Tehdy mě docela bavil, nejspíš díky českým titulkám, ale dnes už asi ne...(3.11.2008)