Vick: A Bleacher Report Documentary

Scénář:

Johnny Sweet

Michael Vick

Real Tom Hardy

"HE WAS DESIGNED TO DO CERTAIN THINGS. HE IS ONCE IN A LIFETIME ATHLETE." ------------ B/R, ktoré z času na čas sledujem, vyprodukovalo drobnú hŕstku dokumentov, kde ich úplne prvý bol na tému Michael Vick alias môj #2 NFL hráč? S radosťou a patričnými očakávaniami idem na to a zostávam sklamaný. Skoro hodinová stopáž je sama o sebe pomerne nedostatočná a ak sa ešte 30 minút z nej doku venuje psím zápasom, niet sa čomu čudovať, že za 6 minút pokryje detstvo, vyrastanie v gete, drogy a zvyšných 10 (a možno aj menej) venuje am. futbalu, síce od základov, z univerzitných štadiónov až po najväčšie javisko zo všetkých – NFL, s poľutovaním však treba dopísať, že asi tak minútu či dve. Keby bol Vick nejaká osoba, ktorá za svoj život len konala psie zápasy, stýkala sa s ľuďmi z pochybného prostredia a niekedy na malú chvíľu hrala americký futbal, dá sa zvolenému obsahovému zloženiu plne rozumieť. Pokiaľ však ide o niekoho, kto zadefinoval jednu éru a svojou hrou zmenil celú súťaž, je to výsmech. Chuť je ale možné si napraviť, na čo sa aj neskutočne a nesmierne veľmi teším, v rámci série 30 for 30 totiž tento rok vyšiel dvojdiel Vick, čo v praxi znamená tri veci – štvorhodinová stopáž, nepremožiteľná produkcia ESPN a absolútne nebo na zemi. --- 7 & 10 ()