poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Komentáře uživatelů k filmu (704)

 • Legas
  ***

  Zaprvé: Mumie plave hned v několika žánrových vodách. Jejím hlavním tahounem snad měla původně být dobrodružně-komediální složka s hororovými prvky, ale jde spíš o hororovou parodii, kde někdo někam neustálé utíká a děsně u toho křičí. Hororová atmosféra se tu snad vůbec nekoná, film sází především na efektní efekty, vypoulené oči hlavních "hereckých" představitelů a na již dnes provařené lekačky (když neumí režisér strašit, tak prostě diváky šidí lekáním). A i těch si tu příliš neužijete. Mumii bych viděl raději jako béčkový horor než jako dobrodružný spektákl s gagy ve stylu Laurela a Hardyho. Zadruhé: Mumie na první podívání relativně dobře pobaví, ale při dalším repete už nic zajímavého nenabízí. Moje hvězdičkové hodnocení tedy vychází z průměru všech tří shlédnutí, které jsem tomutu filmu věnoval. A za třetí: Mumie je ucházející hra na Indiana Jonese, který je sám výbornou hrou a parodií na dobrodružné seriály let čtyřicátých.(30.3.2003)

 • kleopatra
  ****

  Může se mi to nelíbit, když je to z Egypta? To poslední, co bych řešila je, jak dalece si drbou hlavu všichni fundovaní archeologové a egyptologové světa. Mně bohatě stačí, že je to okouzlující šrumec, u kterého se opětovně zaseknu, i když jsem neměla vůbec v plánu se dívat, a taky že v něm hraje Brendan Fraser, že je to celé takové zlaté, starožitné a ..... a vůbec !!!(15.1.2005)

 • Cival
  ****

  Celkem povedená oddychovka s několika skvělými scénami. Ale abych byl upřímný - po těch srovnáních s Jonesem jsem čekal mnohem mnohem víc.(7.4.2003)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Zvuk(21.3.2004)

 • Lima
  ***

  Překvapivě zábavná oddychovka. Od Sommerse bych tohle nečekal, vzhledem k jeho předchozí Chobotnici. Jerrymu Goldsmithovi se moc povedla hudba, kterou si dost často pouštím. A moc sympatická Rachel Weisz taky rozhodně stojí za zmínku.(15.7.2002)

 • Galadriel
  ***

  Jako akční bezduchá oddychovka dobré, ale přišlo mi to jako dost vykradený Indiana Jones, bohužel méně nápadité a originální (což už plyne z předchozí věty). Ale na sobotní večer je to dobré.(29.3.2004)

 • Gemini
  ****

  Líbilo se mi to, a nejen kvůli Rachel Weisz. Brendan Fraser není jako parodie na Indyho vůbec špatný, efekty byly skvělé, výprava působivá, akce napínavá, skarabové odporní a Arnold Vosloo charismatický až na půdu (teda pokud zrovna měl lidskou podobu :)). Motiv tragické lásky má vždycky úspěch, vezměte si třeba příšerný Titanic;) Bez špetky úmyslu hanobit či shazovat říkám "žůžo dobrodrůžo" a dávám tomuhle akorát dlouhému zábavnému spektáklu 80%.(26.1.2003)

 • Tosim
  *****

  Mumie v žádných žánrových vodách neplave. Navazuje na staré hollywoodské horory a oproti nim nabízí sebereflexi a to, co těm předchozím chybělo: humor. A toho je tam skutečně hodně a také v okamžicích, kdy by to nikdo nečekal (ZAMĚSTNEJ HO!) Je to spektákl a to pořádný, nicméně mě Stephen Sommers překvapil několika docela zdařilými režijními nápady. Já narozdíl od jiných si v tomhle dílku vždycky najdu něco, co mě potěší znovu. No a nesmíme zapomenout na Rachel Weisz, která je jak to turecký kafčo, když si ho jednou za rok dám ;-) Sladká. A to hooodně.(17.5.2003)

 • Matty
  ****

  Skvělá dobrodružná smršť, do které občas bafne nějaká ta hnijící potvora, popřípadě probleskne cynický vtípek. Jediný film, který Stephen totálně nezvoral. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Spectre, Jiří K., bear(11.1.2006)

 • Radyo
  ****

  Tohle byl po dlouhé době první film, který ve mně evokoval vzpomínky na Indiana Jonese. Ne že by snad Mumie dosahovala Jonesových kvalit, ale velmi se jim blíží (I.J. a chrám zkázy možná i převyšuje), ale je to skutečně popcornová dobrodružná podívaná s nápaditým dějem, osobitým vtipem a kvalitními herci. Nejvíce mě zaujal záporný hrdina Imhotep v podání Arnolda Vosloo. Byl charismatický, ale zároveň z toho jeho charismatu čišelo i skryté nebezpečí. Do své role se hodil Vosloo naprosto přesně.(24.9.2002)

 • Malarkey
  ****

  Režisér Stephen Sommers, který před Mumií natočil vcelku blafy opravdu mile překvapil. Je to hlavně díky skvělým hereckým výkonům hlavně ze strany Brendena Frasera a Rachel Weiszové, ale taky díky tomu, že právě starověký příběh oživlé mrtvoly skloubený s humorem tu byl potřeba jako sůl. Nepamatuju si, že by něco takového chytlavého někdo natočil, samozřejmě krom Indiana Jonese, i když ten kráčí krapet na jiné koleji. Srovnávat by se to sice dalo, ale kvalitně je Indy někde jinde, hlavně kdo spolupracoval na něm a kdo na Mumii, že. I tak je to zábava pro celou rodinu, u které se budete bavit, strachovat se o hlavní hrdiny a na plno si užívat filmové triky, kterých je film obdařen opravdu požehnaně a i po několikerém shlédnutí se rozhodně nebudete nudit, ba naopak. --- Říkáte si, co taková poušť jako já dělá na téhle holce(20.4.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Po tomhle dobrodružňáku jsem neměl takový ty stavy, kdy mě můj život připadá děsně fádní, šedivej a neměl jsem ani sto chutí vzít batoh a jít někam do džungle zažít, prožít, poznat, protože na tohle je Mumie až příliš pohádková a digitální. Na druhou stranu je to poměrně zábavná podívaná, hlavně v podání Brendana. Překrásná Rachel dělala mejm očím moc dobře a akční tempo by se určitě chytilo na jednom závodním okruhu.(7.8.2014)

 • Djkoma
  ****

  Výborné spojení humoru, akce a trošky toaletního papíru (sorry mumie ;-)). Průměrný režisér vzal slušného herce, pro někoho hezkou herečku a slušný scénář. Celé se to smíchalo a vyhodilo to výborný pohodový filmeček s trochou nadsázky, humoru, parodie a akce.(30.7.2004)

 • gouryella
  ***

  Docela dustojny pokracovatel tradice dobrych dobrodruznych filmu a la Indiana Jones, ale presto co do dejove stranky kulha na obe nohy.(8.8.2002)

 • T2
  ***

  Rozpočet $80miliónovTržby USA $155,385,488Tržby Celosvetovo $415,933,406/videl v kine: 60%/(19.7.2005)

 • Marigold
  **

  Až vyblednou triky, nezbyde z Mumie ani hromádka popela. Narozdíl od Indiana Jonese jí chybí to zásadní, co musí každý opravdu kvalitní dobrodružný film – hrdina. Ten zdejší je naondulovaný hezounek beze špetky charismatu. Hezký xichtík dobrou postavu nedělá... Před třemi lety byl dojem díky technické stránce špičkový, dnes už na mě působí Mumie jako slušně oděný podprůměr... V porovnání s dr. Jonesem tenhle egyptský fešák projíždí na celé čáře...(30.1.2004)

 • Anthony
  *****

  Skvělé popcornové dobrodružství míchající napětí (místo je to skutečně dost hororové) s humorem (především výstupy Johna Hannaha). Film je důstojným nástupcem snímků o Indiana Jonesovi. Navíc je tu opět hodně příležitostí pro trikaře a na to já se dívám moc rád (ať žije ILM!). Film má spád, skvělé herce a výbornou akční hudbu Jerryho Goldsmithe(20.8.2003)

 • Radek99
  **

  Takový ten typický americký film, kdy bohatá produkční společnost má hodně (myslím tím OPRAVDU hodně) peněz, vsadí tedy všechno na nákup a výrobu počítačových efektů a už se nějak nedostane na nápad, scénář, originalitu, herecké kvality, neotřelost, charisma...(25.5.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Dobrodružně odpočinková popcornová jízda s příchutí zholywoodštělé egyptské mytologie. Slušné efekty, dobrá výprava a charismatický hrdina jsou hlavní klady. Poněkud infantilní styl humoru zase největší zápor. O nového Indyho nejde ani ve snu, stejně jako to není remake původní universalovské Mumie, ale pravda, že díru po nich se Fraserovým eskapádám zalepit daří. I když pouze částečně.(24.1.2007)

 • Superpero
  ****

  Sračková splácanina kterou jsem už viděl mockrát a furt se nenudim. :-)(5.2.2005)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $415,885,488(10.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace