Komentáře uživatelů k filmu (451)

 • golfista
  *****

  Asi nejlepší porevoluční pohádka s výborným scénářem a pěknou muzikou. Taková hodně "Svěráko-Uhlířovská" a to je moc fajn, jen houšť :-)(11.1.2003)

 • Houdini
  ***

  Český Lev 1 nominace: Hudba(6.9.2004)

 • Galadriel
  ****

  Já si myslím, že je to jedna z mála povedených, ne-li nejpovedenější porevoluční pohádka. Má skvělou "Svěrákovskou" atmosféru plnou pěkných písniček, dobré nálady, krásných exotických i domácích exteriérů a díky kvalitní předloze disponuje i pěkným příběhem.(23.9.2004)

 • Gemini
  ****

  Dětštější než Tři Veteráni, ale stále vhodné pro celou rodinu od babiček po vnoučata, a především plné životních mouder a laskavého humoru, tak jak to jenom pan Svěrák umí. Směs klasických pohádek tak trošku jinak, ale ve výsledku moc pěkně sesumírovaná. BTW Jaroslav Sypal konečně nalezl to správné uplatnění pro svůj výraz bezelstného idiota, který jsme se naučili tak moc nenávidět v "komediích" o majoru Meisnerovi, a to je samo o sobě důvodem k menší oslavě:) Já zkrátka nemůžu jinak - 80%, a možná že bych se dal přesvědčit i o víc.(20.5.2009)

 • Tosim
  ****

  Roztomilost je to, co se mi dere na rty, když vidím tuhle pohádku. Karel Smyczek byl na přelomu osmdesátých a devadesátých let na tvůrčím vrcholu a to by bylo, aby se nepotkal se Zdeňkem Svěrákem, i když trošku oklikou. Ten napsal příběh plný moudra i legrace a Jaroslav Uhlíř zase legendární písničky. A obsazení je z říše snů. Jedna z posledních pořádných pohádek před cca dvacetiletou pauzou, kde se něco povedenějšího objevilo jen tu a tam. 70%.(6.8.2018)

 • Malarkey
  ****

  Zdá se mi to, nebo je tato pohádka jedna z těch nejujetějších a naopak nejpovedenějších pohádek, které měly tu čest vzniknout po porevolučním letech do dneška? Hezky se na to všechno kouká, tak příjemně a ladně. Legrace je také dosti a inovace jakbysmet. Rozhodně lepší než zbytečné, kopírující kopie pohádky a la Troška. Příjemná hudba tomu navozuje ještě tak trochu atmosféru Tří veteránů a je tu o pohádku desetiletí zaděláno. Nebo rozhodně o pohádku, která se dokázala dostat do podvědomí na rozdíl od těch, co vznikají v České televizi v jednom kuse a neštěkne po nich ani pes. Tahle sice vznikala také v České televizi, točila se i v jiné části Evropy a dokázala, že pohádky neumírají, že náš stát, je i přesto pohádkový král a to nejdůležitější, že pohádky nikdy nevymřou. --- A je to tuplovanej doktor. On je totiž Dr Nec a Dr Voštěp!(21.11.2007)

 • Djkoma
  ****

  S odstupem času i přes původní averzi k celkovému konceptu je Lotrando a Zubejda (i díky hudbě a písničkám) příjemnou pohádkou. Je tu cítit, jak české filmové řemeslo odchází od tradicí, ale občas se dokáže přemoct a zase okusit tu oddechovou pohodu bez žádných vynucených gest nebo nepřirozeností. Lotrando a Zubejda tak funguje jako jedna z mála dobrých pohádek z posledních let a v porovnání s novými, jako je Z pekla štěstí a další podobné, je ta kvalita ještě výraznější.(29.9.2004)

 • gouryella
  *****

  Z poihadek 90. let jasna jednicka - bravo pane Sverak(30.5.2002)

 • Radek99
  ****

  Krásná moderní autorská pohádka coby volná adaptace Čapkových pohádek Loupežnické a Doktorské z pera Zdeňka Svěráka - a tím je nejspíš řečeno vše... Sice možná až zbytečně moc akcentovaný vlastenecký rys (česká chůva na sultánově dvoře, Evropa redukovaná pouze na českou kotlinu atd.), ale jinak milé a v tom nejlepším slova smyslu didaktické - nechápu, jak to Zdeněk Svěrák dělá, že dokáže do svých scénářů dostat ty nejzprofanovanější věci a ony pak ve výsledném vyznění nepůsobí tendenčně a trapně... Velká záhada...:-) ,,Nám se stalo něco překrásného..."(22.11.2006)

 • novoten
  *****

  Jemně naivní s nepřekonatelnou svěrákovskou poetikou, která mi nikdy nesedla tak ideálně jako právě tady. Neskutečně vtipný Strachův jeliman Lotrando a Táborského Hálí jsou interpreti těch nejlepších hlášek a k tomu Uhlířova muzika, plná povedených melodií v čele s nádherným závěrečným, těžce dojímavým duetem. Srdeční záležitost.(1.6.2006)

 • Oskar
  ****

  Křupanský Pavel Zedníček, rádoby roztomilý Marian Labuda. To jsou dva důvody, proč ne pět hvězdiček. Ale Jiří Strach je překvapivě civilní, Miroslav Táborský skvělý, Jiří Lábus má málo prostoru, ale nezklame, Arnošt Goldflam taky docela jde, Jiří Pecha, kterého jinak nemám moc rád, mi tady nevadí, ale především: Zdeněk Svěrák napsal velice vtipný pohádkový scénář, který na svou realizaci sice čekal plných deset let, ale výsledek stojí za to a amorální píseň "Za dubem, za dubem, tam si na tě počíháme, za dubem, za dubem, tam tě oškubem" je neodolatelná.(20.2.2003)

 • EdaS
  ***

  Moc televizní a takové "tuhé". Nějaký jiný režisér by to snad víc rozpohyboval. Přesto, jedna z nejlepších pohádek 90. let.(16.6.2002)

 • CheGuevara
  ****

  Milé, pěkné a svěrákovské. Roztomilá pohádka s chytlavými písničkami. Některé scény dají i vzpomenout Třem veteránům, ovšem k nim chybí ještě malinký kousek té hravosti a režijní lekhonohosti.(27.3.2007)

 • igi B.
  ***

  Ach jo, kde jsou ty časy >pohádkových< pohádek... (?) Svěrá se mi srdce... :-)(1.6.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Nevím, jestli z něj budete moudrej. Mluví, jako když zkřížíte flanďáka s papouškem." Občas se nějaký potomek nepovede, ale mizerný student loupežnického řemesla Lotrando by musel být zklamáním pro každého arcilotra. Já jsem tedy na pohádky nikdy moc nebyl, ale tu o zpívání, tvarohu, drvoštěpování, léčení, krávě a velbloudovi mám vlastně docela rád.(6.12.2016)

 • Shit
  ****

  Typicky česká pěkná pohádka se spoustou slovních hříček a nápadů z dílny Svěráka, který zaručeně pobaví, k tomu se přidal celkem solidní děj, dobrý herci mezi kterýma exceloval Miroslav Táborský a jeho dva poskoci Gerendáš a Sypal a ještě to doplnily pěkný svěrákovský texty písní, i když dost mizerně odzpívaný. Rozhodně jedna z těch nejlepších "novodobějších" českých pohádek(21.3.2008)

 • Skejpr
  ****

  Moc hezká pohádka, škoda té televiznosti.(18.2.2008)

 • Pethushka
  ****

  Jedna z těch hodně vydařených českých pohádek. Pana Svěráka můžu, takže mi ta "jeho atmosféra" vůbec nevadila. Lotrandova hloupost mě vždy mile pobaví. Navíc skvělá hudba pana Uhlíře pohádku dělá ještě pohádkovější. Povedené na všech frontách a i já bych vrátila ty časy krásných českých pohádek.(14.7.2011)

 • Segrestor
  *****

  To je snad poslední skvělá česká filmová pohádka. Jakoby od té doby tady zavládla ta proradná nicota.(3.1.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Příjemná pohádka s několika příjemnými melodiemi a hláškami. Někdy stačí i málo k spokojenosti - tohle je jeden z těch případů. Oproti výplodům Zdeňka Trošky je to poklad.(11.12.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace