Reklama

Reklama

Dannyho parťáci

  • USA Ocean's Eleven (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (724)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Se zohledněním pozdější Soderberghovy tvorby, a že jsem toho viděl dost, patrně nejlepší mistrův film, ze kterého charisma hlavních herců přímo tryská. Snad přestane experimentovat u Netflixu s indíčkem na mobil a zas dostane gáži na podobný megafilm. Nebo alespoň ne takovou nudu jako Laundromat. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Takáááááááááááá pohodička. Hviezdy v totálnej pohode, diváci v ešte vačšej, ale v najvačšej režisér. Hlavne si po filme nepozrieť druhú časť. Memento pre Soderbergha, že tu je viac doma ako pri pseudoumeleckých pokusoch typu Full frontal. Takýto prípad, keď sa režisérovi podarí dostať do filmu toľko hviezd a natočiť s nimi čistú zábavu takmer bez chyby, je dnes skôr unikát. V 40tych a 50tych rokoch to bola samozrejmosť. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Dobrá nálada od prvního Clooneyho šarmantního pohledu až do závěrečného tónu smyslného soundtracku. Soderbergh se ke mně dral skrz několik nevydařených pokusů, ale o to víc jsem teď rád, že jsem se nakonec dobral parádního zážitku. Tuhle pevně organizovanou a přitom lehce popletenou skvadru si nelze neoblíbit. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Soderbergh šel na to stejně mazaně, jako Dannyho parta na Benedictovo kasino. Zaplavil divákův mozek nadměrným kvantem informací, aby nezbyl čas na hledání případných nedostatků, na čemž se podílí zejména velký počet postav, sofistikovaná příprava na výběr kasina a loupež samotná. Charaktery téměř všech protagonistů jsou efektně vykresleny a díky svižné režii se divák ocitá v důmyslně propracovaném světě plném šarmu, elegantního humoru a inteligence. Sexy záležitost, na kterou nedám dopustit. 95% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"RUN AND HIDE!" --------- Veľmi rýchla a svieža krimi-komédia. Skvelé herecké obsadenie, výborné dialógy, hudba a Soderberghova réžia. Film ubehne rýchlo a je pomerne priamočiary. Plán lúpeže a úteku, samotná lúpež a celkový feeling z toho priniesol značnú spokojnosť. Viva Las Vegas. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (70)

  • Když se Terry (Andy Garcia) dozví, že Danny (George Clooney) náhodně potká Tess (Julia Roberts) v kasinu, tak pronese hlášku z filmu Casablanca (1942), kde se postavy bývalých milenců skutečně náhodně potkají v baru: "Of all the gin joints, in all the towns, in all the world..." ("Ze všech podniků ve všech městech na celém světě...")
    (Aere)

Související novinky

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)

Reklama

Reklama