Chobotnice

Deep Rising

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

Poprvé jsem to viděl ještě na základní škole a z nostalgie jsem si to pustil znovu a musím říct, že mě to nyní bavilo mnohem víc, než tehdy. Je z toho cítit ta odlehčenost a jak nemusím kloubení komedie a hororu, tak tady to nemělo chybu. Z monstra jsou vidět skoro celý film jen všudypřítomná (a inteligentní? xP) chapadla, ale ono je to dobře, protože to stačí a popravdě když už je monstrum ukázaný celý, za moc to nestojí. Jak je uvedený v zajímavostech, není ve filmu kladných hlavních postav, takže po většinu času máte takovej divně škodolibej pocit =)). O něco lepší ***(14.10.2013)

• tron

"No jasné, všetci naskákali do vody, potom niekto konečne kukol hore a povedal: ´jejda, zabudli sme člny´." Na môj vkus paradoxne príliš temné - temná výprava (miestami doslova) a prehnane krvavé scény. Inak uchádzajúca, príjemne béčkarská záležitosť. Ja osobne v tomto smere preferujem skôr Anakodu, ktorá sa mi zdá zábavná, kým Chobotnica iba temná a nechutná (tiež má jednu odpornú dáviacu scénu). Nielen posledná scénka síce naznačuje, že to Stephen Sommers nemyslel až tak vážne (vlastne to zrejme nemyslel VOBEC vážne), ale to z toho automaticky vydarenejší film nerobí. Herci nesympatickí, triky céčkarské, akcia nudná. Vynikajúcu atmosféru to malo len z úvodu - temné more, piráti, luxusná gigantická loď, temné priestory, vyľudnené priestory.. Ale len čo došlo na prvú akciu, išlo to dole vodou.(24.10.2004)

Hodně slušná jízda, která se zvrhla v jeden z nejmasovějších hrobů herců a komparsistů všech dob. Gradace v závěru byla opravdu hutná a některé nechutnosti mi zaváněly velkou odvahou. Tohle pustit ven? :-) Ale jo, ono si to možná ty čtyři hvězdy i zaslouží, ale...možná až to zas někdy shlédnu, tak zvýším. Prozatím velmi slušné tři hvězdy.(6.8.2009)

Hodně béčkové, ale drsné a zajímavé maso, které se odehrává na jedné velmi luxusní lodi. Z dnešního pohledu velmi potěší herecké obsazení a Stephen Sommers dokazuje své akční kvality. Film je poměrně překvapivě zábavný a neustále se v něm něco děje. Trochu zamrzí konec, který je však silně béčkový. (Spoiler! Myslíte, že to opravdu mělo mít další díl? Bych rád viděl :)))(30.7.2004)

Moje, asi nejoblíbenější "Monster movie" (Čelisti nepočítám, nejedná se béčko). A zároveň jeden z nejlepších "béčkových" filmů vůbec, kterému nechybí snad vůbec nic(s ničím a nikým se nepárající a skvěle udělaná chobotnice, velmi vtipně hláškující frajeři(no, který chlap by za svůj život nechtěl osouložit z každého státu jednu ženskou=-D), samozřejmě krásné ženy, solidní efekty a dokonce i solidní atmosféra. Tento film mám rád a kéž by takto vypadalo každé béčko, byl bych spokojený.(28.8.2009)

• - Postava Trillian (Famke Janssen) je pojmenována podle stejnojmenného charakteru z knihy Stopařův průvodce po galaxii. (PußyMagnet)

• - Kapitán Atherton (Derrick O'Connor), byl pojmenován po kameramu Howardu Athertonovi. (PußyMagnet)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 99. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)