• lennyd

Major Maisner (Ladislav Potměšil), se po fenoménálním úspěchu svého programu škola hrou vydává do svého oblíbeného Jú-Es-Ej, aby tam zkoukl, jaký režim funguje u FBI. Svým bezprostředním chováním ale udělá mezinárodní ostudu, a tak je z USA vykázán a vrácen zpět do čech, kde je degradován na poručíka. Jeho místo ve škole zabírá kapitán Hrubec, který pro nějaké hrátky nemá pochopení - a začíná tvrdá vojna. Jen kadeti (a ani Maisner) si z Hrubce nic moc nedělají ... Ani jednička poldy nebyla nijaká extra sláva, ale přece jen, proti tomuto, to bylo skoro Oskarové umění. Marně si vzpomínám, jestli jsem se aspoň u dvojky pousmál, nebo jen s vytřeštěnýma očima koukal, co je možné v českém filmovém rybníčku natočit. Co se týče hereckého obsazení, tak mám podobné pocity jako u Troškova Kameňáku - co sakra ten Soukup na ty herce ví, že mu scénář neomlátili o hlavu už při prvním čtení?(16.9.2010)

Skoro stejně povedený jako první Maisner. Tentokrát perfektně parodující americké akční filmy s drsnými hrdiny a "komplikovanou" detektivní zápletkou. Do toho svérázný (ano, hlavně blbý) humor Ladislava Potměšila, který funguje stejně dobře jako u prvního dílu. Ve výsledném hodnocení si prostě nemůžu pomoct.(2.3.2009)

• viperblade

Je to blbý film? Ano. Je to trapný film? Ano. Je to jeden z nejhorších filmů? Rozhodně NE. Neříkám, že bych se smál, ale znám mnohem větší cipoviny, hlavně z české produkce. Proto, aby to nějak "vyniklo", dávám 2, i když si to zaslouží jednu. Ale co, pořád si tak říkám, že radši třikrát tohle, než jednou Waterloo. A to myslím zcela vážně.(11.4.2009)

• Paity

Major Maisner bohužel opět zasáhnul a bohužel dokázal nemožné. Zasáhl ještě hůře než v prvním díle a pro mne osobně má nepochopitelně vysoké hodnocení tady na ČSFD (27%) jediné vysvětlení, spousta lidí to měla puštěné místo Horsta Fuchse, který zrovna předváděl stejnou sadu titanových nožů jako před týdnem....(12.2.2012)

Asi se na mně projevuje mentální retardace, ovšem při plném zachování vědomí. Ano, já vím, že je to debilní, že tam není ani za mák nápadu, že herectví je naprosto nulové a režie se scénářem naprosto nemohoucí. Jenže já se při těch vpádech Maisnera do kanceláří, pobíhání náměstka v masce Mickey Mouse nebo hlášce "Tys byla v první díle kluk" opravdu smál, což se mi u jedničky stávalo o dost méně..(5.5.2012)

• - Ve scéně, kdy kapitán Hrubec (Jaroslav Sypal) sedá opačně na koně, se kuň splaší a začně rychle utíkat. V dalším záběru je však vidět, že na koni sedí jen připoutaná figurýna. (Lajty)

• - Ivan Gübel (Kuře) sa odmietol vyzliecť pri natáčaní scény, v ktorej je jeho postava nahá na patológii. Našťastie v budove hliadkoval policajt, ktorý mal podobnú postavu ako on a zastúpil ho. (Jello Biafra)

• - Film, který Václav Maisner (Ladislav Potměšil) sleduje, je Tombstone (1993). (Chris Masters)