Oceanova jedenáctka navrací lidu peníze prosázené v kasinech s takovou noblesou, že to musí s výjimkou pana Benedicta (skvělý Garcia) ocenit všichni. Líbivá forma Dannyho parťáků spolu s elegancí a šarmem hlavních hrdinů vám pomůže zapomenout na to, že vlastně sledujete neuvěřitelnou hloupost, kdy si lupiči odnáší v osmi lidech najednou 1,5 tuny bankovek ve sportovních taškách a po celý film z mostu nepokrytě močí na Murphyho zákon: „Když se něco může pokazit, tak se to pokazí.“ Scéna navrácení manželské důvěry "zapněte si kanál 88" byla jen pomyslná třešnička na dortu, ale znáte to, když je něco sexy, ledacos tomu odpustíte..(1.9.2008)

Dobrá nálada od prvního Clooneyho šarmantního pohledu až do závěrečného tónu smyslného soundtracku. Soderbergh se ke mně dral skrz několik nevydařených pokusů, ale o to víc jsem teď rád, že jsem se nakonec dobral parádního zážitku. Tuhle pevně organizovanou a přitom lehce popletenou skvadru si nelze neoblíbit.(26.7.2008)

Scénář je sice děravý jak ústní dutina bezdomovce, ale ten film má prostě styl, má vtip, má hezké chlapy... Místo Julky Robertky to teda chtělo pořádnou Femme Fatale, ale to je z mé strany drobná výtka, protože já stejně koukala po chlapech. A pak má film ještě takovou tu maličkost - výborně odvedené řemeslo, ale co si budem povídat, nenahnat k účasti pořádné (či alespoň pohledné a slavné) herce, úspěch by se těžko dostavil. 77,7%(8.10.2011)

Tenhle film je ideální sledovat hned po zprávách, aby jsme si mohli porovnat zlodějny našich politiků s Krejčířem, Koženým a Pitrem v čele, tedy českých parťáků s těmi Dannyho parťáky. Samozřejmě jednoznačně vítězí ty Dannyho. Jsou totiž zábávný, okrádají rovnoceného soupeře a dělají to s velkou elegancí. Navíc košile, který v tomto filmu na sebe házel Brad Pitt jsou neskutečně sexy . Vždycky, když už mám zkaženou náladu z těch českých parťáků o kolik státních peněz zase ulevili naší zemi, jdu si pustit Dannyho parťáky a nálada se velmi rychle vrátí.(10.7.2007)

• monolog

Zajímalo by mě, jestli si někdo vůbec uvědomuje, že jde o obyčejnej nepříliš povedenej remake tohoto originálu. Jistěže neuvědomuje, už jenom proto, že originál u nás nevyšel ani na VHS, i když DVD s českou podporou titulků existuje. Novější film je nudný a zdlouhavý blábol, který člověku nebažícímu vidět několik provařených hollywoodských ksichtů v jednom filmu naprosto nic nedá. Clooney nedosahuje ani po nehty na nohách Sinatrovu charismatu, postav je příliš mnoho, finální loupež je prostě obyčejná, prokreslení charakterů v mezích možností nulové, humoru se moc nedostává (ve starší verzi není zanedbatelnou součástí) a spádu se nevešlo ani za ten Clooneyho necharismatickej nehet. Je ale zajímavý, jak dnes v každým remaku hraje někdo, kdo hrál i v originálu (tedy starým americkým filmu), jako kdyby si tvůrci chtěli alibisticky dokázat, že je to bohulibá činnost, protože to mají posvěcený výš. V tomhle případě je to Angie Dickinson (v originálu Sinatrova/Oceanova manželka). Musím říct, že bývala skutečně kus, kam se na ni hrabe Julia Roberts i se svou nafouklou pusou. A pak taky Henry Silva, kterej ve starší verzi hrál Richarda Corneala, aneb toho, co všechno zařídil. Tady jsou však oba jen jako nepojmenovaní diváci na boxu. Ještě něco, zvednu hodnocení, ten odpad si to přeci jen nezaslouží. když jsem to srovnal třeba s Čtvrtou válkou nebo Charlieho andílky 2, uvědomil jsem si, že to přeci jen jejich kvalit nedosahuje, i když jenom taktak.(8.12.2005)

• - Postavu asijského atleta Yena ztělesnil Shaobo Qin, který nikdy předtím nestál před kamerou a byl vybrán ze spolku Pekingských akrobatů. (POMO)

• - Barák, ve kterém bydlí postava filmu Ruben Tischkoff', hraná hercem Elliottem Gouldem, se nachází v Palm Springs v Kalifornii, postavila ho jistá chicagská rodina a za jeho pronájem na pár dní natáčení producenti zaplatili $200 tisíc. (POMO)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)