Vladimír Javorský, při svádění Evy lehkomyslně rošťácký, v těžkých chvílích příběhu pak obyčejně lidský a naprosto přesvědčivý. Mistr Petr Čepek, zde malíř samorost, který maluje opuštěné kusy nábytku uprostřed krajiny, kvůli kamarádům z legrace oběšený ve stodole. I v tom krátkém čase, kdy je na plátně, je znepokojivě smutný, ale úchvatný, jako ostatně ve všech svých rolích. „To byla hrozně stydlivá holka. Musel jsem do ní nalít flašku rumu, než se svlíkla. Chceš ji?“ „Už ani ne...“ Ta chvíle, kdy maminka dítěte vezme roha a Zdeněk se rozhoduje, co s kukaččím mládětem... Darovaná zkouška, a hra na city „nám jde ale i o prospěchové stipendium... Tak to ukažte...“ a kuk do zavinovačky... I po čtvrtstoletí, které uplynulo od zhlédnutí, si ten sice posmutnělý, ale nádherně lidský a dojímavý film můžu v hlavě zpaměti celý do puntíku převyprávět. Kolik takových filmů člověk za život potká? Sakra, už se mi zase svírá hrdlo a vlhnou oči... Vždyť ani nejsi jeho táta. Ne, to nejsem... Protože jsem jeho máma!(3.1.2013)

"Jdi do prdele i s Emilem..." Když tohle vypustí Zdeněk v závěru na tu Evu mám neuvěřitelný pocit zadostiučinění. Velice lidský příběh s vynikajícím Vladimírem Javorským a mě osobně se zde líbil i Petr Čepek ač neměl tolik prostoru. V první části prožíváme se Zdendou bezstarostný letní čas plný příjemných událostí v životě mládence, abychom pak narazili společně s hrdinou na ostrý kontrast, kdy se (ne)musí postarat o právě narozené dítě a my můžeme sledovat jeho proměnu v muže.(26.12.2009)

Příběh o důsledku mladické nerozvážnosti, Bezstarostný Zdeněk se náhle ocitá na životní křižovatce a musí voliit mezi studiem na konzervatoři nebo péčí o dítě, které navíc ani není jeho. Dá talentovaný mladík přednost kariéře nebo přijme zodpovědnost a postaví se k problému čelem.? Vladimír Javorský ve svém nejlepším filmu předvádí výborný výkon. Pokaždé, když film vysílají, tak si ho nenechám ujít.(5.11.2009)

• Martin741

Normalizacia v bzvalom Ceskoslovensku sa v roku 1986 zdala byt nekonecna a doslova vsadepritomna. preto obcas vznikali komedie na odlahcenie ubijajucej normalizacnej reality ako Vesnicko Ma Strediskova Jiriho Menzela alebo filmy, ktore zobrazili neprijemnu normalizacnu pravdu {Prodavac Humoru}, tie vsak isli hned do trezoru. A tak reziser Karel Smyczek natocil len taku nudnu normalizacnu bachorku, ktora nic neriesi, len prazdne medziludske vztahy a prazdne tlachanie o medziludskych emociach. Petra Cepeka nemam rad. 20 %(31.3.2015)

Takovým podobným Evičkám doba velmi přeje a teprve jim přát bude. Zatímco Zdeňkové budou rozmařilý život Eviček nedobrovolně financovat via nejrůznější genderové eurofondy. Ale proč předbíhat dobu a děsit občany (dekádu, víc rozhodně ne) předem...strhující výkon mladého Javorského i bručouna Čepka. Věčná škoda druhého jmenovaného.(27.9.2011)