„Ktorý z nich je Yen?“ - „Ten šikmooký Číňan.“ Príjemne upokojujúca džezová atmosféra, pôvabná kamera (vďaka ktorej zvrátené Las Vegas, ktoré prinieslo smolu do života tisícov ľudí a mnohých dohnalo k samovražde, v lepšom prípade im "iba" zničilo životy a rozvrátilo rodiny) vďaka nej vyzerá trblietavo a poeticky) a réžia taká sebavedomá, že by mali Soderbergha zavrieť za, čo ja viem, extrémne sebavedomie. Dialógy sypú ako zrno v sýpke („Dokáže ťa rozosmiať?“ – „Hlavn, že ma nerozplače.“) a rad príde aj na humor (retrospektíva "vykrádanie kasína") a nezabudnuteľné momenty (metro s Mattom Damonom). Herci sa bavia ako na najlepšom večierku (jednoznačným ťahákom je charizmatický Clooney) a pritom hrajú ako o život: stačí gesto, pohľad, jemný úsmev, pokrčenie pliec alebo nadvihnuté obočie a už vás majú. Každá z postáv má "svoju scénu", každý divák si nájde vlastného miláčika a favorita (Carla Reinera napríklad?). A k tomu ako príjemný bonus navyše geniálna lúpež - na postupne sa spamätávajúceho Andyho Garciau (KRSTNÝ OTEC III) sa budete tešiť rovnako, ako na kamienok Boba Guntona, prsteň Brucea Willisa a pohľad po kancelárii Chazza Palminteriho. A potom skutočný vrchol, melancholická fontána. Kino Považan NMnV 2002(5.12.2004)

Hezky chytře vykonstruovaná zápletka ohledně jedné megaloupeže dělá z tohoto jinak "normálního" filmu velmi dobrou "krimošku", která kromě toho zaujme i plejádou hereckých hvězd v čele s Clooneym, Pittem, Damonem a Robertsovou. Musím se přiznat, že má očekávání byla vysoce překonána. Steven Soderbergh drží vysokou třídu.(7.3.2004)

Takáááááááááááá pohodička. Hviezdy v totálnej pohode, diváci v ešte vačšej, ale v najvačšej režisér. Hlavne si po filme nepozrieť druhú časť. Memento pre Soderbergha, že tu je viac doma ako pri pseudoumeleckých pokusoch typu Full frontal. Takýto prípad, keď sa režisérovi podarí dostať do filmu toľko hviezd a natočiť s nimi čistú zábavu takmer bez chyby, je dnes skôr unikát. V 40tych a 50tych rokoch to bola samozrejmosť.(7.7.2007)

Dobrá nálada od prvního Clooneyho šarmantního pohledu až do závěrečného tónu smyslného soundtracku. Soderbergh se ke mně dral skrz několik nevydařených pokusů, ale o to víc jsem teď rád, že jsem se nakonec dobral parádního zážitku. Tuhle pevně organizovanou a přitom lehce popletenou skvadru si nelze neoblíbit.(26.7.2008)

Jeden z mála filmov, v ktorom zaberá to, že v ňom hrá veľa hviezd, ale tu to bola priam súhra. Jeden z najlepších bankových filmíkov, ktorému dokonca neškodí ani obávaná línia komédia, ktorá je tu podaná v správnom pomere a v správnom čase. Všetky filmy podobného žánru mi prídu ale aj tak príliš naivné. No taktná hudba, perfektné plánovanie krádeže, brilantnosť a lišiacky záver, doplnený o nečakaný zvrat robia z filmu cool zábavičku pre masy. 80%.(19.9.2006)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)

• - Film skončil na 500 místě v žebříčku 500 nejlepších filmů všech dob, který sestavil v září 2008 časopis Empire. (don corleone)

• - Ve scéně v restauraci při setkání Terryho Benedicta (Andy Garcia), Dannyho (George Clooney) a Tess (Julia Roberts) utrousí Benedict k náhodnému setkání Dannyho a Tess poznámku: „Of all the gin joints in all the world,“ což je odkazem na slavný film Casablanca (1942), kde se postavy dvou bývalých milenců skutečně náhodně v baru potkají. (Aere)