Letní kemp

• USA A Week Away

Pohodový muzikál, ve kterém problémový puberťák zariskuje a odjede na letní tábor. A tam se nečekaně zamiluje, najde si kamarády i místo, kam opravdu patří. (Netflix)

Arsenal83

Keď si zapnem TV Očko tak mi vyskočia mainstreamové hnoje, ale stále je to počúvateľnejšie ako tento film plný plytkých pesničiek spievaných rozmanitými študentmi, jeden škaredší ako druhý. Jeden chlapec tam má hlas akoby mutoval, druhý tancuje na posiedke, tretí dobre že nevyskočí na lianu. Akosi som toto tanečno-hudobné dielo nestrávil. ()

BOURQUE

Mám rád muzikály a hrdo sa k nim hlásim. „Letný kemp“ však Bohužiaľ nepatrí tie muzikály, ktoré sú vydarené. Nemám problém s modernými prvkami, prípadne takými pokusmi, ktorý „moderný“ príbeh (možno) vyžaduje. Tým však áno, keď chcú zamiešať jablká s hruškami. Príbeh filmu je klasický, bez žiadnych prekvapení a s absolútne predpokladateľným výstupom. Ešte k tomu je to miestami až príliš ploché. Muzikál, ktorý pravdepodobne osloví menej náročných mladších divákov – Netflix sa opäť nevyznamenal. Keď na omnoho kompaktnejší a výkonovo vyrovnanejší The Prom (viem, príbeh je úplne iný) som dal len dve hviezdičky, tak v prípade „Letného kempu“ musím ísť nižšie. Osobné hodnotenie: 57% (*) ()

Aljak

Och, tak to bola ako reklama na klišé! A pritom to prostredie letného tábora malo vcelku fajn perspektívu na to, aby mal film nejakú lepšiu zápletku. Ale bola to úplne klasická romantická schéma, bez prekvapení, a plná rôznych ťažkopádnych klišé. Väčšina pesničiek bolo slabučkých, no niektoré sa ešte ako tak dali. Nuž, škoda toho, myslím si, že tento námet mal určite na viac ako na túto povrchnú romancu. Tým najlepším z celého filmu bola napokon Kat Conner Sterling (postava Presley), ktorej to v tých okuliaroch celkom seklo. 1* ()

oveckaoa

Ale no tak lidi neblázněte jako na rovinu není to nějak extra pecka , ale v porovnání se zrůdnostma jako Camp Rock 1 a 2 seriálem Táborníci v Kikihovna (pardon Kikwaka) je to kvalitní. Ústřední dvojice má dobrou chemii a dobře spolu pasují druhá dvojice taky vypadá slibně akorát, že oba se celý filmu na nic nezmůžou tak, že to vyjde do prázdna. Písně nic moc ve stylu High School Musicalu ( 2 až 3 kvalitní ). Ten kluk, který s nima soupeřil vypadá pododně jak ten v Prci Prci Prcičky 4 Na táboře co soupeřil se Stiflerovým bratrem dokonce i námět je totožný ta holka co ji nabaloval ten černoch zase jak sestra Larry Jean z série Všem Klukům . Určitě je to lepší než The Prom (ne, že by to byl těžký konkurent na porovnání) a nemusí tam hrát áčkoví herci ani se tam rvat homosexualita rasismus a takové věci. 60 procent klidně bych bral i dvojku ()

ABLABLABLA

Nechci nic říkat, ale je to totální vykradačka High school musical. I ten hlavní herec byl typově podobný jako Zac Efron. No ale tohle bylo neskutečně horší. Tématicky biblický camp, jen wtf? Každá píseň o Bohovi. A jako chcete mi říct, že dnešní puberťáci znají Twilight, filmy Johna Hughese a Mr. and Mrs. Smith? To těžko :D To je moje éra puberty, která už je dáááávno za horama. A kdyby si měl člk všímat detailů - skládá píseň při východu slunce, jdou se projít při východu slunce, najednou tančí na molu a je západ slunce a najednou se ozve trubka oznamující dopolední paintball bitvu. A v jeho transkriptu problémového dítěte? Pokud jsem dobře postřehla měl tam narození 1986 a pak tam měl, že od 1989 je v pěstounské péči, přičemž podle fotky, jeho rodiče žili ještě v době, kdy měl tak 6-7 let... Nehledě na to, že pak by musel být film zasazen do roku 2003. Prostě sra*ka a přitom Bailee Madison mám moc ráda. ()

• Film měl mít původně premiéru klasicky v kinech. Kvůli pandemii covid-19 se ale premiéra uskutečnila na Netflixu. (SONY_)
  • Během závěrečných titulků běží bonusové scény. (SONY_)