Jeden z mála filmov, v ktorom zaberá to, že v ňom hrá veľa hviezd, ale tu to bola priam súhra. Jeden z najlepších bankových filmíkov, ktorému dokonca neškodí ani obávaná línia komédia, ktorá je tu podaná v správnom pomere a v správnom čase. Všetky filmy podobného žánru mi prídu ale aj tak príliš naivné. No taktná hudba, perfektné plánovanie krádeže, brilantnosť a lišiacky záver, doplnený o nečakaný zvrat robia z filmu cool zábavičku pre masy. 80%.(19.9.2006)

„Ktorý z nich je Yen?“ - „Ten šikmooký Číňan.“ Príjemne upokojujúca džezová atmosféra a pôvabná kamera, vďaka ktorej zvrátené Las Vegas (ktoré prinieslo smolu do života tisícov ľudí a mnohých dohnalo k samovražde, v lepšom prípade im "iba" zničilo životy a rozvrátilo ich rodiny) vyzerá krásne, trblietavo a poeticky. Réžia je natoľko sebavedomá, že by mali Soderbergha zavrieť za, čo ja viem, extrémne sebavedomie. Dialógy odsýpajú jedna radosť („Dokáže ťa rozosmiať?“ – „Hlavne, že ma nerozplače.“) a rad príde aj na svieži humor (retrospektíva "minulosť vykrádania kasína") a nezabudnuteľné momenty (skvelo zostrihané metro s Mattom Damonom). Herci sa bavia ako na najlepšom večierku (jednoznačným ťahákom je charizmatický Clooney) a pritom hrajú ako o život. Stačí im gesto, pohľad, jemný úsmev, pokrčenie pliec alebo nadvihnuté obočie a už vás majú. Každá z postáv má "svoju scénu", každý divák si nájde vlastného miláčika a favorita (Carla Reinera napríklad?). A k tomu ako príjemný bonus navyše geniálna lúpež - na postupne sa spamätávajúceho Andyho Garciau (KRSTNÝ OTEC III) sa budete tešiť rovnako, ako na kamienok Boba Guntona, prsteň Brucea Willisa a pohľad po kancelárii Chazza Palminteriho. A potom skutočný vrchol. Melancholická fontána. Kino Považan NMnV 2002(5.12.2004)

Danny Ocean je známá firma a jakmile ho na podmínku pustili po pěti letech z vězení, hned se pouští do další akce. Ovšem tentokrát do něčeho, co ještě nikdo nedokázal, chce vyloupit superstřežené kasino a odnést si 160 milionů dolarů, které si pak rozdělí se svými deseti parťáky... Hvězdně obsazený film, při jehož vzniku se jistě všichni dobře bavili (v tomto případě to skutečně není jen fráze). A jejich dobrá nálada dýchne i na vás. Když jsem odcházel z kina, měl jsem úžasně příjemný pocit.(24.7.2002)

Za velký prachy velká porce zábavy - jednoduchá rovnice, která ale jen málokdy filmařům skutečně vyjde, se tady vyvedla znamenitě. Herecké hvězdičky se měly možnost náležitě předvést, scénář nenechává přívalem dějových informací a příjemného humoru vydechnout a Steven Soderbergh tuhle uměle stylizovanou zaoceánskou sebranku kočíruje svým tradičně efektním režijním dotykem, byť je tvůrce jeho kvalit pro podobné bezmyšlenkovité výplachy paradoxně škoda... Ale co, buďme za to rádi ;) 80%(16.6.2012)

Hezky chytře vykonstruovaná zápletka ohledně jedné megaloupeže dělá z tohoto jinak "normálního" filmu velmi dobrou "krimošku", která kromě toho zaujme i plejádou hereckých hvězd v čele s Clooneym, Pittem, Damonem a Robertsovou. Musím se přiznat, že má očekávání byla vysoce překonána. Steven Soderbergh drží vysokou třídu.(7.3.2004)

• - V hlavní roli filmu (George Clooney) se měl původně objevit Bruce Willis, ale natáčení se mu překrývalo s jiným natáčením. Nakonec si ale zahrál sám sebe v pokračování Dannyho parťáci 2. (POMO)

• - Barák, ve kterém bydlí postava filmu Ruben Tischkoff', hraná hercem Elliottem Gouldem, se nachází v Palm Springs v Kalifornii, postavila ho jistá chicagská rodina a za jeho pronájem na pár dní natáčení producenti zaplatili $200 tisíc. (POMO)

• - Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy v původním filmu z 60. let. (don corleone)