• Godhaj

,,Nemějte strach, spláchnu ho!“ Druhé setkání se svérázným majorem Maisnerem, Václavem u mě dopadlo trochu hůře než první díl. Je příjemné, že se setkáváme s postavami z jedničky, ale ty spíše paběrkují. Hlavní prostor má jako obvykle sympatický Potměšil a hodně přehrávající a trapní Sypal a Synková. Příběh se motá odnikud nikam, ale ještě jakž takž nějaký i je a dokonce má i vyústění. Většinu času však převládají hloupé a infantilní vtipy a pitvoření se.(19.9.2013)

Stejně vynikající jako první díl. Nechápu proč takový vynikající český film může někdo tak hanobit. Podle mne to vůbec není kopa sebraných vtipů nacpaných do stupidního filmu jako Kameňák. Tohle je skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců. Podobně skvělé komedie jsou už jen s Helenou Růžičkovou jako je trilogie Slunce, seno a nebo Trhala fialky dinamitem. Dávám 5 HVĚZDIČEK(18.2.2007)

Dvojka se odklonila od původního záměru být českým nástupcem slavných amerických policejních akademií a za tímto účelem si plně razí cestu groteskním humorem. Major Maisner je na začátku vyhoštěn ze Spojených států, kde působil na policejní škole, je degradován na poručíka a na jeho původním pracovišti vládne pevnou rukou čerstvě povýšený kapitán Hrubec a frekventanti z jedničky na ní ted vyučují. Ladislav Potměšil se dostává mírně do pozadí zcela vytlačený vynikajícím Jaroslavem Sypalem v roli velitele policejní školy. Vrací se až na pár výjimek herecká sestava z jedničky. Krainová jako agentka Simona Ptáčková už není u FBI a provází po Praze americké turisty. Její vizážisté to přemrskli s blond barvou na jejích vlasech a tento odstín jí nesluší. Do děje se vřítí zápletka s počítačovým čipem, který Maisner nevědomky propašoval ze své americké anabáze a po němž pase jistá nebezpečná trojice. Druhý díl už tolik neparoduje, ale jak bylo řečeno v úvodu, jde na to stylem české komedie s groteskním humorem. Něco vychází skvěle a něco už méně. Vyzdvihl bych Sypala, který dostal v pokračování více prostoru a je bezkonkurenční a pak teprve za ním všichni ostatní. Nápadů je dost, humoru ještě víc, ale je to nálož, která nevybuchla až tak přesně načasovaná a ohnisko jejího rozptylu bych kvalifikoval jako střední. Následky třaskavého humoru však mohou být i smrtící. 60%(30.6.2012)

• Paity

Major Maisner bohužel opět zasáhnul a bohužel dokázal nemožné. Zasáhl ještě hůře než v prvním díle a pro mne osobně má nepochopitelně vysoké hodnocení tady na ČSFD (27%) jediné vysvětlení, spousta lidí to měla puštěné místo Horsta Fuchse, který zrovna předváděl stejnou sadu titanových nožů jako před týdnem....(12.2.2012)

• sethi

Dobře, podle komentářů, které jsem četla, jde o slátaninu nejvyššího kalibru. Ale já se přiznávám, že znám i horší….Ne, není to můj oblíbený film a nikomu bych ho nedoporučila. L.Potměšil je jako Maisner vtipný, to se mu upřít nedá.Ovšem aby postava fungovala, musí být vtipný i scénář a celý film.To už v tomhle případě neplatí! První díl vůbec špatný nebyl. Tady už se takzvaně vaří z vody. Některé scény vypustit, přidat jiné a pak by to třeba k smíchu bylo…..ale to už by jsme byli někde jinde ;) takže ruku na srdce: Koukat se na to dá, ale jenom jednou jedinkrát!(20.4.2011)

• - Film se natáčel v Hradci Králové, Praze, konkrétně v Novém městě a ve Smíchově a v New Yorku. (M.B)

• - Když Hrubec (Jaroslav Sypal) nachytá Meisnera (Ladislav Potměšil) s Kudlákovou (Jana Synková), jsou za ním schody vedoucí dolů ke zdi, kde se musí odbočit doleva nebo doprava, aby se člověk dostal dál. Přesto, když pak Kuře (Ivan Gübel) na bruslích Hrubce nabere, jedou celou dobu rovně a skončí v bazénu. Ve skutečnosti by nabourali do zdi pod schody. (Stupet)

• - Když jde Maisner (Ladislav Potměšil) do banky, tak mají zvenku napsáno, že jsou Ekoagro banka. Když ale Maisner vchází dovnitř, tak vevnitř mají napsáno, že jsou Unio banka. (JT19)