• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Drama / Horor / Thriller

USA, 2020, 100 min

"Becky" vnímam ako solídny akčný thriller. Možno to niektorí môžu ohodnotiť aj ako horor, no pre mňa sú toto viac thrillerové filmy. A fungovalo to veľmi dobre. Lulu Wilson skutočne ukáže svoju temnú stránku, no rovnako sa ukáže aj temná stránka Kevina Jamesa. Nikdy som ho v takejto role nevidel a prešiel teda solídnou premenou. Dokonca som mu tú jeho rolu Dominica solídne uveril. Akčné momentky sú dobré a jednotlivé vraždy solídne spracované. Mimochodom to nepovažujem za spoiler, lebo to trailer už celkom solídne naznačuje. Takže to len potvrdím. Je tu niekoľko dobrých momentov, Apex je podľa mňa najlepšia postava filmu a je vidno, že prechádza ťažkým konfliktom v sebe samom. Neviem čo také by som filmu vytkol. Možno to nie je najoriginálnejším filmom čo som videl, no občas človeku padne dobre vidieť jednoduchý revenge thriller, ktorý má dostatok dobrej akcie. A v tomto smere si film svoju úlohu splnil. Ak máte radi revenge thrillery, myslím si, že "Becky" vás môže celkom príjemne potešiť. Hodnotenie: B(23.7.2020)

Třináctiletá Becky nepřesvědčila Macaulay Culkina, aby podnikl návrat v podobě třetího dějství taškařice Sám doma. A tak Sama v lese zápasí se čtyřmi uprchlými vězni, které vede neonacistický vyžranec s tváří Kevina Jamese, který si podobnou negativní roli mírně filozofujícího hajzla vyzkoušel premiérově, o klíč k prvnímu pubertálnímu orgasmu. Celé to má exploitation ráz, určitou příměs home invasion a v několika sekvencích se to vyprofiluje na Ramba v sadistické dívčí verzi. Lulu Wilson je napřesdržku s tím svým ječením, mračením a strachováním se, jakmile má ale na povel režie pomstychtivě zabíjet a trestat, tak se náležitě činí, načež je kupříkladu výsledkem bulva visící na očním nervu anebo metr v krku. Sadistické sekvence patrně neudělají dobře jejím zákonným zástupcům, ovšem divák se těší, že jich bude přehršel, když jsou navíc zdatně natočené, a ono se s nimi šetří. A ke všemu je Kevin James, proslulý komediálními rolemi, poměrně nevyužitá figura, neb transformace do odpudivého vězně mu jde na jedničku, jenže jaksi mu nebylo přáno se i odpudivě chovat, takže máme věřit tomu, že neonacista s vytetovanými nacistickými symboly na holé lebce nehodlá zabít barevnou matku s malým synem. Samotný film by potřeboval lepší logický rámec. Parta vězňů na útěku se uchýlí do chaty v lese, kde zpacifikuje její majitele za účelem nalezení vzácného klíče, který se v ní má vyskytovat. Vůbec jsem nepobral, jak se klíč v chatě vyskytl a k čemu slouží.Takže mé soustředění bylo víceméně na atributy technické a emocionální. V tomto ohledu film vzkvétá, režie dua Jonathan Millot a Cary Murnion umí vyloudit emoční tlak a náboj, násilí od krotkých sekvencí postupně zvyšuje a lesní prostředí funguje až neotřele. Ocením podstatnou část scén ve dne, noční reálie poměrně křivku napětí neudržely na patřičné úrovni. Progresivní režiséři se tentokrát spolehli na trio méně zkušených scenáristů, kteří jim utkali materiál s mnohými žánrovými odnožemi. A to se projevilo výsledným mišmašem, kterému nechybí neotřelý rozměr i typicky béčkové postupy. 8/10(24.7.2020)

Tak ja to hodnotenie nakoniec dám vyššie, než si možno film zaslúži. Ono totiž film po prvom bode obratu naberie slušné obrátky a nezastaví sa až do konca. Či skôr ešte viac časom naberá na tempe a dočkáme sa stále viac a viac krvavejších a nápaditejších vychytávok. Čaká nás aj zopár rozpačitých momentov, tak ale pri malom projekte sa dá toho odpustiť viac. Som rád, že násilie nie je prvoplánové a určené primárne pre zábavu diváka, ale tvorcovia sledujú určitý myšlienkový ciel a ten nakoniec aj dosiahnu. Mohli ísť samozrejme aj ďalej, ale na druhú stranu, ak film získa nejaký ten kultový status, pokračovanie by určite nebolo od veci, či mohli by sme sa dočkať aj celého seriálu.(21.6.2020)

• pornogrind

Tak hned od úvodních vteřin jsem tušil, že to nebude nic pro mě. Becky (Lulu Wilson) mi byla krajně nesympatická a představa, že se na ten její otrávenej ksicht a vykulený oči budu dívat přes hodinu a půl mi nepřipadala moc lákavá. Výběr hlavní kladné hrdinky je tak pro mě velkým zklamáním. Stejně tak je to s obsazením hlavního záporáka. Kevin James se hodí spíš do trapnejch komedií. Ani hustej bíbr a kérka (hákáč) na lebce mu v žádným případě nepomohlo k tomu aby z něj šel respekt natož pak strach. Ani ostatní herci mě moc neoslovili. Pochválit se na tomhle snímku dá snad jen kamera a pár krvavějších pasáží. Ve zdejších komentářích se objevují srovnání s filmem Sám doma. Sice je to jako míchat jablka a hrušky, ale budiž. I já se tedy přidám. Sám doma je sice americká sračka, ale aspoň se nebere vážně a místy je to i prdel. Becky se na můj vkus bere až příliš vážně a přitom působí nedůvěryhodně a nerealisticky. Čtyři vězni poraženi třináctiletou holkou. HA HA HA. Tohle osloví spíš teenagery.(25.6.2020)

• Goldbeater

Po tom, co si Becky hned ze začátku stihne střihnout ta největší žánrová klišé (včetně četných flashbacků do smutné minulosti hlavní hrdinky), tak nějak čekáte, že to následné home invasion to snad vykoupí. Marně. Přichází jen šedý průměr obsahující snad všechny scény a motivy, co jste už viděli v nespočtu jiných thrillerů, zde jsou ovšem navíc prakticky neopodstatněné, protože jednak nástřel motivace záporáků je zcela náhodný a nevyužitý, ale hlavně odhalení (řekněme spíše neodhalení) jejich konkrétního cíle je vyloženě k naštvání. Stejně jako sledovat Lulu Wilson, jak se na sílu snaží zahrát drsný výraz a maniakální zuřivost. Potenciál Kevina Jamese v pro něj netradiční roli prakticky taky nevyužit. Slabota.(12.6.2020)

• Lulu Wilson

• - Simon Pegg měl hrát roli záporáka, dokud od toho neodstoupil v květnu 2019 kvůli konfliktům s natáčecím rozvrhem. O měsíc později byl oznámen Kevin James jako jeho náhrada. Byla to jeho první role záporáka v celé jeho kariéře. (Dalfor)

• - Toto je první záporná role Kevina Jamese, zatím v žádném filmu nikdy nehrál padoucha. (fanda124)