Komentáře uživatelů k filmu (42)

 • blackrain
  ***

  Měla jsem pocit, že mladý Michal Suchánek byl mentálně starší (vyzrálejší) než byla jeho postava v příběhu. Musím uznat, že režisér Karel Smyczek měl pravdu, když v jednom rozhovoru řekl, že tenhle film je o tom, že něco jiného se dětem říká a něco jiného se ve skutečnosti dělá. Přesně takhle to ve filmu bylo.(7.7.2011)

 • golfista
  ***

  Hodně slabý Smyczek, ale Suchánek už tehdy velmi dobrý. Vzhledem k účasti mojí maličkosti na natáčení a v komparsu dovolím si hvězdičku přidat :-)(29.1.2003)

 • sud
  ***

  Příjemný snímek natočený podle románu Džínový svět od Radka Johna. Kniha je sice lepší, ale i Karel Smyczek dokázal do svého filmu dát tu volnost a ducha Johnových románů. V jedné z hlavních rolí se představil Michal Suchánek, který ve svém "dětském" období (dávno před Tele Tele) uměl docela solidně hrát.(21.7.2006)

 • Stegr
  ***

  50% - Suchánek byl už od dětství fajn. Samotný film sice za moc nestál, ale díky němu byl přeci jen koukatelný...(22.3.2008)

 • mchnk
  ****

  Perfektní sonda nejen do školského systému na začátku 80tých let. Také hlavně sonda do tehdejší, opět se uvolňující, společnosti jak pubertálních teenagerů, tak jejich rodičů. Konkrétně v Praze, kde ti "parchanti" měli rozhodně víc možností. Hlavní dva nerozluční kámoši Petr a Pavel si naplno užívají své mládí v rozpuku tělesných hormonů a potřeb. V době bez internetu, vlastně měl člověk co dělat, aby ho rodiče vůbec nechali koukat na béčkovou kriminálku, náhodně běžící na prvním programu, chtěla dětská mládež to samé, co mládež dnes. Každý prostě jen využívá možností, které se mu naskýtají. Dle doby. Klasicky odvážná režie pana Smyczka, nejen v lechtivých scénách, ale i v zesměšnění maloměšťáckého a ostatně i politicky-společenského postoje k životu rodičů zúčastněných dětí. Občas je velmi dobře vidět, kdo ke komu patří. Já osobně jsem šel do první třídy v září 1989, takže jsem si socialistického školství moc neužil, ale kdo ano, tak je to krásná školská nostalgie. Jeden rozdíl tu přece jenom je, tyhle školáci měli v sobě alespoň trochu přirozeného respektu k učitelům. Nejen mladí herci ze SNĚŽENEK zde rozehrávají výborný humor i drama s perfektním odleskem doby.(10.4.2012)

 • kingik
  ****

  Celkem povedený a mírně odvážný film z dob, kdy Karel Smyczek byl brán ještě za kontroverzního režiséra. Příběh problémového chlapce a chlapce ze slušné rodiny je podán nepodbízivou formou a nehodlá posuzovat dobré či špatné, ale spíše čeká, jak na to bude reagovat divák. Dětští herečtí představitelé si vedou opravdu skvěle a sígr Dana Šediváka umí u diváka probudit emoce, Michal Suchánek v roli slušňáka je přesným kontrastem k němu. Nakonec ani nejde o to, za jakou cenu si ti dva "tak trochu pískli", ale jde o to, že tak zajímavě podané snímky o mládeži se přestaly točit, nebo či spíše už není kdo by je natočil.(17.11.2009)

 • Kothy
  ***

  Michal Suchánek byl už od mala hvězda. Na rozdíl od Genzera. Potýká se s klasickými puberťáckými problémy. Celé to vyvrcholí alkoholovým dýchánkem a otravou rybiček.(12.2.2013)

 • triatlet
  ****

  Když jsem letos o Velikonocích koukal na celý film, tak jsem si scénu s rybičkami, přiotrávenými alkoholem, taky vybavil. Film mě mile překvapil, zobrazení vztahů mezi rodiči a dětmi nadčasové. Suchánkova filmová matka skvěle komentuje pubertu svého syna: "Já ho koupu pravidelně každý týden a žádné puberty jsem si ještě nevšimla." A Suchánek před spolužáky kontruje: "Ne že ještě nemám pubertu. Já UŽ ji nemám." Herecké obsazení Suchánek - Freimanová jako zdařilý prolog pro Sněženky a machry.(9.7.2008)

 • Oktavianus
  *

  Nezábavný a nudný film na motivy zajímavé, ale nudné knihy Radka Džona. Ne, dík.(28.8.2012)

 • 6thSun
  ****

  Nenechte si zdejšími uživateli namluvit, že tento film není až tak dobrý. Je dobrý, dokonce je to jeden z nejlepších českých snímků o dramatické (a často i tragické) propasti, která se vytvoří mezi dospívajícími dětmi a jejich rodiči. 80%(10.7.2011)

 • Omnibus
  ****

  „Soudružko učitelko! Kdyby šlo jenom o kouření, ale víte... já nevím, jestli to tady přede všemi takhle můžu... naše Janička nechce pod sukně nosit kalhotky! Jenom trenýrky. Co se smějete, paní, víte jak je to nehygienické?! A víte proč nechce? Protože chlapci se prý dívají děvčatům pod sukně! No fuj!“ Jen tak si trochu zavzpomínat. Na dobu, kdy jsem si taky chtěl... jen tak trochu písknout. Zavzpomínat si spolu se Suchánkem, u kterého už tenkrát v dětství bylo zřejmé, že se z něj klube nejen velký lump, ale i velký komik. Navíc, což je samozřejmě opovrženíhodné a já ho za to rozhodně neobdivuji (no fakt ne!), Suchánek byl už za mlada starý prasák!(6.4.2014)

 • Herr_Flick
  ****

  Další prda z neuvěřitelné doby. „Mám pro tebe známku z NDR. Ani nevím, jestli si ji zasloužíš.“ A servírují to řádně. Výrostek Suchánek exceluje, Poloczek naděluje a nechybí rating puberťaček - předchůdce X-Teenu „Prsa 2.“ „Sotva 1! A mínus 2 body za blbý kecy.“ „Proč dáváš za poctivost 10? Já nevím, jestli je to pro naše účely dobrý.“ (10.2.2012)

 • rt12
  ****

  Kvalitní film a podle mě víc než průměrný.(31.5.2014)

 • corpsy
  ****

  Nieje problém sa vžiť a zosobniť s hlavnými predstaviteľmi. Väčšina z nás prešla v detstve ešte väčšími kravinami. Úsmevné.(11.2.2011)

 • zette
  ***

  Solidni film o vztahu deti a dospelych, natoceny celkem zabavnou formou, ktera by mohla zaujmout i cast dnesni dospivajici mladeze. Z hercu urcite stoji za zminku chlapecke duo Suchanek-Sedivak a krasna Freimanova.(21.4.2013)

 • dr.fish
  ****

  Když člověk vidí ve filmu ty rodiče na rodičáku, jeden větší blb než druhý, pak se nelze divit. Děti nebudou jiné. Tenhle film je o tom, že děti jsou jiné než rodiče, mají průsery, ale čistý štít. Dospěláci v socialismu? To byl zvláštní přírodní úkaz. Ta touha mít víc než druzí v beztřídní společnosti dala vzniknout novému společenskému druhu. 80%(9.12.2017)

 • cariada
  ****

  Film pro děti místy humorný, ale s dramatickou pointou. Smyczek a John se nezapře, opět je to spíše moralita na tehdější mládež.(30.12.2007)

 • Master19
  ****

  Film hodně podobný (obsazením i tématikou) "Sněženkám a machrům", ale v mnohem vážnějším tónu. Výkony dětských herců jsou hodně zajímavé, takže se nebojím vyššího hodnocení.(29.12.2006)

 • Aven
  ***

  Jediný, co si pamatuju je otrávení rybyček v akvárku chlastem:)(8.11.2007)

 • vitekpe
  *****

  Mama / syn: "Ukaz, od ceho mas takove modriny? - Ale, kopali jsme se s holkama. - S holkama, a proc? - Protoze sou pitomy..." :-) Peknej detskej film, s pohlednou a moc sympatickou Gabinou W. v mensi roli. Vsechny ty holky a kluci jsou bezva, o takovych hercich se dneska filmarum muze jen zdat... A nebo je jeste varianta, ze filmari to driv umeli s detma lip. P.S.: maminka na tridni schuzce: "...vdyt ja ho kazdej vikend koupu, a zadnou pubertu jsem na nem nepozorovala.".. :-)(27.5.2014)

 • Hanys_
  ***

  Z dětství si matně vybavuju, že to bylo o nějakých kradených píšťalách a ono to je vlastně úplně o něčem jiném. Prostě slasti a strasti malých puberťáků, které pobaví i po 30 letech. Potěší taky mladá Zedníčková a věčně na 10 let vypadající Suchoš. 5.5/10(22.4.2013)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace