Pokud se mne jednou můj obvoďák pokusí ohromit diagnózou "obezitas" s návrhem na léčebný pobyt v sanatoriu, tak ho praštím uherákem do palice a nakrájím si ho na kostičky do svého oblíbeného pokrmu knedlo, doktor, zelo. Nicméně filmová návštěva léčebny, plné budoucích hubeňourů, mne v době svého vzniku hodně bavila a tak musím jen smutně konstatovat, že s přibývajícími lety snímek ztrácí na zábavnosti, ale s několika smaženými pochutinami na talíři se při něm dá celkem škodolibě zasmát.(29.10.2014)

• Jeanne

Jedna z těch komedií u které se asi nesmí moc přemýšlet. Když jsem ji viděla jako malá, válela jsem se smíchy, ale pak už se to nikdy víc neopakovalo ...má sice pár vtipných nápadů jako příručku "Můj přítel hlad" atd., ale tím to končí. Vlastní námět o obézních lidech a dietách je skoro odporný... Na jídlo se tu vlastně vůbec nedostane, až ke konci, když skupina vpadne do cukrárny s Petrem Novotným... ale to to nezachrání. Tuším, že závěrem je, že ti lidé stejně nezhubnou... chápu, že se jen těžko dal najít nějaký vtipnější, rozumnější, ale tohle fakt není ono.(22.11.2003)

Výborný nápad, který je dobře realizován. Osudy několika lidí, kteří se rozhodnou zhubnout pomocí léčení. Skvělý humor a nadsázka i skvěle zesměšněná sonda do pracovních poměrů v ČSSR v postavě pana ředitele Havránka. Určitě dobrý film, pro zasmání a kvalitou českého humoru. Antonín Bubeník je tady hodně dobrej.(18.6.2012)

• Pitryx

Před sledováním tohoto filmu jsem se zásobil jídlem a během dívání jsem vysloveně sežral půl plechovky toho nejlevnějšího masa, půlku bochníku chleba a pil k tomu tu nejsladší bublinkovou vodu. A při tom, když tam oni nemohli jíst, jsem si v duchu říkal, že něco pravdy asi bude na větě, která říká, že neštěstí druhých potěší. Film mně bavil, hlášek mohlo být více, místy to chvílemi trochu "drhlo", ale budiž. Věta "Tady si už nikdo ani nelouskne" mi asi bude ještě dlouho znít v hlavě. Stejně jako "Kdo poctivě cvičí, svaly sobě ničí".201111088211/8430(6.3.2014)

Opravdovou poetiku a zoufalost filmu ocení jen ten, kdo se někdy pokoušel zhubnout. Jitka Smutná je bezvadná a humoru by mohla rozdávat, a smutný František Husák jakbysmet. Úprky přes plot za jídlem jsou tak pravdivé! Jen toho Petra Novotného si mohli odpustit, a vidíte, nezhubnul ani po dvaceti letech a ani s doktorkou Kateřinou, je to nechutnej mastňoch.(28.6.2008)