Scene from the Coronation of the Czar of Russia

všechny plakáty

Scény z korunovácie ruského cára Mikuláša II. (Marek1991)

Marek1991

Vysoko hodnotný dokument, jeden z prvých so Slovanmi, z našej histórie, ak nie vôbec prvý. Jedná sa o viac scén a hlavne o dôležitú udalosť dejín. ()

JohnMiller

Jedna s takých posledných politických spomienok keď ešte Rusko nebolo okupované Socialistickými Boľševikmi. Hodnoty a tradície starého Ruska boli zachované a inteligencia nebola do posledného člena nehanebne vyvvraždená. Zopár scénok nám ukazuje, aká to vlastne Stará matka Rus, bola bohatá krajina plná rôznorodých ľudí. Nebyť marxiszmu a beštiálneho komunizmu ktovie ako by sa vyvíjala história. Pri sledovaní tohoto krátkeho klipu necítim k Rusku žiadnu nenávisť, skôr naopak. ()

Unterschleif

Neviem ani či má zmysel to hodnotiť, ale keď vidím 5* podo mnou tak musím. Minúta a 39 sekúnd z cárovej korunovácie. Z roku 1896. Bez zvuku. Má to zrejmú výpovednú hodnotu a jedná sa o počiatky kinematografie, bla bla bla... ale nevidím rozdiel medzi týmto a dnešným záberom natočeným na mobil hocikoho kto stojí v dave a díva sa na prechádzajúce papalášske limuzíny. ()

PetraMishka

Zajímavá kousek historie, a to několik scén z korunovace cara Mikuláše II. Ty nejlepší záběry jsou většinou z dálky, zatímco ty zblízka jsou horší kvality. Přesto se jedná o unikátní práci. ()