// Jednička Dannyho parťáků je jednoduše ten nejuvolněnější Hollywoodský film všech dob a jestli ne, tak další díly už zcela jistě ano. Film, který jednou musel vzniknout a za daných okolností už to prostě lépe dopadnout nemohlo. Film, na který se můžu dívat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Přičemkoliv. Doopravdy. Po tolika shlédnutích právem v mé top.(23.5.2011)

Scénář: Ted Griffin .. Herecky velmi nabušený film o partičce profesionálních zlodějíčků. Tempo je opravdu pohodové, herci i režisér si to užívají.. možná až moc! Tento tip filmů sice patří k mým oblíbeným, ale tentokrát jsem nadšený nebyl. Obvyklý námět totiž zastiňují známe hvězdy, ze kterých ale zrovna dvakrát navětvi nejsem. A je to spíš ke škodě. Po Traffic jsem byl totiž natěšený na další extra prácičku od Soderbergha, jenže tohle mě prostě nevzalo...(15.6.2004)

Steven Soderberg je prostě originální tvůrce, a bez něj a jeho vcelku inovativních režisérských postupů by nikdy tento film nedosáhl takové kvality. Dalším plusem je jeho zajímavé vedení herců, je prostě cítit jeho všudypřítomná osobnost (těžko se mi píše ruka, protože mám za to, že zrovna o tom to není) a zdá se, že je jediným -teď už to musím napsat- hollywoodským režisérém, který takový ansábl umí udržet pohromadě, aby fungoval, aby nezůstalo jen u laciných epizodek známých tváří. A to, že si dovolí vypustit jakoukoliv gradaci děje už zavání fakt provokací a přitom film zůstává svěží a rychlý. Proboha jak to dělá, že by cvik z dob minulých???(9.5.2005)

Tenhle film je ideální sledovat hned po zprávách, aby jsme si mohli porovnat zlodějny našich politiků s Krejčířem, Koženým a Pitrem v čele, tedy českých parťáků s těmi Dannyho parťáky. Samozřejmě jednoznačně vítězí ty Dannyho. Jsou totiž zábávný, okrádají rovnoceného soupeře a dělají to s velkou elegancí. Navíc košile, který v tomto filmu na sebe házel Brad Pitt jsou neskutečně sexy . Vždycky, když už mám zkaženou náladu z těch českých parťáků o kolik státních peněz zase ulevili naší zemi, jdu si pustit Dannyho parťáky a nálada se velmi rychle vrátí.(10.7.2007)

Jeden z nejzábavnějsích filmů, co jsem za poslední dobu měl možnost vidět a zároveň nejsympatičtější jedenáctka, co se kdy ve filmu mohla vyskytnout. Od začátku do konce parádní zábava, která opravdu neztrací tempo. Žadné chození kolem horké kaše, jde se rovnou na přípravy jak vyloupit Casino. Žadné nudné dialogy, ba naopak dokonce i vtipné. Takže cca 2 hodiny utekly šíleně rychle. A to skvostné obsazení? No nádhera. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon, Andy Garcia, Bernie Mac a Don Chedle jsou hlavním lákadlem tohoto filmu. Navíc kdy a v jakém filmu se sešla taková plejáda kvalitních herců? Snad ani nikde. Tohle se Stevenu Soderberghovy opravdu povedlo ale jsem zvědav na druhý díl, který tak valné mínění nemá. Ale uvidím.(19.1.2008)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)

• - Ve scéně v restauraci při setkání Terryho Benedicta (Andy Garcia), Dannyho (George Clooney) a Tess (Julia Roberts) utrousí Benedict k náhodnému setkání Dannyho a Tess poznámku: „Of all the gin joints in all the world,“ což je odkazem na slavný film Casablanca (1942), kde se postavy dvou bývalých milenců skutečně náhodně v baru potkají. (Aere)

• - Basher Tar (Don Cheadle) nosí hodinky značky Tutima Flieger Chrono, Danny Ocean (George Clooney) nosí Hamilton Linwood Viewmatic i Luminox a Livingston Dell (Eddie Jemison) nosí Casio G-Shock. (dyfur)