Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vše začíná na pražském letišti, kam američtí agenti dopravili v želízcích majora Maisnera vyhoštěného ze Spojených států. Vrací se do svého působiště, Střední policejní školy, a to přesto, že byl za svůj "výkon" degradován na poručíka a jeho funkci velitele školy převzal čerstvě povýšený kapitán Hrubec. Maisner se ve škole shledá s bývalými studenty, kteří tu teď vyučují. Všichni jej vítají s nadšením a všichni od něj dostanou nějaký dárek. Zatímco psycholožka Kudláková, kterou přitahují velitelské typy, ztratila o degradovaného Maisnera zájem a vášnivě teď miluje Hrubce, pozornost na něj zaměří Boženka Vinklářová, která se rozešla s cikánem Štefanem a učí teď na škole daktyloskopii. Maisner vypráví, jak v Americe skočil z mrakodrapu, aby se ubránil návrhům Simony Ptáčkové. Také vypráví o tom, že dívku vyhodili v USA od policie. Skutečně Simona nyní provází po Praze americké turisty. Je mezi nimi i podezřelá trojice tvořená uhlazeným Profesorem, jeho tlustou pomocnicí Ofélií a mladý gangster. Maisner však není pronásledován jen ženami, ale také podezřelou trojicí vedenou Profesorem. Chtějí po Maisnerovi počítačový čip, který nevědomky propašoval ze Spojených států. Major však dá pašerákům najevo svůj nezájem, protože z nich má menší strach než z žen a jejich milostných intrik. Jak už to ovšem v podobných komediích bývá, vše směřuje v lavině více či méně bláznivých a vtipných epizod k závěru, ve kterém je major Maisner opět povýšen. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (273)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Je to blbý film? Ano. Je to trapný film? Ano. Je to jeden z nejhorších filmů? Rozhodně NE. Neříkám, že bych se smál, ale znám mnohem větší cipoviny, hlavně z české produkce. Proto, aby to nějak "vyniklo", dávám 2, i když si to zaslouží jednu. Ale co, pořád si tak říkám, že radši třikrát tohle, než jednou Waterloo. A to myslím zcela vážně. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Potenciál nebol využitý a pritom po výbornej jednotke bolo toľko možných nápadov a verzií. Vytratil sa proste vtip a prevládali trápne scénky. Major Maisner už nie je to čo býval. Áno, Hrubec je stále jednotka a dobre sa dá na ňom zabaviť, ale to je málo. Chýba výraznejšia ženská postava, pritom je toľko dobrých a pekných českých herečiek. V 90tkach ma to ešte bavilo, vtedy bola iná doba, ale teraz pri opätovnom pozretí to bolo naozaj zlé. A to nechcem vedieť názor tých, ktorí sa na toto rozhodnú pozrieť prvý krát. Rozhodne nečakajte nejaké Pelíšky či Kurva hoši gutentág. Tvorcovia si mali lepšie premyslieť, aký scenár vymyslia, než sa pustili do natáčania. Naozaj, potenciál bol veľký. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Dvojka už je viditelně a hlavně citelně slabší než jednička. Přibylo trapnosti a humoru už tu je opravdu minimálně. Několikrát jsem se u toho zasmál, ale jde vidět, že tvůrci již začínali mlít z posledního. Navíc mi přišlo, že se v některých situacích opakovali a už to prostě nebylo tak vtipné jako minule. Samozřejmě přišli s novou zápletkou, ale Maisner už prostě nebyl tak „okouzlující“ jako minule. Jediný kdo si udržel kvalitu své tuposti, byl Hrubec. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dvojka se odklonila od původního záměru být českým nástupcem slavných amerických policejních akademií a za tímto účelem si plně razí cestu groteskním humorem. Major Maisner je na začátku vyhoštěn ze Spojených států, kde působil na policejní škole, je degradován na poručíka a na jeho původním pracovišti vládne pevnou rukou čerstvě povýšený kapitán Hrubec a frekventanti z jedničky na ní ted vyučují. Ladislav Potměšil se dostává mírně do pozadí zcela vytlačený vynikajícím Jaroslavem Sypalem v roli velitele policejní školy. Vrací se až na pár výjimek herecká sestava z jedničky. Krainová jako agentka Simona Ptáčková už není u FBI a provází po Praze americké turisty. Její vizážisté to přemrskli s blond barvou na jejích vlasech a tento odstín jí nesluší. Do děje se vřítí zápletka s počítačovým čipem, který Maisner nevědomky propašoval ze své americké anabáze a po němž pase jistá nebezpečná trojice. Druhý díl už tolik neparoduje, ale jak bylo řečeno v úvodu, jde na to stylem české komedie s groteskním humorem. Něco vychází skvěle a něco už méně. Vyzdvihl bych Sypala, který dostal v pokračování více prostoru a je bezkonkurenční a pak teprve za ním všichni ostatní. Nápadů je dost, humoru ještě víc, ale je to nálož, která nevybuchla až tak přesně načasovaná a ohnisko jejího rozptylu bych kvalifikoval jako střední. Následky třaskavého humoru však mohou být i smrtící. 60% ()

DaViD´82 odpad!

všechny recenze uživatele

Major Maisner opět zasahuje ! Hurá !!! Hurá... Hurá ? Ne milý Soukupe, děkujeme, ale opravdu nikdy více nechceme aby se tato nevýslovně imbecilní variace na Policejní Akademie ještě objevila v našem zorném úhlu. Jinak by to na nás mohlo zanechat i trvalé následky. Maisnere, víš co ? Zdechni a již nikdy více nezasahuj ! S pozdravem tví N@váci. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Když jde Maisner (Ladislav Potměšil) do banky, tak mají zvenku napsáno, že jsou Ekoagro banka. Když ale Maisner vchází dovnitř, tak vevnitř mají napsáno, že jsou Unio banka. (JT19)
  • Ve scéně, kdy kapitán Hrubec (Jaroslav Sypal) sedá opačně na koně, se kuň splaší a začně rychle utíkat. V dalším záběru je však vidět, že na koni sedí jen připoutaná figurýna. (Lajty)

Reklama

Reklama