• Houdini

Oscar 2 nominace: Střih, Námět a scénář(26.4.2004)

4,5 Malá pětiletá černoška spadne do nevyznačené studny kdesi uprostřed louky. Město začne pátrat po neznámém muži, který byl s dívkou spatřen předtím než zmizela. Tohoto podezřelého hraje Harry Morgan alias plukovník z MASHe. Poté, co je uvězněn se celá situace tak vyostří, že dojde k bitkám mezi černými a bílými a dokonce i ztrátám na životech. Musím říct, že na svou dobu hodně otevřené rasové drama plné násilí.(17.11.2013)

• danecek24

9. Zlatý Glóbus za rok 1951 - nominace (1) - Nejlepší hudba - Dimitri Tiomkin(21.1.2009)

Nejak mi unika duvod oznaceni film noir... Jde o socialni (rasove zamerene, chcete-li) drama. Mala cerna holka spadne do studny, obvini belocha z unosu, socialni nepokoje, spojeni sil obou barev, uspesna spoluprace a zachrana...no nevim. Cela druha pulka filmu se odehrava "na stavbe", kdy pozorujeme zachranny tym pri praci. 3-(2.4.2017)