poster

Šumivé cyankáli (TV film)

 • český

  Cyankáli v šampaňském

 • anglický

  Sparkling Cyanide

 • slovenský

  Perlivé cyankáli

Krimi / Thriller

USA, 1983, 90 min

 • elizabeth_ba
  ***

  Výborný casting (až na Rosemary) a konečně jsem jako v ostatních zpracováních nepostrádala inspektora Kempa (a to ještě v podání plukovníka Pottera z MASHe, ale možná by byl lepší jako plukovník Race, který zde, stejně zde jako ve všech ostatních zpracováních, zase chyběl, nejvíce pak u kulatého stolu s Anthonym a inspektorem Kempem), i když, jelikož jsme se přesunuli ze staré dobré Anglie do Ameriky (a přívlastky si doplní každý sám), tak se z knižního Kanaďana Anthonyho stal Angličan… Zbytek byl sice nic moc, ale věrně se drželi knihy (včetně zápletky), tak toho zas až tak moc nepoprasili. Zpracování s Poirotem (Žlutý iris) bylo sice o dost lepší, i když postrádalo mnohé postavy, ale ono všechno s Poirotem (navíc hraným Davidem Suchetem) je jaksi lepší, takže jsem se rozhodla udělit tomuto zpracování tři hvězdičky, také proto, abych ho srovnala s ostatními hodnocenými (kromě Žlutého irisu ještě Perlivý kyanid a Perlivý kyanid).(16.12.2014)

 • necisty
  ****

  Přestože mi tam chybí Hercule nebo Marplová, tak to nebylo špatné. Ženských je tam kotel krásných, ale mají všechny takové divné vlasy.(7.8.2015)

 • LiVentura
  ****

  Asi nejjedovatějsí krimi..(17.5.2009)

 • P-puma-
  odpad!

  Vražda klasického díla Agathy Christie.(31.1.2010)

 • Blofeld
  ***

  Obstojná zápletka od královny zločinu v rutinním televizním provedení. V obsazení potěší Harry Morgan jako detektiv a Nancy Marchandová jako sympatická Lucille připomene Myrnu Loyovou v některé z pozdějších rolí (např. Midnight Lace). A slavná píseň Colea Portera 'I Get A Kick Out Of You' taky neuškodí;oD. Jo a zvrat taky stál za to... Skoro bych byl dal 4 hvězdy...(28.7.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace