poster

Mé srdce touží (festivalový název)

 • hindský

  Dil Chahta Hai

 • anglický

  Do Your Thing

Drama / Muzikál / Romantický

Indie, 2001, 183 min (Alternativní: 150 min)

 • NinadeL
  ****

  (2x) S tímhle filmem jsem si prodělala něco podobného jako lenuse. Sáhnout po něm po zásadním okouzlení z Lagaana nebylo tím nejlepším postupem. Dil Chahta Hai je film, na kterém úžasně vidím, jak se mění moje indická divácká zkušenost. Zatímco ještě před pár lety jsem se nedostala přes scénu na diskotéce, dneska si dokážu užít i ty nejmenší detaily a tempo příběhu. Farhan Akhtar se zatím vypracoval na velice ambiciózního režiséra díky dvojici filmů se SRK Don. Herecky lze mluvit o fantastickém all-star filmu, protože dnes už i tady má každá z hlavních hvězd své fanoušky. Aamir Khan patří mezi bollywoodské stálice, Saif Ali Khan nejen jako partner Kareeny Kapoor okouzluje davy svýma kočičíma očima, Akshaye Khanna měl sice poměrně smůlu, ale stal se partnerem těch největší star - Madhury Dixit a Aishwaryi Rai a Preity Zinta je prostě miláček. Společně s Dil Chahta Hai se podíváme na pláž v Goa, stejně jako do opery v Sydney a to je něco fantastického. A absolutním hitem je sebereflexivní šlágr Woh Ladki hai kahaan aneb zpívá celé kino. #festivalbollywoodskehofilmu(22.2.2012)

 • rikitiki
  ***

  Buddy melodrama o trojici přátel, z nichž jeden každý potká svoji osudovou lásku a neobejde se to bez problémů. Nálada je většinu snímku spíš smutná a zadumaná, legrace pomálu. Trochu natahované ve střední části. Konflikt mezi přáteli, kteří se nadlouho rozejdou, je nicotný. Ani to přátelství není moc procítěné. Dva z příběhů jsou jen velmi lehce načrtnuté, propracovanější je jedině historka o proutníkovi, který si nechce přiznat, že se tentokrát opravdu zamiloval. Ke konci tohoto vyprávění se dočkáme mnohačetných smutných a nešťastných pohledů. ___ Film není špatný, ale plyne ve středním proudu nijak zvlášť zajímavé filmařiny nebo vyprávění.(26.9.2016)

 • StanislachKo
  ***

  Pekne nablískané a naleštené, hlavná trojka sú neskutoční sympaťáci celkovo z toho pol filmu sála tá správna bromancová pohoda. Ale mínusy: 1) Hudobná stránka filmu - som zvyknutý na premakanejšie a ľúbivejšie kreácie 2) stopáž vyše troch hodín na príbeh zhrnuteľný do dvoch viet je žalostne cez čiaru. 3) Príbehová línia okolo Sida - umelecky založeného romantika, ktorý sa slepo zabuchne do postaršej alkoholičky s nulovým sebavedomím a na sklonku života (moc toho neprezrádzam s ohľadom na to, že týmto faktom sa celý film otvára). Napriek vyššie uvedenému však nemôžem povedať, že by som si veľ scén nedokázal vybaviť aj mesiac po pozretí, takže niečo nepomenovateľné na tom bolo. Alibisticky preto hodnotím ako pekný priemer.(7.2.2016)

 • lenuse
  ****

  Pravděpodobně třetí indický film, který jsem viděla... Předcházely Lagaan a Bouřlivá svatba... Rozhodně typický představitel hlavního bolly proudu po roce 2000 bych řekla... Vzpomínám si, že jsem tu dlouhou stopáž nebyla tenkrát schopná dát na jeden zátah a pouštěla si film k rehabilitaci po úraze na několikrát... A málem jsem tenkrát z toho rotopedu spadla smíchy. Ty repliky pro mě byly v té době neúnosné... Ale pohled se posunul.... Je to nadprůměr. :-)(4.6.2007)

 • danliofer
  *****

  U filmu jsem se opravdu bavila... V rámci slaďáků vyloženě příjemné překvapení... jen té Indie jako by tam bylo pomálu... Kdo z vás ve filmu zaregistroval aspoň jednu krávu, jednoho žebráka, jednoho rikšu? :-) P. S. Aamir Khan jakoby z oka vypadl Jude Lawovi. Nejen fyzicky, ale všimněte si i podobných grimas a gestikulace. Prostě indický Jude Law :-)(16.10.2012)