Erin Brockovichová

Drama / Životopisný

USA, 2000, 123 min

Moje původní myšlenka o tomto filmu nebyla vůbec dobrá. Myslela jsem si, že je to jen normální drama a Julie Roberts plýtvá úsměvem nadarmo. Ovšem to jsem velice zmýlila. Nejenže jí ten úsměv pomáhá k naprosto nepochopitelným činům, ale ani nevhodné oblečení nijak nevadí k vykonání velkých věcí. A taková velká věc se tu opravdu děje. Nesmíme opomíjet Alberta Finneyho, ten si také zaslouží můj obdiv, role si zřejmě vybírá podle toho, aby mohl předvést svoji milou a velmi sympatickou povahu. A kdo by si nepřál mít tak prořízlou pusu jako Erin Brokovich v tomto filmu? K přesvědčení lidí totiž nepomůže vůbec právní znalost, ale je potřeba odvaha a nebát se skákat do všeho po hlavě. Pokud toto umíte, potom se v životě jistě neztratíte!(21.10.2011)

Hyenizmus ľudí nepozná hraníc! Dráma inšpirovaná skutočnými udalosťami pojednáva o tom,čo všetko sú schopné obrie korporácie páchať na nás nič netušiacich ľudoch.Ako sa zahrávajú s ľudskými osudmi,zdravím a dokonca i našimi životmi,ako keby sme boli len hračkami v rukách mocných magnátov silnej spoločnosti s vysokým - nebezpečným cieľom dosiahnuť obrovské zisky .Neštítia sa ísť aj cez mrtvoly..Peniaze hýbali svetom a aj hýbať budú.Na tom sa nič nezmenilo a ani nezmení!(12.4.2013)

Erin Brockovich není klasický film, je na životopisné drama krásně zábavný, s nechybějícím konfliktem v pozadí, kde love story je zajímavější než samotné řešení konfliktu. Režisér se opravdu ukázal v tom lepším světle, stejně jako Julia Roberts, i když Oskar.. no nevím. Je zde až příliš mnoho klišé, než aby to byl ucházející zážitek z něčeho nového.(25.6.2005)

Většinu filmu se mi potvrzovalo to, co jsem si myslel ještě před shlédnutím filmu - totiž že toho Oscara dostala Julia Roberts, protože se konečně našel vážnější film, za kterej by ho mohla dostat. Na konci jsem však došel k přesvědčení, že na tom možná něco bude (přiznám, že si nepamatuju, kdo byl za rok 2000 taky nominován), protože ve filmu byly chvíle, kdy hrála výborně. Hodně taky přidalo, že film byl takřka 100% podle skutečnosti, takže ho nemůžu obviňovat z kýčovitosti:-))) Jinak kvalitní snímeček, od kterého jsem čekal poměrně nudné soudní drama, což se nakonec nekonalo, za což jsem rád...(24.5.2008)

Americký sen v podání neskutečně otravné, a kudlu v kapse mi otevírající hrdinky. Julia Roberts byla skvělá, ale její postava natolik na přesdržku, že jsem se celou dobu musel držet, abych po ní z gauče neházel shnilá rajčata. Mnohem víc mě tak zajímal samotný soudní případ, než sociální drama řešící životní "smůlu" Erin Brockovichové. 6/10(16.2.2016)

• - Stejně tak je divné, že i když se film má odehrávat na konci 80. let, na zdi v pokoji Erin vidíme plakát Jurského parku (1993). (don corleone)

• - Erin Brockovich-Ellis údajně prodala práva na svůj příběh studiu Universal za pouhých 100 000 dolarů. (don corleone)

• - Děti George a Erin hrají hru Monopoly verzi Harley Davidson, která však byla vydána až v roce 1999. (don corleone)