Americký outsider

• USA American Underdog (více)

Film inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje jedinečný příběh Kurta Warnera (Zachary Levi) a dlouhá léta překážek a neúspěchů, které mohly ohrozit jeho hvězdnou kariéru v NFL. V té době se jeho sny zdály téměř nedosažitelné. S podporou oddané ženy Brendy (Anna Paquinová) a milující rodiny, trenérů a spoluhráčů však Warner našel sílu ukázat světu svou velikost a talent. Povznášející snímek dokazuje, že je možné dosáhnou všeho, když máte víru, rodinu a odhodlání. (Cinemax)

iXtr3m3

Veľmi silné štyri hviezdy, na počudovanie aj casting vyšiel a Zachary Levi tu podal lepší výkon, ako v komediálnom Shazamovi. Film má svoje srdiečko, šport je tu síce trochu v úzadí, ale ako príbeh v klasickej šablóne "From Zero To Hero", je to fakt veľmi milé prekvapenie, pretože práve kvôli Levimu každý vrátane mňa od toho veľa nečakal, maximálne slušný priemer. Takto to fakt dosť prekvapilo a ak by bola pravda čo i len polovica z tej životnej cesty Kurta Warnera, tak to musel byť naozaj hlavne skvelý človek a až potom fantastický hráč. Nedávam zatiaľ plný počet, lebo ten mám samozrejme vysadený na iné legendy typu Remember Titans alebo The Express prípadne We Are Masrshall, ale musím priznať, že to zostáva tesne za ich pätami len kvôli tomu, že tu je to primárne o jednotlivcovi, zatiaľ čo ostatné menované snímky mali v podstate viacero hlavných postáv od hráčov cez trénerov. Za čo majú tvorcovia moje ďalšie veľké ďakujem, tak za výborný casting na trénerov. Tak ako bol sympaťák Adam Baldwin, tak samozrejme aj Bruce McGill, Chance Kelly bol správny tvrďák a krásne sa "poddal" Leviho snahe no a nakoniec čerešnička na torte, ktorá už v tých najlepších športových drámach začína byť pomaly pravidlom a to účasť Dennisa Quida, ktorý sa pre tieto motivačné snímky v posledných desaťročiach doslova vykresal. Film môžem len a len odporučiť, už aj po prvom zhliadnutí vidím, že mi časom prirastie k srdcu viac, ako by som možno chcel a to pre svoj fakt výborný, silný, ľudský a pritom nie ľahký životný príbeh. ()

blackJag

"NĚKDY MUSÍŠ DĚLAT, CO JE TŘEBA, NEŽ MŮŽEŠ DĚLAT, CO CHCEŠ." Kurt Warner může být nejinspirativnější sportovní osobností dekády, ale film o něm to vůbec nenaplňuje. Úroveň se mi zdála poměrně žalostná, od nápadu nechat hlavního hrdinu hrát 40letým Levim (považte, že hrál vysokoškoláka a působil, jako by každý ročník opakoval minimálně 3x), přes okatě slzopudný scénář (neskutečně otravný způsob, jak vyprávět příběh podle skutečných událostí), až po provinční produkční zázemí (takový ten ošizený Hallmark style). Jediné (opravdu jediné!), co mě na filmu bavilo, byl Dennis Quaid v roli trenéra Dicka Vermeila - má sice málo prostoru, za to ho ale královsky využívá. Je opravdu zajímavé, že toto nebyla jediná 'Cinderella' historka, do které byl známý kouč "zapleten", ostatně i ta byla ztvárněna a dlužno dodat, že mnohem lépe (NEPŘEMOŽITELNÝ s Wahlbergem). 40% ()

malylada

Ano, sportovních dramátek o outsiderovi je spousty, takže se nevyhýbá typickým klišé a nevyhne se divák jisté dávky pocitu, že už to někde viděl. Na druhou stranu je Zach Levy ve své roli obrovský sympaťák a American Underdog splňuje všechny propriety, které by mě podobný typ filmu splňovat. Obrovskou dávku emocí a já si to náramně užil......80% ()

PlysovyMacko

Vo veľkej miere klasický športový film from zero to hero, ktorý by som brala menej vážne keby nebol podľa skutočnosti. Úžasné, čo sa dá dosiahnuť aj ked film sa dost venuje Kurtovmu rodinnemu zivotu. Film vo mne zanechal emócie a ma pre mňa pridanú hodnotu z dvoch dôvodov. Po prvé je urastený fešák Zachary, z ktorého som nevedela spustiť oči a po druhé, kebyže žijem v Amerike a som muž a mam meter deväťdesiat, chcela by som aj ja hrať futbal. Pekný zážitok. ()

papadoce

Na príbehu Amerického podpsa sú dobré dve veci. Svet amerického futbalu a prekvapivo Zachary Levi. Príbeh Kurta Warnera bol natočený so všetkou Disney naivitou a skôr ako rodinné melodrama, než skutočný príbeh z reálneho života. Zo škaredého káčatka Anny Paquin vyrástla naozaj škaredá kačica Anna Paquin, navyše so slabým slabučkým hereckým výkonom. Neveril som jej vôbec nič. Pri 73% hodnotení môžem skutočne hovoriť skôr o sklamaní. Môj obľúbený žáner opäť takmer utrpel nečakanú ranu. Na druhej strane, Zachary ma skutočne prekvapil, keďže od neho som veľké očakávania nemal a išiel dobre. Bol som po väčšinu filmu presvedčený o dvojke, ale keďže som stará rozkysnutá citlivka, tak ma posledných 20 minút rozcítilo natoľko, že dám tri. A neviem či som už spomínal, mám rád športové drámy. ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Necelé dva měsíce po uvedení filmu do kin byl trenér Dick Vermeil (Dennis Quaid) uveden do Síně Slávy NFL. (Kubesz)
  • Arena Football League, kterou hrál Kurt Warner (Zachary Levi) tři sezóny před vstupem do NFL, byla profesionální fotbalová liga, která měla trvání od roku 1986 (první zápas se hrál roku 1987) do roku 2019. Šlo o variantu amerického fotbalu hranou v hale na menším (asi čtvrtina plochy NFL) hřišti, což podporovalo rychlejší a útočnější fotbal. (Olík)