Slušné krimi s hvězdným obsazením a chytrým a důvtipným rozuzlením. 160 milionů dolarů není zrovna malý balík a tak se o něj "popere" dvanáct naprosto nelítostných žoldáků...né, kecám. Při jejich "představovačce" jsem si říkal "Tihle mají vykrást nejhlídanější casino ve Vegas?" Ale proč no, vždyť před nimi to zkusili větší magoři, než jsou oni :-) Určitě se pobavíte a třeba si oblíbíte nějakého z Dannyho parťáků... Zajímavosti: Psí závody, které sledoval B. Pitt, vyhrál chrt s číslem 6. / Původně měla ve filmu vystupovat ještě jedna stár, a sice Ben Affleck. Ten ale po prvním dnu propadl gamblerství, tak ho vyhodili. :-) 75%(15.2.2009)

Dokonalá oddychovka. Soderbergh a spol. sú uvoľnení a rovnaký je aj celý film. Neberie sa veľmi vážne, aj v tých najnapínavejších okamihoch hrá do pozadia skvelá pohodová hudba. Herci sú svieži, uvoľnení a skvelí. George Clooney je úplne dokonalý, stačí jeden pohľad a upúta na seba pozornosť viac ako hocikto počas celého filmu. Brad Pitt si svoju rolu rovnako užíva, Andy Garcia je krásne slizký, Julia Roberts je proste krásna a Matt Damon je mladý parchant. Potešia aj herci učiaci sa hrať karty, ktorí hrajú samých seba a občas si zo seba vystrelia. Kamera je skvelá, strih úžasný, prekombinovateľnosť znesiteľná, réžia dokonalá, hudba ešte dokonalejšia ("Little less conversation baby, little more action!"). Čistá stovka!(2.7.2006)

Dlouho mi nebylo tak dobře u srdce. Komedie z prostředí lupičů v tom nejelegantnějším podání. Traffic byl sice úžasný, ale tady je na Soderberghovi vidět, že si chtěl režijně odpočinout. Film nejede ani ve zběsilém ani v pomalém tempu. Jede v pohodovém, které vyhovuje jak jemu, tak i divákovi. Žádné zbytečné scény, které by film prodlužovali. Taky žádná zbytečná akce, efektní kamerové průlety, výbuchy (vlastně párkrát to bouchne, ale žádná megalomanie) a nedej bože automobilové honičky. Dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že není důležité jestli nakonec kasino vykradeno bude nebo ne. Jde o to, jak to bude provedeno. Fikaně! Tohle je to jediné co mě napadá. Sice možná až moc a filmově, ale tady nejde o umění, ale o zábavu. Klobouk dolů pane režisére. Ansábl hereckých hvězd nepředvádí oscarové herectví, to je pravda, ale je vidět že se všichni dobře baví, stejně jako režisér. Dokonce i Andy Garcia, kterého jsem tak trošku litoval, protože jej mám zafixovaného jako kladného hrdinu. Juliu Roberts jsem vzal jako sympatický doplněk ke skvělému filmu. Jak jsem řekl, tak dobře u srdce mi nebylo. Dvě hodiny v parádní herecké společnosti, při jednom parádním úkolu.(2.1.2005)

Soundtrack David Holmes: 1. A Song For Young Lovers - Percy Faith [1:01] ,2. Boobytrapping [2:32] ,3. The Projects - Handsome Boy Modeling School [4:12] ,4. The Plans [1:24] ,5. Papa Loves Mombo - Perry Como [2:37] ,6. Ruben's Inn [3:05] ,7. Lyman Zerga [1:52] ,8. Caravan - The Arthur Lyman Group [2:24] ,9. Gritty Shaker [3:26] ,10. Planting the Seed [2:12] ,11. Pickpockets [1:31] ,12. A Little Less Conversation - Elvis Presley [1:42] ,13. Dream, Dream, Dream - Percy Faith [0:12] ,14. Stealing the Pinch [1:03] ,15. Blues in the Night - Quincy Jones [3:56] ,16. Tess [3:21] ,17. Hookers [1:06] ,18. $160 Million Chinese Man [4:10] ,19. 69 Police [4:23] ,20. Clair de Lune - Claude DeBussy [5:00] ,21. A Song For Young Lovers - Percy Faith [0:45],(9.6.2011)

Scénář je sice děravý jak ústní dutina bezdomovce, ale ten film má prostě styl, má vtip, má hezké chlapy... Místo Julky Robertky to teda chtělo pořádnou Femme Fatale, ale to je z mé strany drobná výtka, protože já stejně koukala po chlapech. A pak má film ještě takovou tu maličkost - výborně odvedené řemeslo, ale co si budem povídat, nenahnat k účasti pořádné (či alespoň pohledné a slavné) herce, úspěch by se těžko dostavil. 77,7%(8.10.2011)

• - Věta, kterou řekne Andy Garcia Bradu Pittovi, že bude zklamaný, pokud ho chytnou v Newport Beach, jak si kupuje auto za 100 tisíc, je inspirována skutečným majitelem kasina Mirage Stevem Wynnem, kterému unesli dceru. Únosci byli pak chyceni, jak si v Newport Beach chtějí koupit drahé auto. (don corleone)

• - Film skončil na 500 místě v žebříčku 500 nejlepších filmů všech dob, který sestavil v září 2008 časopis Empire. (don corleone)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)