Chobotnice

Deep Rising

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

Když od filmu vůbec nic nečekáte a jdete do něj s tím, že nic jiného v bedně nedávají a stejně po čtvrthodině usnete, může vás jen příjemně překvapit. Jako třeba v tomhle případě: Už podle popisného českého názvu jsem čekal neuvěřitelnou kravinu a dostal jsem ji. Ale je tak zábavná, že jsem vydržel až do konce, což je ve dvě ráno známka kvalitní zábavy.(25.11.2011)

Béčko jako kráva. Nebo možná jako dvě krávy, tři, čtyřicet osm... Deep Rising má vše co má správné béčko mít. Drsnou akci, drsné drsňáky z Drsňákova, drsné hlášky, drsné zbraně, drsné digitální efekty, drsného záporáka (zde v podobě chobotnice (překvapivě)), vtip a nějaké to gore. To všechno tam je. Po shlédnutí vám kultura nestoupne o dva body, ale zábava určitě (řečeno v řeči RPG, pro WoWkaře). Hodně se mi líbilo "hnízdo" se zbytky potravy a vyvrhnutý pán na nějž by sedělo doslova pojmenování Two face. Chobotnice sama o sobě se ukáže v plné digitální kráse, ale je to jen takový bálon, kupa sraček, cosi na ten způsob. Brokovnice vs oko je drsná. Respektive ta scéna. De facto je to jen o chapadlech, které se dostanou fakt všude (prolezou i toaletou) a na konci mají jakési zubaté vagíny, kterými vcucnou člověka. Prostě sranda. No a palce jsem držel elektrikářovi, protože to jsou jak známo největší borci. 8/10 (jako výplach)(7.11.2011)

Herecké výkony byly v určitém slova smyslu dobré. Postavy a jejich charaktery byly pěkně různobarevné, ale u většiny herců bylo zbytečné přehrávání, které filmu dost uškodilo. Bylo tam i pár hlášek, které stály za to, ale hodně jich bylo dost laciných. Po vizuální stránce se našlo i pár efektů, které uspokojily hororové fandy. Rozložené těla, sekyra v hlavě a pár dalších. Se zpracováním monstra už to bylo horší. S chobotnicí to nemělo moc společného a spíše mi ty chapadla připadaly jako příšerky podobné těm z Aliena s tváří masožravé kytky.(1.7.2008)

• tron

"No jasné, všetci naskákali do vody, potom niekto konečne kukol hore a povedal: ´jejda, zabudli sme člny´." Uchádzajúca, schválne béčkarská záležitosť. Ja osobne v tomto smere preferujem skôr Anakodu, ktorá sa mi zdá zábavná, kým Chobotnica iba temná a nechutná (tiež má jednu odpornú dáviacu scénu). Nielen posledná scénka síce naznačuje, že to Stephen Sommers nemyslel až tak vážne (vlastne to zrejme nemyslel VOBEC vážne), ale to z toho automaticky vydarenejší film nerobí. Herci nesympatickí, triky céčkarské, akcia nudná. Vynikajúcu atmosféru to malo len z úvodu - temné more, piráti, luxusná gigantická loď, temné priestory, vyľudnené priestory.. Ale len čo došlo na prvú akciu, išlo to dole vodou.(24.10.2004)

K tomuto filmu mně dovedla Famke Jansem, ta malá zlodějka co dostala facku. To se nedělá, jak dopadl, to je jenom dobře. Jinak pěkná dobrodružná jízda, která sice končí v útrobách nějaké chobotnice, ale když se člověk baví, není co řešit. Co to máš? Burák. Aha. Žbluňk. Wes Studi šéf přepadovky byl taky pěkný hajzlík, že. No ještě že má tu pistoli,.... beng. Tak se připoutejte proletíme se ve skútru, ať to stojí za to. Není nad to skončit po takovém dobrodružství někde na krásném ostrově.(13.2.2009)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 99. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Postava Trillian (Famke Janssen) je pojmenována podle stejnojmenného charakteru z knihy Stopařův průvodce po galaxii. (PußyMagnet)

• - Jeden z mála filmů, který nemá kladné hrdiny. Trillian je kapsářka a zlodějka, další členové posádky jsou žoldáci, atd. (PußyMagnet)