Dannyho parťáci

• USA Ocean's Eleven (více)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

novoten

Dobrá nálada od prvního Clooneyho šarmantního pohledu až do závěrečného tónu smyslného soundtracku. Soderbergh se ke mně dral skrz několik nevydařených pokusů, ale o to víc jsem teď rád, že jsem se nakonec dobral parádního zážitku. Tuhle pevně organizovanou a přitom lehce popletenou skvadru si nelze neoblíbit. ()

tron

„Ktorý z nich je Yen?“ - „Ten šikmooký Číňan.“ Značne nákazlivý film! Príjemne upokojujúca džezová atmosféra a pôvabná kamera, vďaka ktorej zvrátené Las Vegas (ktoré prinieslo smolu do života tisícov ľudí a mnohých dohnalo k samovražde, v lepšom prípade im "iba" navždy zničilo životy a rozvrátilo rodiny) vyzerá krásne, trblietavo a poeticky. Réžia je natoľko sebavedomá, že by mali Soderbergha zavrieť za extrémne sebavedomie. Dialógy odsýpajú jedna radosť („Dokáže ťa rozosmiať?“ – „Hlavne, že ma nerozplače.“) a rad príde aj na svieži humor (retrospektíva "minulosť vykrádania kasína") a nezabudnuteľné momenty (skvelo zostrihané metro s Mattom Damonom). Herci sa bavia ako na najlepšom večierku (jednoznačným ťahákom je charizmatický Clooney) a pritom hrajú ako o život. Stačí gesto, pohľad, jemný úsmev, pokrčenie pliec alebo nadvihnuté obočie a majú vás. Každá z postáv má "svoju" scénu, každý divák si nájde vlastného miláčika a favorita (Carla Reinera napríklad?). A k tomu ako príjemný bonus navyše geniálna lúpež - na postupne sa spamätávajúceho Andyho Garciau (KRSTNÝ OTEC III) sa budete tešiť rovnako, ako na kameň Boba Guntona, prsteň Brucea Willisa a pohľad po kancelárii Chazza Palminteriho. A potom skutočný vrchol: melancholická fontána. Rozpočet 85 miliónov, celosvetová tržba  450, wow. Kino Považan NMnV 2002 ()

dO_od

// Jednička Dannyho parťáků je jednoduše ten nejuvolněnější Hollywoodský film všech dob a jestli ne, tak další díly už zcela jistě ano. Film, který jednou musel vzniknout a za daných okolností už to prostě lépe dopadnout nemohlo. Film, na který se můžu dívat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Přičemkoliv. Doopravdy. Po tolika shlédnutích právem v mé top. ()

Gimli

Danny Ocean je známá firma a jakmile ho na podmínku pustili po pěti letech z vězení, hned se pouští do další akce. Ovšem tentokrát do něčeho, co ještě nikdo nedokázal, chce vyloupit superstřežené kasino a odnést si 160 milionů dolarů, které si pak rozdělí se svými deseti parťáky... Hvězdně obsazený film, při jehož vzniku se jistě všichni dobře bavili (v tomto případě to skutečně není jen fráze). A jejich dobrá nálada dýchne i na vás. Když jsem odcházel z kina, měl jsem úžasně příjemný pocit. ()

monolog

Zajímalo by mě, jestli si někdo vůbec uvědomuje, že jde o obyčejnej nepříliš povedenej remake tohoto originálu. Jistěže neuvědomuje, už jenom proto, že originál u nás nevyšel ani na VHS, i když DVD s českou podporou titulků existuje. Novější film je nudný a zdlouhavý blábol, který člověku nebažícímu vidět několik provařených hollywoodských ksichtů v jednom filmu naprosto nic nedá. Clooney nedosahuje ani po nehty na nohách Sinatrovu charismatu, postav je příliš mnoho, finální loupež je prostě obyčejná, prokreslení charakterů v mezích možností nulové, humoru se moc nedostává (ve starší verzi není zanedbatelnou součástí) a spádu se nevešlo ani za ten Clooneyho necharismatickej nehet. Je ale zajímavý, jak dnes v každým remaku hraje někdo, kdo hrál i v originálu (tedy starým americkým filmu), jako kdyby si tvůrci chtěli alibisticky dokázat, že je to bohulibá činnost, protože to mají posvěcený výš. V tomhle případě je to Angie Dickinson (v originálu Sinatrova/Oceanova manželka). Musím říct, že bývala skutečně kus, kam se na ni hrabe Julia Roberts i se svou nafouklou pusou. A pak taky Henry Silva, kterej ve starší verzi hrál Richarda Corneala, aneb toho, co všechno zařídil. Tady jsou však oba jen jako nepojmenovaní diváci na boxu. Ještě něco, zvednu hodnocení, ten odpad si to přeci jen nezaslouží. když jsem to srovnal třeba s Čtvrtou válkou nebo Charlieho andílky 2, uvědomil jsem si, že to přeci jen jejich kvalit nedosahuje, i když jenom taktak. ()

Boss321

Jedna z nejlepších krimi-komedií posledních let se spoustou vynikajících herců a skvělou režií Stevena Soderbergha. Příběh je navíc zasazen do mého oblíbeného prostředí - casina. ()

pan Hnědý

Výborný Soderberghův krimi-thriller v prostředí Scorseseho Casina. Výborně napsané a zrežírované. Vysokou látku drželo 11 mužů / 11 výborně sehraných herců v čele s George Clooneym a Bradem Pittem. Vykonstruovaná zápletka v dějových sekvencích, kdy diváka drží pořádně na židli nedočkavostí, jak vlastně tahle výborně vymyšlená loupež vyvrcholí. Výborné finále. Promyšlený filmový kousek v elegantním kabátu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Když máš dobrou kartu, vsaď hodně, pak ty obereš kasino." Nemám motivaci, plán ani zbraně a chybí mi přibližně deset parťáků na to, abych vyloupil nějakému mafiánovi trezor a odcizil manželku. Proto to občas nechávám na Oceanově reprezentační jedenáctce, která dokáže ve svých oblecích natolik klamat tělem, že jsem dosud nebyl schopen určit ani její základní rozestavení na hřišti. Nicméně výsledky tam jsou, zábava i napětí také a pro mě je tohle daleko lepší podívaná než originál. A to je co říct, protože já jsem velký fanda klasiky. ()

xxmartinxx

Celá tahle série mě poněkud minula. Tenhle první díl má ale správný nápad a hvězdné odsazení. Celkově jde rozhodně o zajímavou gangsterskou komedii, která mi ale napodruhé už nic nedá. Od tak propíraného filmu s dvěma pokračováními bych ale čekal víc, než jen zaplácnutí jedné devadsátiminutovky. ()

Arx

Jeden z nejpohodovějších filmů roku 2001. Geniální herecké obsazení v kterém si snad každý znát najde tu svojí oblíbenou star. Stevenovi Soderberhovi se daří natočit opravdu zábavnou krimi-komedii na kterou se dá dívat pořád dokola a dokola. 5 hvězdiček ()

ditrue

Perfektni pohodovy film na sobotni vecer. Podle meho s chytrym scenarem a prijemnym tempem; herci, reziser a cely stab si nataceni uzivali a to jde na vysledku hodne poznat. Ta pohoda se kterou je film natoceny se prenasi na divaka a spolu s povedenymi vtipy a narazkami vytvari elegantni krimikomedii s nadechem starsich filmu. Kdyz k tomu vsemu pridate hvezdne herecke obsazeni a sekvenci s TOP 5 pokusu vykrast kasino nemuzu jinak nez 5* ()

choze

Mám rád heisty a loupež tady byla fajn, ale postavy mi byly ukradené a nepřilo mi to ani nijak extra napínavé nebo vtipné. ()

Sarkastic

Ano, další z řady filmů, který sice má hvězdné obsazení, ale není mu to nic moc platné. Film by vyzněl nastejno i s jinými herci. Problém spíš vidím u tvůrců filmu. Námět mi připadá trochu ohraný, režie odfláknutá, už zmiňované nijaké zvláštní herecké výkony, no prostě průměrný film na 1 podívání a nejlépe si rozbalit brambůrky k němu a zalít to Colou. Nějvětší problém snímku? Obrovská nuda... ()

Gilmour93

Oceanova jedenáctka navrací lidu peníze prosázené v kasinech s takovou noblesou, že to musí s výjimkou pana Benedicta (skvělý Garcia) ocenit všichni. Líbivá forma Dannyho parťáků spolu s elegancí a šarmem hlavních hrdinů vám pomůže zapomenout na to, že vlastně sledujete neuvěřitelnou hloupost, kdy si lupiči odnáší v osmi lidech najednou 1,5 tuny bankovek ve sportovních taškách a po celý film z mostu nepokrytě močí na Murphyho zákon: „Když se něco může pokazit, tak se to pokazí.“ Scéna navrácení manželské důvěry "zapněte si kanál 88" byla jen pomyslná třešnička na dortu, ale znáte to, když je něco sexy, ledacos tomu odpustíte.. ()

Hal_Moore

Tento remake snímku Ocean's Eleven (jaké překvapení) je jedním slovem perfektní. Pěkné herecké obsazení dělá své a udrží, stejně jako děj a perfektní scénář, diváka v křesle až do konce. Příjemně strávené dvě hodiny. Určitě se raději podívejte na tento, než na druhý díl, který nepůsobí tak kompaktně, i když na první pohled tak může vypadat. ()

Brouk

S odstupem času jsem si tuhle báječnou věc střihnul podruhé. Musím přiznat, že podruhé to bylo ještě lepší. Zkrátka a dobře, podstata sdělení je taková,že: Takhle vypadá a má vypadat inteligní a svižná krimi-komedie!!!! Co k tomu říct víc ()

genetique

Jeden z mála filmov, v ktorom zaberá to, že v ňom hrá veľa hviezd, ale tu to bola priam súhra. Jeden z najlepších bankových filmíkov, ktorému dokonca neškodí ani obávaná línia komédia, ktorá je tu podaná v správnom pomere a v správnom čase. Všetky filmy podobného žánru mi prídu ale aj tak príliš naivné. No taktná hudba, perfektné plánovanie krádeže, brilantnosť a lišiacky záver, doplnený o nečakaný zvrat robia z filmu cool zábavičku pre masy. 80%. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)