Asi se na mně projevuje mentální retardace, ovšem při plném zachování vědomí. Ano, já vím, že je to naprosto imbecilní, stupidita kouká z každého záběru, ale já jsem se při těch vpádech Maisnera do kanceláří, pobíhání náměstka v masce Mickey Mouse nebo hlášce "Tys byla v prvním díle kluk" a mnoha dalších scénách opravdu řezal na plné kolo, což se mi u jedničky stávalo o dost méně.(5.5.2012)

• galiea

Že bych byla shovívavější po tom, co mě potkalo to neštěstí a viděla jsem kus Kameňáku? Jasný, že je dvojka v podstatě blbost, ale skvělé herecké výkony (až na Sypala, to už přehnali, ale aspoň nemá tak hnusné zkažené zuby jak v jedničce) a pár dokonalých hlášek z ní dělají super film třeba k žehlení. A promovaný psycholog Kudláková je vykreslená fakt skvěle. -"Každý čestný muž by se na tvém místě zastřelil. Viď, René, že by ses zastřelil?"- -"Já se budu vdávat. On je letec!"-(21.7.2014)

• DaViD´82

Major Maisner opět zasahuje ! Hurá !!! Hurá... Hurá ? Ne milý Soukupe, děkujeme, ale opravdu nikdy více nechceme aby se tato nevýslovně imbecilní variace na Policejní Akademie ještě objevila v našem zorném úhlu. Jinak by to na nás mohlo zanechat i trvalé následky. Maisnere, víš co ? Zdechni a již nikdy více nezasahuj ! S pozdravem tví N@váci.(17.8.2007)

• pytlik...

Spolu s jedničkou velmi podceňovaný film. Každej, kdo se vysmívá majoru Maisnerovi, by se měl mrknout sem. Není náhodou, že letech 1994-1997, kdy tu vládl tenhle polda, došlo k výraznému poklesu kriminality. Copak by se někdo odvážil postavit týpkovi se selhávající pistolí? Zaznamenal jsem taky nějaký nejapný poznámky, že Potměšil hraje všechny svoje role stejně. Takovým zaslepeným kritikům odpovídám, že herec se nepřizpůsobuje roli, ale naopak si roli přizpůsobuje sobě. Vezměme si takovýho Hrušínskýho nejst., kterej je branej jako náš top umělec. Přitom byl vrcholně mrtvolnej, ať mi někdo jmenuje roli, kde by hýřil energií, rozdával úsměvy na celý kolo a měnil intonaci v hlase. Ne, on se všude jen tak ploužil, mluvil na půl úst, když udělal nějaký gesto, to si člověk otevřel šampus na oslavu. Málo se to ví, ale Hrušínský umřel už v šedesátých letech, kdy ho srazilo auto, ale vzhledem k tomu, že se jeho mrtvolnej stav se od toho živýho vůbec nelišil, jeho okolí to zaznamenalo až v r. 1994, a narychlo ho nacpalo do rakve, aby nepohoršoval.(20.10.2016)

Stejně vynikající jako první díl. Nechápu proč takový vynikající český film může někdo tak hanobit. Podle mne to vůbec není kopa sebraných vtipů nacpaných do stupidního filmu jako Kameňák. Tohle je skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců. Podobně skvělé komedie jsou už jen s Helenou Růžičkovou jako je trilogie Slunce, seno a nebo Trhala fialky dinamitem. Dávám 5 HVĚZDIČEK(18.2.2007)

• - Film, při kterém si Maisner (Ladislav Potměšil) cvičí dovednosti s pistolí, je western Pro hrst dolarů (1964) s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. (ELBobes)

• - Film se natáčel v Hradci Králové, Praze, konkrétně v Novém městě a ve Smíchově a v New Yorku. (M.B)

• - Ivan Gübel (Kuře) sa odmietol vyzliecť pri natáčaní scény, v ktorej je jeho postava nahá na patológii. Našťastie v budove hliadkoval policajt, ktorý mal podobnú postavu ako on a zastúpil ho. (Jello Biafra)