Dannyho parťáci mají šarm, eleganci, vtip, energii, nadhled, promakaný plán (a nesmírně sexy obsazení týmu :-), což si mezi těmi všemi dnešními "rádoby krimi" filmy skutečně cením. Nudit se rozhodně nebudete, celý film je stavěný na absolutní pohodu, kterou nenarušuje nic kromě, pro mě lehce zdlouhavého a ne tolik vtipného, startu.(10.9.2006)

Jeden z mála filmov, v ktorom zaberá to, že v ňom hrá veľa hviezd, ale tu to bola priam súhra. Jeden z najlepších bankových filmíkov, ktorému dokonca neškodí ani obávaná línia komédia, ktorá je tu podaná v správnom pomere a v správnom čase. Všetky filmy podobného žánru mi prídu ale aj tak príliš naivné. No taktná hudba, perfektné plánovanie krádeže, brilantnosť a lišiacky záver, doplnený o nečakaný zvrat robia z filmu cool zábavičku pre masy. 80%.(19.9.2006)

Danny Ocean je známá firma a jakmile ho na podmínku pustili po pěti letech z vězení, hned se pouští do další akce. Ovšem tentokrát do něčeho, co ještě nikdo nedokázal, chce vyloupit superstřežené kasino a odnést si 160 milionů dolarů, které si pak rozdělí se svými deseti parťáky... Hvězdně obsazený film, při jehož vzniku se jistě všichni dobře bavili (v tomto případě to skutečně není jen fráze). A jejich dobrá nálada dýchne i na vás. Když jsem odcházel z kina, měl jsem úžasně příjemný pocit.(24.7.2002)

„Ktorý z nich je Yen?“ - „Ten šikmooký Číňan.“ Príjemne upokojujúca džezová atmosféra a pôvabná kamera, vďaka ktorej zvrátené Las Vegas (ktoré prinieslo smolu do života tisícov ľudí a mnohých dohnalo k samovražde, v lepšom prípade im "iba" zničilo životy a rozvrátilo ich rodiny) vyzerá krásne, trblietavo a poeticky. Réžia je natoľko sebavedomá, že by mali Soderbergha zavrieť za, čo ja viem, extrémne sebavedomie. Dialógy odsýpajú jedna radosť („Dokáže ťa rozosmiať?“ – „Hlavne, že ma nerozplače.“) a rad príde aj na svieži humor (retrospektíva "minulosť vykrádania kasína") a nezabudnuteľné momenty (skvelo zostrihané metro s Mattom Damonom). Herci sa bavia ako na najlepšom večierku (jednoznačným ťahákom je charizmatický Clooney) a pritom hrajú ako o život. Stačí im gesto, pohľad, jemný úsmev, pokrčenie pliec alebo nadvihnuté obočie a už vás majú. Každá z postáv má "svoju scénu", každý divák si nájde vlastného miláčika a favorita (Carla Reinera napríklad?). A k tomu ako príjemný bonus navyše geniálna lúpež - na postupne sa spamätávajúceho Andyho Garciau (KRSTNÝ OTEC III) sa budete tešiť rovnako, ako na kamienok Boba Guntona, prsteň Brucea Willisa a pohľad po kancelárii Chazza Palminteriho. A potom skutočný vrchol. Melancholická fontána. Kino Považan NMnV 2002(5.12.2004)

výlet pána soderbergha, uznávanú osobnosť v oblasti, ktorej sa azda smie povedať "americký nezávislý film", do bažín mainstreamu hádam ani nemohol dopadnúť lepšie. navyše, keď po jeho boku stáli tí najväčší z najväčších sympaťákov, akých kedy koncom 20. a začiatkom 21. storočia americké strieborné plátna nosili na ramenách - no doubt, že sú to okrem hladko oholených fešákov aj naozaj vydarené herecké kalibre. SVIEŽA, DYNAMICKÁ, VTIPNÁ zlodejská komédia, pre mňa osobne prototyp podobných žánrov. Taká nepodarená "Italian Job" by mohla z hlbín pekelných zo závisťou pozerať na tento film a poučiť sa, lebo takto sa to má, tadiaľto vedie cestička. Steve, klobúk dole, potešil si ma, a to si cením.(1.7.2006)

• - Ve scéně, kde učí hrát Rusty celebrity poker, má na sobě Joshua Jackson prsten, který měl ve filmu The Skulls. Mimochodem všechny začínající celebrity u stolu jsou opravdoví mladí herci z tehdy populárních seriálů. (don corleone)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)

• - Do role zlodějíčka, kterého si nakonec střihnul Matt Damon, byl původně plánován Mark Wahlberg. (POMO)