Se zohledněním pozdější Soderberghovy tvorby, a že jsem toho viděl dost, patrně nejlepší mistrův film, ze kterého charisma hlavních herců přímo tryská. Snad přestane experimentovat u Netflixu s indíčkem na mobil a zas dostane gáži na podobný megafilm. Nebo alespoň ne takovou nudu jako Laundromat.(17.3.2020)

• monolog

Zajímalo by mě, jestli si někdo vůbec uvědomuje, že jde o obyčejnej nepříliš povedenej remake tohoto originálu. Jistěže neuvědomuje, už jenom proto, že originál u nás nevyšel ani na VHS, i když DVD s českou podporou titulků existuje. Novější film je nudný a zdlouhavý blábol, který člověku nebažícímu vidět několik provařených hollywoodských ksichtů v jednom filmu naprosto nic nedá. Clooney nedosahuje ani po nehty na nohách Sinatrovu charismatu, postav je příliš mnoho, finální loupež je prostě obyčejná, prokreslení charakterů v mezích možností nulové, humoru se moc nedostává (ve starší verzi není zanedbatelnou součástí) a spádu se nevešlo ani za ten Clooneyho necharismatickej nehet. Je ale zajímavý, jak dnes v každým remaku hraje někdo, kdo hrál i v originálu (tedy starým americkým filmu), jako kdyby si tvůrci chtěli alibisticky dokázat, že je to bohulibá činnost, protože to mají posvěcený výš. V tomhle případě je to Angie Dickinson (v originálu Sinatrova/Oceanova manželka). Musím říct, že bývala skutečně kus, kam se na ni hrabe Julia Roberts i se svou nafouklou pusou. A pak taky Henry Silva, kterej ve starší verzi hrál Richarda Corneala, aneb toho, co všechno zařídil. Tady jsou však oba jen jako nepojmenovaní diváci na boxu. Ještě něco, zvednu hodnocení, ten odpad si to přeci jen nezaslouží. když jsem to srovnal třeba s Čtvrtou válkou nebo Charlieho andílky 2, uvědomil jsem si, že to přeci jen jejich kvalit nedosahuje, i když jenom taktak.(8.12.2005)

Dlouho mi nebylo tak dobře u srdce. Komedie z prostředí lupičů v tom nejelegantnějším podání. Traffic byl sice úžasný, ale tady je na Soderberghovi vidět, že si chtěl režijně odpočinout. Film nejede ani ve zběsilém ani v pomalém tempu. Jede v pohodovém, které vyhovuje jak jemu, tak i divákovi. Žádné zbytečné scény, které by film prodlužovali. Taky žádná zbytečná akce, efektní kamerové průlety, výbuchy (vlastně párkrát to bouchne, ale žádná megalomanie) a nedej bože automobilové honičky. Dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že není důležité jestli nakonec kasino vykradeno bude nebo ne. Jde o to, jak to bude provedeno. Fikaně! Tohle je to jediné co mě napadá. Sice možná až moc a filmově, ale tady nejde o umění, ale o zábavu. Klobouk dolů pane režisére. Ansábl hereckých hvězd nepředvádí oscarové herectví, to je pravda, ale je vidět že se všichni dobře baví, stejně jako režisér. Dokonce i Andy Garcia, kterého jsem tak trošku litoval, protože jej mám zafixovaného jako kladného hrdinu. Juliu Roberts jsem vzal jako sympatický doplněk ke skvělému filmu. Jak jsem řekl, tak dobře u srdce mi nebylo. Dvě hodiny v parádní herecké společnosti, při jednom parádním úkolu.(2.1.2005)

No co k tomu napsat...Jedná se o takový ten klasický film, kdy banda profesionálních super zlodějů, do kterých byste to na první pohled neřekli, boří všechny zásady zdravého rozumu. To však asi každý divák, který se pro zhlédnutí rozhodne musí čekat. Takže svým způsobem je to svižné s kapičkou, ale opravdu pouze kapičkou humoru(třeba když Brad Pitt učil hrát poker). Ale hlavně je to plné skvělých herců, takže se je skutečně na co koukat, i když je veškerá reálnost či smysluplnost postavena totálně na hlavu. Dávám 3* a nebojím se vlítnout na další díly, protože svůj účel film rozhodně splnil.(17.7.2012)

Dokonalá oddychovka. Soderbergh a spol. sú uvoľnení a rovnaký je aj celý film. Neberie sa veľmi vážne, aj v tých najnapínavejších okamihoch hrá do pozadia skvelá pohodová hudba. Herci sú svieži, uvoľnení a skvelí. George Clooney je úplne dokonalý, stačí jeden pohľad a upúta na seba pozornosť viac ako hocikto počas celého filmu. Brad Pitt si svoju rolu rovnako užíva, Andy Garcia je krásne slizký, Julia Roberts je proste krásna a Matt Damon je mladý parchant. Potešia aj herci učiaci sa hrať karty, ktorí hrajú samých seba a občas si zo seba vystrelia. Kamera je skvelá, strih úžasný, prekombinovateľnosť znesiteľná, réžia dokonalá, hudba ešte dokonalejšia ("Little less conversation baby, little more action!"). Čistá stovka!(2.7.2006)

• - Angie Dickinson, která v původním filmu z roku 1960 ztvárnila postavu, kterou remakuje Julia Roberts, si v nové verzi střihla malé cameo jako divačka během boxerského zápasu. (Sony1994)

• - Věta, kterou řekne Andy Garcia Bradu Pittovi, že bude zklamaný, pokud ho chytnou v Newport Beach, jak si kupuje auto za 100 tisíc, je inspirována skutečným majitelem kasina Mirage Stevem Wynnem, kterému unesli dceru. Únosci byli pak chyceni, jak si v Newport Beach chtějí koupit drahé auto. (don corleone)

• - Barák, ve kterém bydlí postava filmu Ruben Tischkoff', hraná hercem Elliottem Gouldem, se nachází v Palm Springs v Kalifornii, postavila ho jistá chicagská rodina a za jeho pronájem na pár dní natáčení producenti zaplatili $200 tisíc. (POMO)