Becky

Becky

Akční / Drama / Horor / Thriller

USA, 2020, 100 min

• tron

Divný film. Ani neviem, o aký žáner ide. Asi najbližšie pravde sú tí, čo tvrdia, že hororová komédia. Aj keď teraz rozmýšľam, čo na tom vlastne bolo hororové...? Bodaj by ale žánrové zaradenie bolo najväčším problémom Becky. Lenže vy už asi správne tušíte, že nie je. Ani zďaleka. Hlavná postava o ničom (Lulu Wilson nie je ani dieťa, ani dospelá, takže to na mňa celé proste nefungovalo), ostatné postavy de facto tiež o ničom (vrátane Kevina Jamesa a to hovorím ako niekto, kto uznáva vetu „komici sú na 99% vynikajúci dramatickí herci“, no tak tuná sa do praxe dostalo práve ono prekliate jedno percento). Ako-tak ma potešili drsné (hoci samoúčelné) gore srandy (oko). Ale to je slabá útecha. Presne takúto nudnú a podpriemernú blbosť som (vďaka trailerom) čakal. Oproti predchádzajúcemu filmu režisérov (Cooties s Elijahom Woodom) brutálny prepadol smerom nadol.(3.8.2020)

• Gilmour93

Nasrat už rozhněvanou emocionálně nestabilní třináctiletou pubescentku, to nemůže dopadnout dobře ani pro kriminálem odkojené Árijské bratrstvo. Ta holka má totiž seriózní problém (obr Dobr by mohl na konci povídat).. Otřepaně působící home invasion, které je nechtěně směšné, když má být intenzivní. Lulu Wilson v pletené čepičce nevinnosti nemá co nabídnout, K.James si může nechat namalovat fixem na týl hákový kříž a hrát si na jakéhokoliv drsňáka, ale pořád bude působit jako Arnošt Goldflam. Co se týká MacGuffina, ten klíč byl od truhly, ve které je schovaný podvazkový pás Hermanna Göringa. Někteří členové té party vypadali, že by jej i rádi nosili..(15.6.2020)

„Neublížím ti....já tě kurva zabiju!" Becky je třináctiletý spratek, který se tváří a chová přesně tak, jak mu to život dává. Cestu k tátovi si najde, když už je pozdě. Čtyřlístek trestanců na útěku jí udělá ze života peklo. Samozřejmě, děvenka by čtyři chlapy nezmákla ani náhodou. Koneckonců zvládne jen dva nejslabší články, proti dvěma nejsilnějším nemá šanci. Nic co by člověk ještě neviděl. Chvílemi zbytečně zadumané scény, hovadské chování postav a průměrné herecké výkony. Nejnapínavější scénou je moment, kdy otec utíká od ohniště se zabijáky v patách. Pěkná práce s pastelkami, lodním šroubem a sekačkou. Za ně zaokrouhluji z 2,5* na 3*. A jisté sympatie si zaslouží zadumaný R. Maillet. Nenáročná oddechovka, když nic lepšího není po ruce.(12.7.2020)

Nedopátral jsem se, že by byl film natočený podle nějakého comicsu, ale všechno tomu nasvědčuje: Scénář psaný rukou někoho, kdo má v hlavě zdánlivě úplně nasráno a zároveň slušná porce explicitního násilí a roztomile sadistických okamžiků (řezání oka visícího na nervu, vražda pastelkami a pravítkem atd.). Holčina v hlavní roli je sice od pohledu protivná až běda, ale postupně jsem ji vzal na milost, i když druhá Hit Girl to opravdu není. Za další zmínku stojí už jen impozantní kříženec sasquatche a neanderthálce z hloupě zkarikované partičky členů Aryan Brotherhood.(4.8.2020)

• pornogrind

Tak hned od úvodních vteřin jsem tušil, že to nebude nic pro mě. Becky (Lulu Wilson) mi byla krajně nesympatická a představa, že se na ten její otrávenej ksicht a vykulený oči budu dívat přes hodinu a půl mi nepřipadala moc lákavá. Výběr hlavní kladné hrdinky je tak pro mě velkým zklamáním. Stejně tak je to s obsazením hlavního záporáka. Kevin James se hodí spíš do trapnejch komedií. Ani hustej bíbr a kérka (hákáč) na lebce mu v žádným případě nepomohlo k tomu aby z něj šel respekt natož pak strach. Ani ostatní herci mě moc neoslovili. Pochválit se na tomhle snímku dá snad jen kamera a pár krvavějších pasáží. Ve zdejších komentářích se objevují srovnání s filmem Sám doma. Sice je to jako míchat jablka a hrušky, ale budiž. I já se tedy přidám. Sám doma je sice americká sračka, ale aspoň se nebere vážně a místy je to i prdel. Becky se na můj vkus bere až příliš vážně a přitom působí nedůvěryhodně a nerealisticky. Čtyři vězni poraženi třináctiletou holkou. HA HA HA. Tohle osloví spíš teenagery.(25.6.2020)

• Kevin James

• - Toto je první záporná role Kevina Jamese, zatím v žádném filmu nikdy nehrál padoucha. (fanda124)

• - Simon Pegg měl hrát roli záporáka, dokud od toho neodstoupil v květnu 2019 kvůli konfliktům s natáčecím rozvrhem. O měsíc později byl oznámen Kevin James jako jeho náhrada. Byla to jeho první role záporáka v celé jeho kariéře. (Dalfor)