silentname

"Acrylic" je komédiou, ktorá pôsobí viac ako béčkový projekt, ktorý si Nicole D´Angelo urobila vo svojom voľnom čase, než ako skutočný veľký film. Ale, prečo nie? Nezáleží na tom, či je film veľký alebo malý. Záleží na tom, či je funkčný. A tento film má svoje momentky kedy funguje, no súčasne má momentky, kde ma úprimne strácal. Niektoré postavy sú celkom dobré, niektoré fóry fungujú a postupne si človek začne trošku viac budovať k tomuto filmu vzťah. No reálne má v sebe jeden závažný problém. A tým je jeho neskutočne zrýchlené finále. Je tu niekoľko ďalších vecí, ku ktorým sa dostanem. Ale toto je treba povedať hneď. Celý film sa buduje k finálnej súťaži, kde sa ukáže, kto je lepší. A dokopy je to stiahnuté na asi 4 minúty. To je veľmi málo času na to, aby sme to vôbec považovali za finále. Neuvidíme žiadne techniky, žiadne výsledky, dokopy nič. Len rýchlo to ukončíme a menujeme víťaza. Prečo? Nepomôže to ničomu. Potom mám pocit, že jedna postava, ktorá tomu mohla niečo pridať je počas filmu z neho veľmi potichu vytiahnutá von. A tou je Miriam. Myslím si, že tam mala mať väčšiu rolu. A keď film uvidíte, pochopíte to sami. A okrem toho niekedy film vie využiť momentku vo svoj prospech, inokedy úplne ignorujú možnosť urobiť film zaujímavejším. Neviem či Nicole D´Angelo nevie ako využiť svoje postavy alebo jednotlivé momentky, no pôsobí to ako keby iba nevyužili príležitosť niečo spraviť. A to je škoda. Film je ale pozerateľným, má vtipné momentky, má okey postavy a na jedno pozretie to stačí. Ak máte radi pekné nechty, možno si ho čeknite. Hodnotenie: C+ ()