Chobotnice

• USA Deep Rising (více)
Trailer

Na palubě luxusní zaoceánské lodi si nejbohatší z bohatých připíjejí na svůj úspěšný život, ale po zuby ozbrojená banda novodobých pirátů připravuje plán na zločin století. Jedno nebezpečí se k lodi blíží ze vzduchu, pod mořskou hladinou však číhají tajemní tvorové, kteří mají zcela jiné plány. (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma

Hodně béčkové, ale drsné a zajímavé maso, které se odehrává na jedné velmi luxusní lodi. Z dnešního pohledu velmi potěší herecké obsazení a Stephen Sommers dokazuje své akční kvality. Film je poměrně překvapivě zábavný a neustále se v něm něco děje. Trochu zamrzí konec, který je však silně béčkový. (Spoiler! Myslíte, že to opravdu mělo mít další díl? Bych rád viděl :))) ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $11,203,026Tržby Celosvetovo $11,700,000║ Takémuto komerčnému prepadu sa ani netreba čudovať. Maximálne otravné a nevydarené B-éčko! Horko ťažko z mojej strany 1*. Málokedy sa podarí niečo poriadne natočiť čo sa dejovo odohráva na mory/vode. ()

Gemini

Horror? Tak na to zapomeňte. Sommers neumí vybudovat atmosféru strachu. Ale umí celkem pobavit...občas. Některé urážky a hlášky opravdu vzbudí úsměv, bohužel těch pár světlých momentů zadupe do země snůška nechutností, faktických hovadin a jiných vymyšleností, nemluvě o hereckých výkonech, které jsou přinejlepším nevěrohodné. Třeba filmu křivdím a neprokouknul jsem, že se nebere vážně a účelem je pobavit diváka...ale proč se potom hrdě hlásí k žánrovým škatulím akční thriller/horror? Zkrátka a dobře, i když nechápu jak zlomili Jerryho Goldsmithe, aby k tomuhle zakomponoval (a jako vždy složil aspoň nadprůměrné dílo), ani kdo vydíral Famke Janssen pornem ve kterém zamlada hrála, aby ji do tohohle kousku dostal, ale právě za tyhle dva elementy si dáme tu jednu hvězdu. Podíl Famke je ten menší, abyste si nemysleli:P PS: A Jossie nevěřte, je nejmíň od devětasedmdesátého zamilovaná do Treata Williamse:) ()

J*A*S*M

Tenhle film mám moc rád. Je to béčko z nejbéčkovatějších, ale je hrozně zábavný. Nejvíc se mi líbilo to prchání před rozvíjejícím se chapadlem, škoda že na konci ukázali obludu celou, to už tak povedená nebyla. Celý film je velmi předvídatelný (zde mi to nevadí), ale jednou mě překvapit dokázal - na samotném konci na ostrově. Super! ()

Pohrobek

Asi nejsměšnější horor, thriller, nebo co, který jsem kdy viděl. Od začátku do konce jedna nadsazená stupidita za druhou ať v logičnosti děje, chování protagonistů nebo celkové režii. Ta potvora musela vzniknout nejspíš v hlavě nějakého zmutovaného výtvarníka s opravdu nadprůměrným matematickým nadáním, neboť nám svými pohyby, velïkostí a tvarem těla neustále rozmlžuje opravdu neurčitý obraz o sobě samé. Velice mě mrzí, že musela vyvraždit ty stovky pasažérů najednou a byli jsme tak obráni o spoustu pěkných záběrů. Ne že by záchodové vcucávání nestačilo! ()

• Když dá Joey (Kevin J. O'Connor) žoldákovi, kterého požírá chapadlo, pistoli, tak ten po něm vystřelí a pak chce zastřelit i sebe, ale zjistí, že došly náboje. V tom případě by ale měl uzávěr pistole zůstat zaseknutý dozadu. (Guilemot)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 99. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)
  • Čínská M1 L1 triple-pulse útočná puška používaná piráty je ve skutečnosti velmi modifikovaná zbraň Calico M-960 používaná v ponorkách. (PußyMagnet)