Jak to všechno skončilo (E10) (epizoda)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2020, 17 min

Režie:

Petr Cífka

Scénář:

Daniel Zeman

Kamera:

David Markovič

Hudba:

Jakub König
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

 • Isherwood
  ***

  Chvílemi jsem si říkal, že teď se to konečně strefuje do terče, že scénář sype z rukávu univerzální pravdy o našem národě a přitom nesklouzává k podbízivému útoku jedním směrem. Dokonce i ten Vyorálek toho komisaře Gordona parafrázuje s překvapivou grácií. Ale jako vrchol deseti dílů to, sorry guys, stojí za hovno. Nikam jste nedošli, pointa super, ale stojí na vratkých devíti dílech, které koketují s kdečím, ale nejčastěji se položí do laciné nekorektnosti, která nepřekračuje průměrného trolla na sociálních sítích. À propos, za ten střih dialogu u stolu by vám někdo měl narvat luxusní Řípomobil pod kořen dvouocasu.(10.6.2020)

 • bart_
  ***

  Solidní zakončení, které konečně lukrativně využívá svůj signifikantní nekorektní šovinismus, který se perfektně strefoval do terče kritiky ortodoxního čecháčství - na to už je ale želbohu příliš pozdě. Druhou sérii bych paradoxně uvítal, poněvadž vcelku jsem se náramně bavil - ať již v tom pozitivním anebo negativním slova smyslu.... Aneb kdo by to byl čekal, že největším Čechem je záporácký dabér Bruce Willise?(11.6.2020)

 • Hashirama
  ***

  Po takové ruptuře konečníku je až zarážející, že se finále pokouší vypointovat nějaký zdánlivě existující příběh a zároveň to celé obalit sociální kritikou čecháčkovství, jenže nepřekvapivě Řiť failuje i v tomto ohledu. Rámec společenského podtextu nepřekračuje pražáckou debatu u píva nebo myšlenky, co se člověku honí hlavou při toulkách Facebookem, a autorova zjevná obliba Temného rytíře a pokus o variaci je v daném super amatérském aranžmá absolutně debilní. Ovšem přiznejme si, že Jiří Vyorálek je totálně cool, což nikoho nepřekvapí, jelikož jde o třebíčského rodáka, a Karolína Krézlová je totálně hot. Těmito dvěma jmény začínají a končí kvality tohoto bizarního projektu, který mohlo koupit jen diletantské nesvéprávné vedení internetové rádoby televize. Samozřejmě kromě faktu, že si jeden publicista splnil svůj sen...asi.(11.6.2020)