Chobotnice

Deep Rising

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

Super zábavné bečko, nic jsem od toho neočekával a nakonec z toho vyšlo milé překvápko v podobě akčnáku s monster hororem. Napadíté akční scény, sympatičtí hrdinové a solidní casting na komando zabijáků. Překvapivě mě to bavilo až do konce. V dnešní době se už podobných kousků dostáváme v nevalné kvalitě, v podobě Crockosaurů a Shark sraček... 7/10(24.7.2016)

• Slarque

Člověk nemusí být zrovna kryptozoolog, aby pochopil, že český název je poněkud mimo. Nelogický scénář navíc z tohoto monstra dělá nejnepravděpodobnější životní formu na naší planetě. Je to jenom béčko s triky z ILM a kupodivu mě jeho sledování ani moc nebavilo. Scénář měl být buď svižnější, nebo měl obsahovat něco, co bych nečekal.(23.5.2004)

Slizké, krvavé béčko, které je zábavné a koncem láká na případné pokračování, ale z paměti se vytratí stejně rychle jako náboje z brokovnice v tomhle filmu. Film má relativně schopné obsazení (půvabná Famke) i atmosféru, která místy zafunguje. Jinak se celkově jedná o brakové téma, které sice mohlo dát víc, ale ani takový výsledek neurazí. Na výmaz hlavy jako dobrodružné béčko stačí. P.S. I když je fakt, že Sommers natočil mnohem lepší filmy.(13.12.2016)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $11,203,026Tržby Celosvetovo $11,700,000║ Takémuto komerčnému prepadu sa ani netreba čudovať. Maximálne otravné a nevydarené B-éčko! Horko ťažko z mojej strany 1*. Málokedy sa podarí niečo poriadne natočiť čo sa dejovo odohráva na mory/vode.(19.4.2008)

• mis-ko

Nie, nie je to dobré ani ako béčko. Možno by aj bolo, ale tá až drzá hlúposť výskytu rôznych chápadiel po celej lodi bez ohľadu na akúkovek logiku zráža dole každú snahu hercov presvedčiť nás a hrôze nepriateľa. Shit. -update- Ale keď to porovnám s ďalšou Sommersovou tvorbou, je to aspoň zábavný shit.(27.3.2004)

• - Harrison Ford odmítl roli Finnegana, čímž se snížil celkový produkční rozpočet. (PußyMagnet)

• - Čínská M1 L1 triple-pulse útočná puška používaná piráty je ve skutečnosti velmi modifikovaná zbraň Calico M-960 používaná v ponorkách. (PußyMagnet)

• - Kapitán Atherton (Derrick O'Connor), byl pojmenován po kameramu Howardu Athertonovi. (PußyMagnet)