• galiea

Že bych byla shovívavější po tom, co mě potkalo to neštěstí a viděla jsem kus Kameňáku? Jasný, že je dvojka v podstatě blbost, ale skvělé herecké výkony (až na Sypala, to už přehnali, ale aspoň nemá tak hnusné zkažené zuby jak v jedničce) a pár dokonalých hlášek z ní dělají super film třeba k žehlení. A promovaný psycholog Kudláková je vykreslená fakt skvěle. -"Každý čestný muž by se na tvém místě zastřelil. Viď, René, že by ses zastřelil?"- -"Já se budu vdávat. On je letec!"-(21.7.2014)

• Paity

Major Maisner bohužel opět zasáhnul a bohužel dokázal nemožné. Zasáhl ještě hůře než v prvním díle a pro mne osobně má nepochopitelně vysoké hodnocení tady na ČSFD (27%) jediné vysvětlení, spousta lidí to měla puštěné místo Horsta Fuchse, který zrovna předváděl stejnou sadu titanových nožů jako před týdnem....(12.2.2012)

Stejně vynikající jako první díl. Nechápu proč takový vynikající český film může někdo tak hanobit. Podle mne to vůbec není kopa sebraných vtipů nacpaných do stupidního filmu jako Kameňák. Tohle je skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců. Podobně skvělé komedie jsou už jen s Helenou Růžičkovou jako je trilogie Slunce, seno a nebo Trhala fialky dinamitem. Dávám 5 HVĚZDIČEK(18.2.2007)

A já tomu dám klidně skoro plný počet, ač si mnozí cosi pomyslí o mé mentální retardaci. Protože tohle je tak neskutečně ujeté, že to hraničí s genialitou. Jakkoli z každého záběru kouká něco zcela imbecilního, já se při těch vpádech Maisnera do kanceláří, pobíhání náměstka v masce Mickey Mouse nebo hlášce "Tys byla v prvním díle kluk" a mnoha dalších scénách opravdu řezal na plné kolo. Mnohem víc než u jedničky.(5.5.2012)

• wosho

Film jenž každý milovník minimální kvality filmové úrovně pravděpodobně ohodnotí odpadem a bude to argumentovat debilitou, tupostí, sračkovitostí a čím vším možným. Nejsem fanda pana Soukupa, nejsem fanda ubohosti, nejsem fanda této trilogie. Přesto tento film nemohu rázně oddělat. Soukupovi se podařilo do scénáře narvat ohromné množství gagů, vtipů i forku a to vše obalil do děje tak blbého, že to nemohl myslet ani na chvíli vážně. Navíc si rozhodně nemyslím, že má film mizerné obsazení. Potměšil, Moraves, Synková, Gübel a i ten Sypal se do svých rolí hodí a uhráli je jak jen to šlo. A navíc Synková s Gübelem se mě doopravdy líbili. A nakonec když porovnáme tento díl s následující tvorbou Soukupa, tak ty **odpovídají. Jediné co mě na tomto "skvostu" lezlo na narvy bylo děsné vlezprdelkování do USA a všech jeho atributů-whisky, McDonalds,kovbojové, FBI atd. To jediné doopravdy Soukup podělal.(6.6.2007)

• - Film, který Václav Maisner (Ladislav Potměšil) sleduje, je Tombstone (1993). (Chris Masters)

• - Film se natáčel v Hradci Králové, Praze, konkrétně v Novém městě a ve Smíchově a v New Yorku. (M.B)

• - Ve scéně, kdy kapitán Hrubec (Jaroslav Sypal) sedá opačně na koně, se kuň splaší a začně rychle utíkat. V dalším záběru je však vidět, že na koni sedí jen připoutaná figurýna. (Lajty)