Série(2) / Epizody(11)

hwnd

Začíná z toho být už docela oblíbený koncept. Vzít normální/tuctový kriminální příběh, ten ale zasadit do nádherného (drsného) prostředí, podle potřeby přihodit detektivovi nějakou tu depku z minulosti, případně rovnou lehké šílenství, kdo má odvahu tak duchy nebo nějakou tu superschopnost a celé to zabalit do formátu minisérie, takže dokoukat se to nechá, ať je to blbost sebevětší... Vpodstatě to nemyslím kriticky, proč měnit, co jinde fungovalo. Tato minisérie je z Nového Zélandu a ať je vlastní detektivka jakákoli, tak krásné záběry na tamní hory a vůbec přírodu jako takovou, prostě musí potěšit každého. Jinak je to std detektivka, snad jen s tím rozdílem, že detektiv je evidentně trochu magor, často vidí věci či lidi, co (už) neexistují. A k tomu pro všechny případy něco té mysterie, semtam duch z minulosti a ten most jako brána na "druhou stranu". Ale pokoukat se to nechá, propadák to není a jak už jsem zmiňoval, tak je to často moc pěkné pokoukání (teda na přírodu, pěknými děvčaty se to zrovna nehemží). ()

Skeksis

Dopozerať toto ma presvedčili iba monumentálne zábery krásnej prírody Nového Zélandu. Ďalší z "mysterióznych / krimi" seriálov, ktoré sa v poslednom čase nadmerne vyrojili, a ktoré nemám veľmi v obľube. Ale tu aspoň nebola reálna obluda typu The Outsider, alebo IT, ktorý by vyzeral ako COVID-19 pod mikroskopom. Boli tam iba nejaké predstavy a blbiny vyšetrujúceho detektíva. Neviem, či bolo zámerom navnadiť diváka na druhú sériu, ale táto mi pripadala absolútne nedokončená, čo neznášam. A najviac ma štvalo asi to, že tam podľa všetkého išlo o veľkú farmu, a za celý čas som tam videla asi iba dvakrát zo tri ovce v pozadí, dvoch psov a jedného sokola. A, samozrejme, zeleného gekona. WTF?! ()