Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oli.G
  ****

  Štýlová gangsterka tak trochu v duchu Ritchieovského britpopu, no podstatne menej komediálna a podstatne viac premyslená v pláne akcie. Jednotliví členovia Dannyho jedenástky sú adekvátne pestrí, no akási charizma či aura okolo nich nefunguje tak, ako tomu v podobných snímkoch býva (či už v dokonalom ZBAĽ PRACHY A VYPADNI alebo v sobotňajšej oddychovke ITALIAN JOB). Možno práve preto mi príliš k srdcu neprirástli, tých pár hlášok ma nebavilo a koniec ma nenechal v túžbe stretnúť sa s nimi znova. Napriek tomu sa s nimi ešte dvakrát stretnem. V rámci mainstreamu rozhodne elegantné a na úrovni, ale osobný dojem maximálne na 7/10.(10.6.2007)

 • pan Hnědý
  ***

  Výborný Soderberghův krimi-thriller v prostředí Scorseseho Casina. Výborně napsané a zrežírované. Vysokou látku drželo 11 mužů / 11 výborně sehraných herců v čele s George Clooneym a Bradem Pittem. Vykonstruovaná zápletka v dějových sekvencích, kdy diváka drží pořádně na židli nedočkavostí, jak vlastně tahle výborně vymyšlená loupež vyvrcholí. Výborné finále. Promyšlený filmový kousek v elegantním kabátu.(17.2.2012)

 • Bauer
  *****

  Jeden z nejzábavnějsích filmů, co jsem za poslední dobu měl možnost vidět a zároveň nejsympatičtější jedenáctka, co se kdy ve filmu mohla vyskytnout. Od začátku do konce parádní zábava, která opravdu neztrací tempo. Žadné chození kolem horké kaše, jde se rovnou na přípravy jak vyloupit Casino. Žadné nudné dialogy, ba naopak dokonce i vtipné. Takže cca 2 hodiny utekly šíleně rychle. A to skvostné obsazení? No nádhera. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon, Andy Garcia, Bernie Mac a Don Chedle jsou hlavním lákadlem tohoto filmu. Navíc kdy a v jakém filmu se sešla taková plejáda kvalitních herců? Snad ani nikde. Tohle se Stevenu Soderberghovy opravdu povedlo ale jsem zvědav na druhý díl, který tak valné mínění nemá. Ale uvidím.(19.1.2008)

 • Anthony
  ****

  Pro tento snímek mi přijde nejvýstižnější označení "pohodový film". Tentokrát se nic závažného neřeší, ani drogy ani nebezpečné odpady, jediný smysl filmu je pobavit. To ovšem film nijak neshazuje - i dělat zábavu se musí umět. A Soderberghovi se tento záměr daří. Plno s chutí hrajících hvězd jsou dalším velkým plusem. A závěrečná pointa (tj. jak vyloupit banku a nebýt chycen) se moc líbila. Nejvíce jsem se ale nasmál při scénách ilustrujících dřívější neúspěšná vyloupení kasina.(30.10.2003)

 • tron
  *****

  „Ktorý z nich je Yen?“ - „Ten šikmooký Číňan.“ Príjemne upokojujúca džezová atmosféra, pôvabná kamera (vďaka ktorej zvrátené Las Vegas, ktoré prinieslo smolu do života tisícov ľudí a mnohých dohnalo k samovražde, v lepšom prípade im "iba" zničilo životy a rozvrátilo rodiny) vďaka nej vyzerá trblietavo a poeticky) a réžia taká sebavedomá, že by mali Soderbergha zavrieť za, čo ja viem, extrémne sebavedomie. Dialógy sypú ako zrno v sýpke („Dokáže ťa rozosmiať?“ – „Hlavn, že ma nerozplače.“) a rad príde aj na humor (retrospektíva "vykrádanie kasína") a nezabudnuteľné momenty (metro s Mattom Damonom). Herci sa bavia ako na najlepšom večierku (jednoznačným ťahákom je charizmatický Clooney) a pritom hrajú ako o život: stačí gesto, pohľad, jemný úsmev, pokrčenie pliec alebo nadvihnuté obočie a už vás majú. Každá z postáv má "svoju scénu", každý divák si nájde vlastného miláčika a favorita (Carla Reinera napríklad?). A k tomu ako príjemný bonus navyše geniálna lúpež - na postupne sa spamätávajúceho Andyho Garciau (KRSTNÝ OTEC III) sa budete tešiť rovnako, ako na kamienok Boba Guntona, prsteň Brucea Willisa a pohľad po kancelárii Chazza Palminteriho. A potom skutočný vrchol, melancholická fontána. Kino Považan NMnV 2002(5.12.2004)

 • - Barák, ve kterém bydlí postava filmu Ruben Tischkoff', hraná hercem Elliottem Gouldem, se nachází v Palm Springs v Kalifornii, postavila ho jistá chicagská rodina a za jeho pronájem na pár dní natáčení producenti zaplatili $200 tisíc. (POMO)

 • - Věta, kterou řekne Andy Garcia Bradu Pittovi, že bude zklamaný, pokud ho chytnou v Newport Beach, jak si kupuje auto za 100 tisíc, je inspirována skutečným majitelem kasina Mirage Stevem Wynnem, kterému unesli dceru. Únosci byli pak chyceni, jak si v Newport Beach chtějí koupit drahé auto. (don corleone)

 • - Ve filmu hraje velké množství hollywoodských hvězd, a tak aby byl rozpočet filmu udržitelný, zřekly se všechny hvězdy svých obvyklých x-milionových honorářů a zahrály si za zlomek svých obvyklých platů. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace