Dítě bohatých rodičů Teto se chce předvést před svojí láskou Paulou. Když jí ale vypráví o dětství v chudých poměrech, vymkne se mu lež z rukou. (Netflix)

Arsenal83

Funguje ako výborný kurz portugalčiny. Inak sme také hezounské páry už mali vo viacerých telenovelách, to nie je nič nové. Ani tie dobré pesničky, ktoré tu často hrajú, sú len slušným výberom zo známeho hudobného kanála. Plus nejaké latino, ktoré u nás nepoznáme. Inak je to taká typická romantická komédia, nič netradičného, ale na druhej strane pozerateľné, oddychové. Najväčším prekvapením je Fernanda Paes Leme, ktorá v 37 rokoch vyzerá pomaly na teenagerku. ()

Aljak

Príjemná brazílska romantická komédia, ktorá síce neprináša žiadne prevratné schémy, ale ako neškodná oddychovka to bolo podľa mňa celkom obstojné. V dejovom poňatí to bola klasická šablóna, no brazílske prevedenie bolo osviežujúce a veľmi oceňujem to, že to malo aj v konverzačnom rozmere taký prirodzený dôvtip, bez zbytočného tlačenia na pílu. Sympatickí herci aj herečky, navyše aj to prostredie rajčinového biznisu malo čosi do seba. Princíp zámeny Teta a Igora hnalo neustále celý dej dopredu, a dokonca aj po logickej stránke to klapalo relatívne dobre. Hoci to nebolo nič prevratné, tak účel to splnilo. Solídna oddychovka hodná minimálne 3* ()

Luciee113

Přemýšlím, kolik hvězdiček mám tomuto filmu dát... Tak počítám: +* romantika, +*láska, +*sympatičtí herci, +*pobavení, +*hudba, -*líbání (to bylo fakt divný), - * jedna postava mi tam přišla zbytečně trapná, - * jedna scéna mi tam přišla také zbytečně trapná, +*nikdo tam neumřel, +*měla jsem z filmu docela dobrý pocit a úsměv na tváři Takže 4* 😃 ()

VsetkoVsade

Dlhodobou averziou voči romantickým filmom trpím hneď z niekoľkých dôvodov. Ako je totiž zjavné už z ich názvu, dej sa takmer výhradne točí okolo vzťahov medzi mužmi a ženami, ktoré postupom času prerastajú v milostný pomer, pričom jediný pomer, ktorý som kedy so živou ženou mal ja, bol pracovný a ten sa dotyčná pri pohľade na môj prístup rozhodla predčasne ukončiť už po prvej zmene. Nemožno sa teda čudovať, že kontrast bohatého sexuálneho života aktérov v porovnaní s mojou neslávnou štatistikou u mňa vzbudzuje značnú nevôľu. Rovnako ma u filmov tohto žánru irituje konštantná snaha tvorcov vyvolať u diváka dojem, že jeho život nie je ničím iným než sfilmovaným románom Rosamunde Pilcherovej, v ktorom bol vopred starostlivo naplánovaný každý názov kapitoly a prípadné problémy, s ktorými sa ako romantický protagonista potýka na dennej báze, sú len dejovou zápletkou určenou pre vývoj jeho charakteru. Pre ich odstránenie určite nemusí začať s aktívnou prácou na osobnom rozvoji, či na svojich vlastnostiach nebodaj niečo zmeniť. Kdeže. V záverečnej scéne totiž vesmír cesty jeho osudu beztak zákonite spojí s milujúcou osobou, ktorej jediným dôvodom, aby natrvalo ukončila trištvrteročný podnájom v matkinom lone, bolo obetovať svoj život každodennej akceptácii a systematickému odstraňovaniu jeho toxických návykov, pretože tak už to vo svete raz chodí a každá bytosť s vlastnou realitou, potrebami a pocitmi si nepochybne zaslúži, aby ju niekto miloval práve pre to, aká je! Skrátka, v porovnaní s priemerným romantickým filmom aj Harry Potter pôsobí ako neorealistický dokument a nakoľko sa jedná o žáner určený pre menej náročnú časť ženského publika, ktorú genetické dispozície vopred odsudzujú k tomu, aby si sexuálnych partnerov miesto klubov a zoznamiek hľadali nanajvýš v miestnom zelovoci, pri výbere aktérov má ich vizuálna stránka pred hereckou kvalitou zvyčajne výsadnú prednosť. Na moje potešenie sa však Netflix tentokrát vyšvihol, príbeh dvoch gerontofilov v exotickom prostredí filmu, ktorý som počas heroínového dojazdu objavil čírou náhodou, pre mňa bol po všetkých tých Bielych plachtách a Dovolenkách v raji vítanou zmenou, nakoľko dej príjemne odsýpal a nechýbal ani situačný humor v pravidelných intervaloch, podobne príjemne som bol naposledy prekvapený, keď som počas včerajšej návštevy u sestry objavil v jej peňaženke tri gramy emka. Pravdou síce je, že to vôbec nemuselo trvať bezmála dve hodiny, za celkový dojem však u mňa má Garotti dve krvavočervené a tretiu navyše za výskyt mojich obľúbených komodít ako sú festivaly, alkohol a návykové látky, čo sa dá robiť, predsa som len slabý a závislý muž. ()

McGuffin

Jen tak tak plnoletý Zamilovaný boháč, Ricos de Amor má představu, že víc se o práci, životě a ženách dozví inkognito. Pro určité situace si proto vymění identitu se svým nikoli bohatým kamarádem, a na romantiku i humor je zaděláno. Když to praskne, jsou z toho předvídatelná krize, naděje i happyend. Takže tak, červená knihovna v aktuálním balení. https://www.macguffin.cz/ ()