Série(2) / Epizody(12)

Události se odehrají na mezinárodní výzkumné stanici v Antarktidě. Malá skupina vědců, zapojených do studia změny klimatu, zůstává na stanici během šestiměsíčního zimního období a nadále pracuje pod velením renomovaného biologa Arthura Wildeho (John Lynch). Když přijde jaro, Johan Berg (Alexandre Willaume) se vrací na stanici, kde brzy zjistí, že někteří vědci zmizeli a zbytek byl brutálně zabit. Zatímco vrah je volný a osud nezvěstných není znám, Johan začíná své vlastní vyšetřování záhadných událostí, ve kterém mu pomáhá doktorka Maggie Mitchell (Katharine O'Donnelly). (LIVINGDEAD)

Trajektt

Vždycky jsem si myslel, že na obou zemských pólech se dá žít bezstarostný život ve kterém si vesele obchodujete s místníma eskymákama a chodíte vesele nakupovat do zdejší vietnamské večerky ve které se vesele projíždějí veselá hejna tučňáků na kolečkových bruslích. Cestou z obchodu potkáváte vycvičené tuleně, kteří svými nádhernými piruetami předvádějí své výkony s nafukovacím míčem a nakonec, když už se dostáváte do svého vyhřátého iglú vidíte v dálce mírně naspeedované lední medvědy, kteří popíjejí Coca-Colu a zvesela vyřvávají svůj placený slogan„Vánoce jsou tady." Opodál na ně čučí Michael Jackson se svou Pepsi-Colou, kterej zmizí dřív než stačíte říct Black or White. Tuto nádhernou, sněhem pokrytou krajinu si taktéž oblíbila nechvalně známá organizace nazvaná Bílé Bratrstvo, která se celosvětově snaží přesvědčit všechny sněhuláky, sněhurky a další bílé postavičky v čele s Gandalfem Bílým o nadřazenosti bílé barvy. Ale nebudu odbočovat od tématu tohoto seriálu, jelikož si většina z nás nedokáže představit tu neskutečnou zimu, která ve zdejších podmínkách panuje, tak dám jeden příklad za všechny. Představte si, že vylezete z iglú a začnete provádět svoji potřebu s otevřenou pusou a to vše proti větru. Tak vám devět s deseti eskymáků garantuje, že vám ta huba zamrzne dřív než stačíte říct POMO...c. Ale dost bylo přirovnání a dál už se budu věnovat této koprodukční televizní minisérii, která by se svou hutností, syrovostí a mírnou mysteriozností dala přirovnat k severským kriminálním seriálům, akorát s tím rozdílem, že zde neuvidíte žádné stromy, jezera a už vůbec néé žádné města, ale pouze výzkumné stanice obklopené sněhem kdesi na Antarktidě. Zajímavé na tom je, že tvůrci tento počin natáčeli na Tenerife a na Islandu. V tomto příběhu bohužel neuvidíme žádné sněhurky a další nadpřirozené bytosti jako je Michael Jackson, ale za to zde uvidíme spoustu sněhu, který nádherně kontrastuje s krásně čerstvou krví, která je základem této vyvražďovací mašinérie. Děj začíná nalezením skoro celé mrtvé posádky ze které na stoprocent přežili dvě osoby, které nám retrospektivně vyprávějí události, které vedli k tomuto masakru. Vyšetřování se ujme manžel jedné z žen, která se zde vyskytovala a která možná taky přežila a možná taky néé. Postupem času se pomalu začneme cítit jako bysme se ocitli v nějakém dílu tajuplné série známé pod názvem Akta X smíchané s troškou tajemnosti z pera Agathy Christie. Víc už nebudu prozrazovat, ať si každej udělá svůj názor na tento počin, ale musím ještě podotknout, že si tvůrci asi dali před závěrečným dílem nějakou pauzu ve které se asi na hajzlíku pěkně zhulili nějakým tím veselým senem a pak to ještě asi dokrmili nějakou tou seškrábanou omítkou s příchuťí azbestu, protože mi celkem zkazili jinak celkem stoprocentní diváckej zážitek. Výhodou dlouhých komentářů je to, že je skoro nikdo nečte do konce a proto si zde už můžu psát, co chci a to třeba Koleda, koleda, Štěpáne anebo si třeba zazpívat hymnu všech tučňáků nazvanou Don't Cry for Me Antarktida. Za celkem milé i když poněkud mrazivé dobrodružství dávám něco přes 80%. () (méně) (více)

Omnibus

Tam, na pólu jižním, neubližuj bližním!“ Což se lehce řekne, ale hůř dodržuje, obzvláště v krimi seriálu z polární stanice, kde pro samé psychopaty, alkoholiky a zakomplexované vědkyně pomalu není kam plivnout. Mluvím hlavně o základně Polaris 5. Ale nejen o ní, zimní posádka na šestce, to byl taky materiál... Stanici však měli vybavenou prvotřídně, vším potřebným. Ke hře na honěnou, na schovávanou, ke kreativnímu vraždění a následně pro zasloužený relax. Viz OKÉNKO SAUNY: [][] Jaké možnosti k odreagování Polaris 6 nabízí? ☻  Stroj času. Šestiměsíční polární noc režie smrskne do 5 minut v první epizodě. ☻ Adrenalinovou jízdu na sněžném skůtru, 60 kilometrů v mínus 60 °C, s kulkou v pajšlu a s úsměvem na rtu. ☻ Hazardní hry. Losování o účast na grilovačce. Coby hlavní chod. ☻ Carpenterovu Věc. Ne skutečnou, jen na videu. Před začátkem půlroční noci na to zimní posádky čumí, klidně i poněkolikáté. Prostě tradice. [][] Antarktida chabá, to v Bílé smrti byly aspoň sněhové bouře a jisticí lana mezi budovami. Finále otřesné, reakce všech (!!!) lidí na průser v Polaris 5 naprosto nevěrohodná. A druhá série začíná v podobně mimózním duchu. Prostě Cirkus P & P ()

Chrustyn

Na pohled poutavé téma detektivní zápletky na stanici v odlehlé Antarktidě. O to větší je zklamání, když výsledkem je rutinní detektivka na úrovni laciných TV seriálů německé produkce. Viděna první série. ()

vnimatkrasu

Vyvražďovačky posádek na osamělých základnách si jednou za čas dám docela rád. Pastorům tu ale bohužel moc nejde tahat diváka za frňák, a ačkoli se v poslední epizodě twistuje jak o život, vy už budete mít dávno Hlavu na polštáři. Álvaro Morte a John Lynch tu jsou ale fajn. Stejně jako polární atmosféra. Kór v prvních třech dílech. ()

SniperG1

Přesně tomu odpovídá hodnocení, první tři díly napínavé a velice slibné. Zbylé tři díly ovšem upadající, nudné až trapné ( hlavně ten konec )...50% ()

hanagi

Deset malých černoušků, čili uzavřená komunita osob, ve které řádí vrah, to mě vždycky moc baví. A baví mě i různé varianty na tohle téma. Je nápadité ocitnout se tentokrát na výzkumné polární stanici, na které přežili pouze dva navzájem se obviňující lidé. A každý z nich události minulých týdnů líčí poněkud odlišně... Vlastně jsem se celou dobu náramně bavila, a to i přes to, že se tedy fabuluje opravdu hodně šíleně a že logika se v té ledové pustině moc neřeší. ()

iXtr3m3

Zatiaľ videná prvá séria s vedomím, že po druhej to ukončili a neviem, čo ma čaká, či nový príbeh, alebo pokračovanie bez konca, som zvedavý. Nebolo to najhoršie, preto dávam síce slabšie, ale predsa len tri hviezdy. Chcelo by to viac uveriteľnosti ohľadom prostredia, kde sa to nachádzalo, pretože hneď prvé scény s oslavou vonku pred stanicou extrémna teplota, ale ani jednému z hercov nešla para od úst, čo považujem za mínus, pretože hneď sa ukáže perfekcionizmus resp. jeho absencia. Na druhú stranu, bolo to celkom fajn zamotané a vlastne až v samotnom závere sa to riadne odhalilo. Manželka to síce odhadla už tri časti pred koncom, ale pred samotným záverom to vyzeralo ako vyvrátené, len aby to v posledných okamihoch predsa len potvrdili. UPDATE PO DRUHEJ SÉRIÍ: Tak sa potvrdila druhá možnosť, ktorú som spomínal po prvej sérií a to, že sme dostali pokračovanie, ktoré zostalo bez konca. Nie úplného, linka okolo Arthura sa snáď dobre ukončila vrátane vysvetlenia všetkého, ale ten posledný moment si mohli odpustiť, keďže to nemalo nádej na pokračovanie. Neberiem to vyslovene ako stratu času, nebola to doslovná kopírka prvej série, kto to tvrdí, tak drísta, pretože v prvej sérii boli hneď všetci po prvej časti mŕtvi okrem dvoch postáv, tu to šlo postupne od časti k časti, ale nebolo to nič svetoborného, čo by som mohol odporučiť, nečudujem sa ukončeniu a vlastne aj tie tri hviezdy dávam zo zotrvačnosti po tej prvej sérii. ()

misbos

Usual Suspect Polar Edition - aneb - in order to defeat an asshole you become one. Jo, na jižním pólu se žádnej hepáč nekoná. Dobrý to bylo, pět. ()

Mufuck

Opět jsem mimo z některých komentářů. Je vidět, že opravdu každý náš občan má vlastní názor a vkus. Ale nemůžu si pomoct, spousta z vás jsou prostě idioti. Jako jestli i tenhle seriál je pro někoho nudný a je to pro něj jen obyčejná vyvražďovačka, tak je PROSTĚ IDIOT. Nejen že první série má opravdu spád a je napínavá od začátku do konce, ale hlavně v ní hrají opravdoví  a uvěřitelní herci. Výborně zpracovaný námět, opravdu dobrý casting a hudba se také povedla. A děj prostě nemá chybu. Chudáci jsou ti, kteří si ani tuhle skvostnou vyvražďovačku na sněhu nedokázali "užít" tak jako já. Chudáci....Druhá série taky výborná, kvalit první sice nedosahuje, ale i tak perfektní řemeslo. Tajně doufám i ve třetí řadu, ale už asi není s dějem kam se dál ubírat.... ()

Mamlas

Dost vleklý thriller / drama / krimi o událostech na výzkumné stanici na Jižním pólu. Postupně tam někdo zabíjel lidi a nyní si jedna z přeživších vzpomíná na to, co se tehdy událo. Námět a prostředí je zajímavé. Zpočátku je to i zajímavé sledovat, časem to omrzí a už se to jen vleče, aby to uzavřel poslední velmi nudný a nostalgický díl, který jsem skoro celý popřetáčel. (33%) ()

SilentMemory

Dosť divne zo začiatku ma zaujala atmosféra preto som to pozerala ale nechcela som aby to bolo také aké sa to vyvinulo, neviem co je na tom mysteriózne je to thriller! Herečky vysoko nesympaticke hlavne ta doktorka och! v závere keď už sa odhalili nejaké veci mohli sme očakávať že to skončí tak ako to skončilo. Dosť plytké pre mňa. Mohli to rozvinúť keď ten och výskum bol tak podstatný pre svet. Prvé časti budujú dej ukazujú ako si postavy žijú a načo? Pre taky rýchly záver a zvrat? Divné spracovanie proste, asi sklamanie pretože som očakávala mysteriózny obsah ale ide skutočne len o to nájsť vraha. ()

B3n

Izolovaná sociálna skupina, jeden zo skupiny je vrah. Už takýto námet sám o sebe je lákadlo ako má byť. Spolu s dobrým scenárom sa tak pred divákom odvíja príbeh, zložený z väčšej časti zo spomienok preživších postáv. Čo sa udialo za posledného pol roka? Prečo sa to udialo? Miestami to mohlo byť dynamickejšie, inak tomu prakticky nie je čo vytknúť, napínavý a zaujímavý príbeh s dobrou mrazivou atmosférou, bez problémov uveriteľnými postavami, s ktorými sa dá bez problémov stotožniť, dokonca si spätne uvedomujem, že som ani nemal pocit, že sledujem film. ()

zodiak217

Tento seriál si nič iné ako plný počet hviezd nezaslúži. Som viac ako nadšený. Skvelá koprodukcia a doslova mrazivé prostredie Antarktídy, kde sa uprostred ničoho na výskumnej stanici stane zločin. Divák najskôr nechápe žiadne súvislosti len vidí, že po pol roku prežili z celého osadenstva dvaja ľudia. Ten príbeh a všetky tajomstvá a záhady okolo neho sú tak dobre vyrozpravane, že nebudete môcť robiť nič iné len hltat jednu scénu za druhou kým sa v poslednej scéne celej mini série nedozviete ako to naozaj bolo. A to je práve na tom to skvele ako sa tvorcom podarilo zachovať to tajomno a rozpletat celú záhadu postupne a vždy odkryť len časť avšak celé puzzle divák pochopí až v posledných scénach. Oceňujem prelínanie deja medzi prítomnosťou a rozprávaním Maggie, čo všetko sa za pol roka udialo na vedeckej stanici a ako prišlo ku všetkým záhadným úmrtia jednotlivých členov. Je to majstrovsko, keď viete už na začiatku, že takmer všetci zomrú udržať diváka v tom, že chce stále viac a viac a napätie graduje, všetky tie záhady postupne do seba zapadajú a keď už ste si istý ako to naozaj bolo, zistíte, že opak je pravdou a celé to bolo.... No však si to pozrite a nechajte sa uniesť mrazivou atmosférou ľadovej Antarktídy, kde zločiny dostávajú nový rozmer. ()

Saxos

S01/E01-06. Hodně záběrových chyb typu zabarikádované dveře, které se otevírají na druhou stranu. Ten počet loučících se letních obyvatel také neodpovídal velikost a vybavení stanice. V ději samozřejmě čekáme nějakého zákeřného jetího, zmutovaného tučňáka nebo ufouna, ale nakonec obyčejná pomsta. Uvidíme kam se šoupne S02. Závěr: 50na50. ()

WugWugs

Neuveriteľné, že táto srágora má druhú sériu. Dopozerané len s prstom na plný plyn fast forward - posledná časť mi ubrala len rekordné 4 minúty života. Klasický prípad, keď traja upotení scenáristi v zaparenej kancelárii vymýšľajú svoje geniálne zápletky a kombinácie, ktoré diváka určite odrovnajú - a pritom taká blbosť. ()

drago111

Nabylo to zlé bohužel už ve 3 díle to s těma nápověda přehnaly bylo jasné jak to skončí i kdo za vším stojí. ()

Matrix44 odpad!

Naozaj nechápem to kladné hodnotenie. Hneď na začiatku udrie do očí absolútna absencia pocitu chladu a zimy. Napriek ukrutnému mrazu, sa niekomu neparí od úst, a všetky vonkajšie scény pôsobia dosť lacno a štúdiovo. Nasleduje nekonečné množstvo hlúpych dialógov, a trápnych scén. Na "úplne zničenej - vyhorenej stanici je 95% bez poškodenia požiarom. A v jedálni kde nie je jediný náznak požiaru, leží uprostred úplne ohorené telo! ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)