Chobotnice

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

• Tyler

Je mi srdečně jedno, že tenhle film nebyl myšlený vážně...Já svoje hodnocení totiž vážně myslím! Naprosto dementní scénář bez jakýchkoliv inovací (stupidita "Anakondy" překonána !!!) - no dobře, možná hlavní nestvůra je trochu originální, ale to je tak všechno - neuvěřitelně strašné herecké "výkony", dlouhá stopáž a hlavně už ta zmíněná chobotnice (oliheň?) - sorry, ale takováhle kravina se vážně jen tak nevidí. Navíc rádoby vtipné a "na diváka pomrkávající" brutální scény jsou uhozené, nechutné a zcela o ničem...Jak v tomhle proboha mohla hrát Famke Janssen?! Moc rád bych se jí na to někdy zeptal...Prostě fuj !!(8.6.2005)

Béčko jako kráva. Nebo možná jako dvě krávy, tři, čtyřicet osm... Deep Rising má vše co má správné béčko mít. Drsnou akci, drsné drsňáky z Drsňákova, drsné hlášky, drsné zbraně, drsné digitální efekty, drsného záporáka (zde v podobě chobotnice (překvapivě)), vtip a nějaké to gore. To všechno tam je. Po shlédnutí vám kultura nestoupne o dva body, ale zábava určitě (řečeno v řeči RPG, pro WoWkaře). Hodně se mi líbilo "hnízdo" se zbytky potravy a vyvrhnutý pán na nějž by sedělo doslova pojmenování Two face. Chobotnice sama o sobě se ukáže v plné digitální kráse, ale je to jen takový bálon, kupa sraček, cosi na ten způsob. Brokovnice vs oko je drsná. Respektive ta scéna. De facto je to jen o chapadlech, které se dostanou fakt všude (prolezou i toaletou) a na konci mají jakési zubaté vagíny, kterými vcucnou člověka. Prostě sranda. No a palce jsem držel elektrikářovi, protože to jsou jak známo největší borci. 8/10 (jako výplach)(7.11.2011)

• curunir

Tento film možno označiť za typický béčkový produkt o čom svedčia aj jeho neveľké kvality. Keď som ho videl prvýkrát tak sa mi celkom pozdával, ale po ďaľšom a ďaľšom vzhliadnutí sa iba utvrdzujem v tom, že okrem pekne naservírovaním kostier či iných predtým žijúcich zvyškov Argonautiky nemá tento film naozaj čo ponúknuť. Herci sú veľmi nevýrazní a dosť nesympatický, navyše sú im dosť nemotorne vkladané do úst akože vtipné hlášky na odľahčenie napätej situlácie avšak veľmi sa to nedarí. Samotné spracovanie chobotnice (takéto niečo ale určite nežije) aj napriek otrasnej digitálnosť je vcelku zaujímavé dochvíle, kým sa neukáže v plnej svojej kráse, kedy som sa dosť pobavil. Film bol vyloženým prepadákom a dobre mu tak, veď v ňom nebolo vidieť nijaký náznak nápaditosti (snáď treba pochváliť iba hudbu Jerryho Goldsmitha) a ešte sa aj pokúšal o pokračovanie. Čo teraz?(28.4.2008)

Blbina k nezaplacení. Je tu řada nelogičností, postavy jsou šablonovité až hanba a vůbec celý ten princip ohledně toho, jak a kde všude se chapadlatá potvora objevuje, vůbec nedává smysl. Ale Deep Rising je stejně hrozně zábavný akční úlet, který v atraktivním prostředí vynalézavě zužitkovává motivy z Dobrodružství Poseidonu a klasických béčkových monster fláků, ve výtahových šachtách, zatopených chodbách a strojovnách nabízí dostatek svižných atrakcí, umí skloubit krvavá úmrtí a úvodní záhadno s nadhledem a ležérně hláškujícím Treatem Williamsem a konečně má skvělou poslední scénu, která je v rámci žánru docela slušným unikátem (velká škoda, že nedošlo na pokračování). A Famke Janssen se svým sexappealem je k ošklivé chobotnici vskutku promyšleným vizuálním protikladem. Proč už tohle dneska čas od času nevzniká...(29.4.2019)

Když od filmu vůbec nic nečekáte a jdete do něj s tím, že nic jiného v bedně nedávají a stejně po čtvrthodině usnete, může vás jen příjemně překvapit. Jako třeba v tomhle případě: Už podle popisného českého názvu jsem čekal neuvěřitelnou kravinu a dostal jsem ji. Ale je tak zábavná, že jsem vydržel až do konce, což je ve dvě ráno známka kvalitní zábavy.(25.11.2011)

• - Jeden z mála filmů, který nemá kladné hrdiny. Trillian je kapsářka a zlodějka, další členové posádky jsou žoldáci, atd. (PußyMagnet)

• - Claire Forlani byla původně obsazena do role Trillian St James, ale po třech dnech odstoupila kvůli tvůrčím neshodám s režisérem, a na její místo přišla Famke Janssen. (PußyMagnet)

• - Harrison Ford odmítl roli Finnegana, čímž se snížil celkový produkční rozpočet. (PußyMagnet)