Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vše začíná na pražském letišti, kam američtí agenti dopravili v želízcích majora Maisnera vyhoštěného ze Spojených států. Vrací se do svého působiště, Střední policejní školy, a to přesto, že byl za svůj "výkon" degradován na poručíka a jeho funkci velitele školy převzal čerstvě povýšený kapitán Hrubec. Maisner se ve škole shledá s bývalými studenty, kteří tu teď vyučují. Všichni jej vítají s nadšením a všichni od něj dostanou nějaký dárek. Zatímco psycholožka Kudláková, kterou přitahují velitelské typy, ztratila o degradovaného Maisnera zájem a vášnivě teď miluje Hrubce, pozornost na něj zaměří Boženka Vinklářová, která se rozešla s cikánem Štefanem a učí teď na škole daktyloskopii. Maisner vypráví, jak v Americe skočil z mrakodrapu, aby se ubránil návrhům Simony Ptáčkové. Také vypráví o tom, že dívku vyhodili v USA od policie. Skutečně Simona nyní provází po Praze americké turisty. Je mezi nimi i podezřelá trojice tvořená uhlazeným Profesorem, jeho tlustou pomocnicí Ofélií a mladý gangster. Maisner však není pronásledován jen ženami, ale také podezřelou trojicí vedenou Profesorem. Chtějí po Maisnerovi počítačový čip, který nevědomky propašoval ze Spojených států. Major však dá pašerákům najevo svůj nezájem, protože z nich má menší strach než z žen a jejich milostných intrik. Jak už to ovšem v podobných komediích bývá, vše směřuje v lavině více či méně bláznivých a vtipných epizod k závěru, ve kterém je major Maisner opět povýšen. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (274)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Potenciál nebol využitý a pritom po výbornej jednotke bolo toľko možných nápadov a verzií. Vytratil sa proste vtip a prevládali trápne scénky. Major Maisner už nie je to čo býval. Áno, Hrubec je stále jednotka a dobre sa dá na ňom zabaviť, ale to je málo. Chýba výraznejšia ženská postava, pritom je toľko dobrých a pekných českých herečiek. V 90tkach ma to ešte bavilo, vtedy bola iná doba, ale teraz pri opätovnom pozretí to bolo naozaj zlé. A to nechcem vedieť názor tých, ktorí sa na toto rozhodnú pozrieť prvý krát. Rozhodne nečakajte nejaké Pelíšky či Kurva hoši gutentág. Tvorcovia si mali lepšie premyslieť, aký scenár vymyslia, než sa pustili do natáčania. Naozaj, potenciál bol veľký. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Zase Maisner, zase film, který jsem v mládí viděla mnohokrát a docela se mi i líbil, ale dnes mě to už opravdu nebere. Druhý díl naplňuje pravidlo o dvojkách, je horší, humor je na hranici trapnosti. Tyhle filmy mě už prostě neohromí, filmy, které se tváří jako vtipné komedie a přitom jsou místy více či méně ubohé... ()

Reklama

MarekT 

všechny recenze uživatele

Divácky i díky kratší délce snesitelnější pokračování, nicméně svým opakováním již v jedničce viděného upadající směrem k nezajímavosti. Oproti jedničce, která se dala považovat za solidní parodickou poctu Policejní akademii, je film zklamáním, srovnání s dalším dílem jej i díky pár dobrým skečům a neutichajímu Potměšilovu nasazení staví mimo odpadovou kategorii. 20% ()

Dromed 

všechny recenze uživatele

No nevím. Myslím si, že by člověk pokud dá na hodnocení odpad měl svůj počin nějak okomentovat. Ale jak čtu tak jsou odpad spíše právě ty komentáře než ten film. Myslím, že nestačí napsat jen "blbost, slátanina, hrůza...." Ale skutečný argument proč by si film nezasloužil tu pitomou jednu hvězdičku. K filmu samotnému: JE TO KOMEDIE O POLICAJTECH! Od toho přece nic inteligentního čekat nemůžeme. ()

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Snímok "Byl jednou jeden polda" je českou variáciou na populárne americké komédie zo série "Policajná akadémia". Režisér Jaroslav Soukup si povedal, že by mohlo mať úspech u česko-slovenského publika, keď skopíruje pôvodný americký nápad, ktorý bol priaznivo divácky prijatý po celom svete a dočkal sa mnohých pokračovaní. V roku 1995 sa mu podarilo získať financie a natočil komédiu "Byl jednou jeden polda". Do hlavnej úlohy, veliteľa policajnej školy, obsadil Ladislava Potměšila. Vo vedľaších rolách mu sekundovala celá plejáda béčkových hercov a nehereckých niktošov. Kedže si to našlo svojich divákov, tak o dva roky sa objavilo druhé pokračovanie s názvom "Byl jednou jeden polda 2: Major Maisner opäť zasahuje". Ani pôvodný film nebol nič moc, no táto druhá časť je zúfalý odpad! ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Když Hrubec (Jaroslav Sypal) nachytá Meisnera (Ladislav Potměšil) s Kudlákovou (Jana Synková), jsou za ním schody vedoucí dolů ke zdi, kde se musí odbočit doleva nebo doprava, aby se člověk dostal dál. Přesto, když pak Kuře (Ivan Gübel) na bruslích Hrubce nabere, jedou celou dobu rovně a skončí v bazénu. Ve skutečnosti by nabourali do zdi pod schody. (Stupet)
  • Ivan Gübel (Kuře) sa odmietol vyzliecť pri natáčaní scény, v ktorej je jeho postava nahá na patológii. Našťastie v budove hliadkoval policajt, ktorý mal podobnú postavu ako on a zastúpil ho. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama