Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka odolných silničářů vedená hašteřícím se otcem (Nigel O'Neill) se synem (Jack Rowan) musí přežít noc, když náhodou probudí starého irského upíra. (JasonCZ)

Videa (1)

Recenze (13)

anderson 

všechny recenze uživatele

Kdesi v šírych írskych poliach - blízko akéhosi provinčného mestečka - leží stará mohyla pod ktorou údajne spočívajú pozostatky tajomného upíra... Už tento námet sám o sebe by stál za nadupaný, svižný a po diváckej stránke absolútne vďačný horor, ba pokojne aj komédiu. Ani jedno, ani druhé a ani tretie to nakoniec nie je. Je to iba prehliadka zmarených nápadov, mizernej a odstrašujúcej dramaturgie, diletantskej réžie a premárnených šancí utopených v bahne nelogických scenáristických výmyslov. Staroveký upír síce vyzerá hrozivo, ale divák sa jeho mumifikovanou podobou pokochá tak 2 minúty z celého filmu. Napriek tomu, že upír vysáva obete na diaľku - čo je nápad za milión - hlavní hrdinovia takmer nekrvácajú, aj keď sú od upíra tak na 10cm. Mytológia okolo upíra nedáva zmysel a trebárs otec - mimochodom by to mal byť pomerne racionálne zmýšľajúci šéf stavebnej firmy - po tom čo videl, že "nakazených" nie je možné zabiť, tak usekne upírovi hlavu a s pocitom "well done" si myslí, že už vyhral. Za jeho "najidiotskejší" nápad roku by som vyhlásil následné použitie zlomenej nohy ako zbrane proti upírovi. Mimochodom, tú nohu amputujete najlepšie tak, že ju odtrhnete holými rukami priamo z obete, ktorá je pri plnom vedomí. Takto napísané to navyše evokuje dojem, že sa naozaj jedná o absurdnú a zábavnú hororovú komédiu. Žiaľ ani toto konštatovanie nie je pravdivé a vo výsledku pôsobí pokus o žánrové kríženie jalovo a bezradne. Pol druha hodinu premárnených šancí navyše korunuje bezpohlavný a bezpointový záver. Za dve pinty írskej brečky. (30.5.2021) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Sympatický malý komediální horor vycházející z myšlenky, že v městečku Six Mile Hill na severu Irska pobýval B. Stoker, jenž se zde inspiroval legendou o upírovi (což je samozřejmě fantazie, ale proč ne). V současnosti tam jeho pobyt připomíná hostinec s jeho jménem. Turisté, co sem zavítají, chtějí vidět krásnou divokou krajinu a vše, co je s legendami spojeno. Pod mohylou z kamenů se má údajně ukrývat tělo onoho upíra s přiléhavým jménem Abhartach. Stačí krev a rozebrání mohyly, aby se upír vrátil. Drsný útok býka, probodnutí nivelační tyčí - jedna z nejvtipnějších scének, useknutí hlavy. Jinak snímek je z větší části spíše smutný, to mi ale nevadilo. Zdejšího upíra nelze zničit sluncem, probodnutí srdce ho jen zpomalí. Je nesmrtelný a způsob, jak ho zastavit, není jednoduchý. Zajímavé je vysávání krve z obětí na dálku. Škoda, že nebylo více využito efektů. Dovedu si představit, jak se šňůry krve nesou vzduchem k doupěti netvora. příjemná oddechovka. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ancient upír Abhartach začíná terorizovat malé Irské městečko. Sympatická upíří hororová komedie, která měla potencial rozhodně vyšší, ale i přes mírné zklamání jsem relativně spokojen. Líbíla se mi mytologie kolem starodávného upíra, staršího než Draculu, který má moc vysávat krev z lidí i na dálku, což je poměrně originální. Postavy jsou sympatické, humor funguje tak půl na půl, ale párkrát se zasmát dalo. (Did he tried to bite you like a V..? Like a Cunt?!) a s gore se poměrně šetřilo ( až na vytrhnuté srdce a utrhnutí nohy), byť krev občas vystříkne, tak vyloženě nic explicitního. Líbil se mi soundtrack a vzhled samotného upíra je taky fajn, byť se ukázal až v závěrečných minutách. Na zabití nudného večera se jedná o sympatickou žánrovku. 6/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Jeden by aj otehotnel, kým dôjde na zápletku, ale potom to chytí celkom pohodové tempo. Po “Jakubovej žene” ďalšia (odľahčená) upírčina, ktorá sa neberie vážne, no tentokrát - “akože” so zmysluplnejším príbehom, než propagáciou násilia. Ono nie, že by nedošlo na nejaké tie zahryznutia, no že by zrovna tiekli potoky krvi, to rozhodne povedať nemôžem. Škoda, kombináciou toho najlepšieho z oboch spomínaných filmov, by sa dosiahlo ďaleko lepšieho výsledku, než oba snímky dokázali osve. Ale na jeden krát dobre, to zas nie, že nie .. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Herecky fajn, humorný nádech tomu slušel, netradiční charakteristika upírů se mi líbila a těch pár záběrů na irskou zeleň jsem si užil. Jenže evidentně chyběly peníze, takže když už dojde na nějakou tu bitku se zubatcema, najednou se sežeří či úplně setmí. A to je škoda, protože závěr ukázal, že Baugh to v ruce má. Tak snad příště. 60% ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama