Chobotnice

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

• mis-ko

Nie, nie je to dobré ani ako béčko. Možno by aj bolo, ale tá až drzá hlúposť výskytu rôznych chápadiel po celej lodi bez ohľadu na akúkovek logiku zráža dole každú snahu hercov presvedčiť nás a hrôze nepriateľa. Shit. -update- Ale keď to porovnám s ďalšou Sommersovou tvorbou, je to aspoň zábavný shit.(27.3.2004)

• castor

Chtěli si namastit kapsy, ale sami se ocitli ve smrtelném nebezpečí. Scottovu Vetřelci to nesahá samozřejmě ani po chapadla, ale při úmrtí vedlejších postav na to nebudeme až tolik myslet. Skupina padouchů chce vyloupit luxusní loď s nechutně bohatými pasažéry. Ani její majitel nemá úplně čisté svědomí. Jenže na palubě chybí živá duše. Všude je krev a vysátá torza lidských těl. Něco se děje, prchejme rychle pryč stále stejnými potemnělými chodbami. Chapadla se objevují všude, mnohdy nelogicky, ale i s ohledem na trikové provedení to až tolik nevadí. Některé sekvence haprují, jiné jsou zbytečné a leccos z předlouhého rozjezdu jsme mohli postrádat. Nechybí typické figurky a typičtí klaďasové, můžeme odhadovat, kdo přežije a kdo skončí na nelákavém jídelníčku. Když už jsme u toho menu, škoda, že Famke Janssen nepředstavovala ještě trochu ostřejší digestiv. Náběh na to měla slušný.(17.6.2016)

ČEĽUSTE+VOTRELCI Keď béčko, tak pekne namakané. Kópia scenára VOTRELEC: VZKRIESENIE, nič sa tu nebere vážne, jedna hláška za druhou, super triky, rýchla akcia, krásna brutalita, veľké búchačky, charizmatický herci (potrava), a človek má pocit, že najlepšia Sommersovka. No čo, nový Spielberg dobrodružstva a zábavy sa nezaprie. A čo sa týka akcie, toto od čias Camerona nikto nezopakoval...(11.10.2005)

• Tyler

Je mi srdečně jedno, že tenhle film nebyl myšlený vážně...Já svoje hodnocení totiž vážně myslím! Naprosto dementní scénář bez jakýchkoliv inovací (stupidita "Anakondy" překonána !!!) - no dobře, možná hlavní nestvůra je trochu originální, ale to je tak všechno - neuvěřitelně strašné herecké "výkony", dlouhá stopáž a hlavně už ta zmíněná chobotnice (oliheň?) - sorry, ale takováhle kravina se vážně jen tak nevidí. Navíc rádoby vtipné a "na diváka pomrkávající" brutální scény jsou uhozené, nechutné a zcela o ničem...Jak v tomhle proboha mohla hrát Famke Janssen?! Moc rád bych se jí na to někdy zeptal...Prostě fuj !!(8.6.2005)

Tenhle film mám moc rád. Je to béčko z nejbéčkovatějších, ale je hrozně zábavný. Nejvíc se mi líbilo to prchání před rozvíjejícím se chapadlem, škoda že na konci ukázali obludu celou, to už tak povedená nebyla. Celý film je velmi předvídatelný (zde mi to nevadí), ale jednou mě překvapit dokázal - na samotném konci na ostrově. Super!(17.11.2007)

• - Harrison Ford odmítl roli Finnegana, čímž se snížil celkový produkční rozpočet. (PußyMagnet)

• - Čínská M1 L1 triple-pulse útočná puška používaná piráty je ve skutečnosti velmi modifikovaná zbraň Calico M-960 používaná v ponorkách. (PußyMagnet)

• - Jeden z mála filmů, který nemá kladné hrdiny. Trillian je kapsářka a zlodějka, další členové posádky jsou žoldáci, atd. (PußyMagnet)