• pytlik...

Spolu s jedničkou velmi podceňovaný film. Každej, kdo se vysmívá majoru Maisnerovi, by se měl mrknout sem. Není náhodou, že letech 1994-1997, kdy tu vládl tenhle polda, došlo k výraznému poklesu kriminality. Copak by se někdo odvážil postavit týpkovi se selhávající pistolí? Zaznamenal jsem taky nějaký nejapný poznámky, že Potměšil hraje všechny svoje role stejně. Takovým zaslepeným kritikům odpovídám, že herec se nepřizpůsobuje roli, ale naopak si roli přizpůsobuje sobě. Vezměme si takovýho Hrušínskýho nejst., kterej je branej jako náš top umělec. Přitom byl vrcholně mrtvolnej, ať mi někdo jmenuje roli, kde by hýřil energií, rozdával úsměvy na celý kolo a měnil intonaci v hlase. Ne, on se všude jen tak ploužil, mluvil na půl úst, když udělal nějaký gesto, to si člověk otevřel šampus na oslavu. Málo se to ví, ale Hrušínský umřel už v šedesátých letech, kdy ho srazilo auto, ale vzhledem k tomu, že se jeho mrtvolnej stav se od toho živýho vůbec nelišil, jeho okolí to zaznamenalo až v r. 1994, a narychlo ho nacpalo do rakve, aby nepohoršoval.(20.10.2016)

Dvojka se odklonila od původního záměru být českým nástupcem slavných amerických policejních akademií a za tímto účelem si plně razí cestu groteskním humorem. Major Maisner je na začátku vyhoštěn ze Spojených států, kde působil na policejní škole, je degradován na poručíka a na jeho původním pracovišti vládne pevnou rukou čerstvě povýšený kapitán Hrubec a frekventanti z jedničky na ní ted vyučují. Ladislav Potměšil se dostává mírně do pozadí zcela vytlačený vynikajícím Jaroslavem Sypalem v roli velitele policejní školy. Vrací se až na pár výjimek herecká sestava z jedničky. Krainová jako agentka Simona Ptáčková už není u FBI a provází po Praze americké turisty. Její vizážisté to přemrskli s blond barvou na jejích vlasech a tento odstín jí nesluší. Do děje se vřítí zápletka s počítačovým čipem, který Maisner nevědomky propašoval ze své americké anabáze a po němž pase jistá nebezpečná trojice. Druhý díl už tolik neparoduje, ale jak bylo řečeno v úvodu, jde na to stylem české komedie s groteskním humorem. Něco vychází skvěle a něco už méně. Vyzdvihl bych Sypala, který dostal v pokračování více prostoru a je bezkonkurenční a pak teprve za ním všichni ostatní. Nápadů je dost, humoru ještě víc, ale je to nálož, která nevybuchla až tak přesně načasovaná a ohnisko jejího rozptylu bych kvalifikoval jako střední. Následky třaskavého humoru však mohou být i smrtící. 60%(30.6.2012)

Hodnotím-70 procent. Dvojku mám velice rád a nedokážu porozumět tak nízkému hodnocení od diváků. Je pravda, že se nejedná o nic excelentního, ale jako komedie pro mě byla velice legrační s výbornými hlášky a s dobrými herci, kteří hrají naprosto šílené role. Celkově Soukupův humor mi nevadí, je však pravda, že v příštím filmu jde kvalita rozhodně dolů. Tenhle film už jsem viděl nejméně třikrát a určitě si ho zase někdy pustím. Sice nedá se to srovnávat s takovými Samotáři nebo Pelíšky, ale svou originalitu to má, furt lepší než komedie, které se natočili u nás během posledních deseti let, u kterých se jenom nudím. Tři a půl hvězdičky nejde dát, tak dávám čtyři.(31.12.2012)

• viperblade

Je to blbý film? Ano. Je to trapný film? Ano. Je to jeden z nejhorších filmů? Rozhodně NE. Neříkám, že bych se smál, ale znám mnohem větší cipoviny, hlavně z české produkce. Proto, aby to nějak "vyniklo", dávám 2, i když si to zaslouží jednu. Ale co, pořád si tak říkám, že radši třikrát tohle, než jednou Waterloo. A to myslím zcela vážně.(11.4.2009)

• Aleee89

Zase Maisner, zase film, který jsem v mládí viděla mnohokrát a docela se mi i líbil, ale dnes mě to už opravdu nebere. Druhý díl naplňuje pravidlo o dvojkách, je horší, humor je na hranici trapnosti. Tyhle filmy mě už prostě neohromí, filmy, které se tváří jako vtipné komedie a přitom jsou místy více či méně ubohé...(18.6.2013)

• - Ivan Gübel (Kuře) sa odmietol vyzliecť pri natáčaní scény, v ktorej je jeho postava nahá na patológii. Našťastie v budove hliadkoval policajt, ktorý mal podobnú postavu ako on a zastúpil ho. (Jello Biafra)

• - Film, při kterém si Maisner (Ladislav Potměšil) cvičí dovednosti s pistolí, je western Pro hrst dolarů (1964) s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. (ELBobes)

• - Film, který Václav Maisner (Ladislav Potměšil) sleduje, je Tombstone (1993). (Chris Masters)