• Paity

Major Maisner bohužel opět zasáhnul a bohužel dokázal nemožné. Zasáhl ještě hůře než v prvním díle a pro mne osobně má nepochopitelně vysoké hodnocení tady na ČSFD (27%) jediné vysvětlení, spousta lidí to měla puštěné místo Horsta Fuchse, který zrovna předváděl stejnou sadu titanových nožů jako před týdnem....(12.2.2012)

• Godhaj

,,Nemějte strach, spláchnu ho!“ Druhé setkání se svérázným majorem Maisnerem, Václavem u mě dopadlo trochu hůře než první díl. Je příjemné, že se setkáváme s postavami z jedničky, ale ty spíše paběrkují. Hlavní prostor má jako obvykle sympatický Potměšil a hodně přehrávající a trapní Sypal a Synková. Příběh se motá odnikud nikam, ale ještě jakž takž nějaký i je a dokonce má i vyústění. Většinu času však převládají hloupé a infantilní vtipy a pitvoření se.(19.9.2013)

NOVA HD (4:3) - Pravdou je, že úroveň šla v porovnání s prvním dílem malinko dolů. Některé legrácky se opakovaly z jedničky a pan Sypal (coby ženská) mě trochu iritoval :) Nicméně opět jsem zaznamenal na sobě pár širokých úsměvů, které ve mě major Majsner, Kuře či Kudláková vyvolali. Nestydím se za 3 hvězdičky a nebudu jako drtivá většina, která bez rozmyslu hází film do odpadu (28% a 273. nejhorší film je toho důkazem). To dělají jen rádoby intelektuálové, jejichž humor je v uvozovkách na výši. Protože pokud si to přiznáme, tak se člověk na 80 minut příjemně uvolní a dobře pobaví. 65%(24.3.2013)

• SOLOM.

Dvojka už je viditelně a hlavně citelně slabší než jednička. Přibylo trapnosti a humoru už tu je opravdu minimálně. Několikrát jsem se u toho zasmál, ale jde vidět, že tvůrci již začínali mlít z posledního. Navíc mi přišlo, že se v některých situacích opakovali a už to prostě nebylo tak vtipné jako minule. Samozřejmě přišli s novou zápletkou, ale Maisner už prostě nebyl tak „okouzlující“ jako minule. Jediný kdo si udržel kvalitu své tuposti, byl Hrubec.(12.4.2018)

• MikO_NR_1909

Najhoršie na tom je (a stojím si za tým), že Potměšil má komediálny potenciál. Z jeho ksichtíku (podobne ako u Sypala) sa s prispením vrcholného českého tvorcu a kvalitného scenára dá vyškrábať nejedna komédia. Takto robia zo seba idiotov a zabávajú najnižšiu spoločenskú sortu a ja takmer pri každej replike len krútim hlavou.(25.6.2014)

• - Když jde Maisner (Ladislav Potměšil) do banky, tak mají zvenku napsáno, že jsou Ekoagro banka. Když ale Maisner vchází dovnitř, tak vevnitř mají napsáno, že jsou Unio banka. (JT19)

• - Když Hrubec (Jaroslav Sypal) nachytá Meisnera (Ladislav Potměšil) s Kudlákovou (Jana Synková), jsou za ním schody vedoucí dolů ke zdi, kde se musí odbočit doleva nebo doprava, aby se člověk dostal dál. Přesto, když pak Kuře (Ivan Gübel) na bruslích Hrubce nabere, jedou celou dobu rovně a skončí v bazénu. Ve skutečnosti by nabourali do zdi pod schody. (Stupet)

• - Film se natáčel v Hradci Králové, Praze, konkrétně v Novém městě a ve Smíchově a v New Yorku. (M.B)