• Hawkeye666

Mé hodnocení by bylo odpad! kdybych neviděl třetí díl, kde je ta změs trapnosti a naprosté stupidity dovedena k "dokonalosti". PS: určitě si přečtete komentář uživatele Lucinkapes, jež zní: "...vynikající český film, skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců..." Jestli je takových diváků víc, z českou kinematografií to půjde dolu vodou.(2.8.2007)

• MarekT

Divácky i díky kratší délce snesitelnější pokračování, nicméně svým opakováním již v jedničce viděného upadající směrem k nezajímavosti. Oproti jedničce, která se dala považovat za solidní parodickou poctu Policejní akademii, je film zklamáním, srovnání s dalším dílem jej i díky pár dobrým skečům a neutichajímu Potměšilovu nasazení staví mimo odpadovou kategorii. 20%(3.12.2008)

NOVA HD (4:3) - Pravdou je, že úroveň šla v porovnání s prvním dílem malinko dolů. Některé legrácky se opakovaly z jedničky a pan Sypal (coby ženská) mě trochu iritoval :) Nicméně opět jsem zaznamenal na sobě pár širokých úsměvů, které ve mě major Majsner, Kuře či Kudláková vyvolali. Nestydím se za 3 hvězdičky a nebudu jako drtivá většina, která bez rozmyslu hází film do odpadu (28% a 273. nejhorší film je toho důkazem). To dělají jen rádoby intelektuálové, jejichž humor je v uvozovkách na výši. Protože pokud si to přiznáme, tak se člověk na 80 minut příjemně uvolní a dobře pobaví. 65%(24.3.2013)

Stejně vynikající jako první díl. Nechápu proč takový vynikající český film může někdo tak hanobit. Podle mne to vůbec není kopa sebraných vtipů nacpaných do stupidního filmu jako Kameňák. Tohle je skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců. Podobně skvělé komedie jsou už jen s Helenou Růžičkovou jako je trilogie Slunce, seno a nebo Trhala fialky dinamitem. Dávám 5 HVĚZDIČEK(18.2.2007)

Dvojka se odklonila od původního záměru být českým nástupcem slavných amerických policejních akademií a za tímto účelem si plně razí cestu groteskním humorem. Major Maisner je na začátku vyhoštěn ze Spojených států, kde působil na policejní škole, je degradován na poručíka a na jeho původním pracovišti vládne pevnou rukou čerstvě povýšený kapitán Hrubec a frekventanti z jedničky na ní ted vyučují. Ladislav Potměšil se dostává mírně do pozadí zcela vytlačený vynikajícím Jaroslavem Sypalem v roli velitele policejní školy. Vrací se až na pár výjimek herecká sestava z jedničky. Krainová jako agentka Simona Ptáčková už není u FBI a provází po Praze americké turisty. Její vizážisté to přemrskli s blond barvou na jejích vlasech a tento odstín jí nesluší. Do děje se vřítí zápletka s počítačovým čipem, který Maisner nevědomky propašoval ze své americké anabáze a po němž pase jistá nebezpečná trojice. Druhý díl už tolik neparoduje, ale jak bylo řečeno v úvodu, jde na to stylem české komedie s groteskním humorem. Něco vychází skvěle a něco už méně. Vyzdvihl bych Sypala, který dostal v pokračování více prostoru a je bezkonkurenční a pak teprve za ním všichni ostatní. Nápadů je dost, humoru ještě víc, ale je to nálož, která nevybuchla až tak přesně načasovaná a ohnisko jejího rozptylu bych kvalifikoval jako střední. Následky třaskavého humoru však mohou být i smrtící. 60%(30.6.2012)

• - Ve scéně, kdy kapitán Hrubec (Jaroslav Sypal) sedá opačně na koně, se kuň splaší a začně rychle utíkat. V dalším záběru je však vidět, že na koni sedí jen připoutaná figurýna. (Lajty)

• - Ivan Gübel (Kuře) sa odmietol vyzliecť pri natáčaní scény, v ktorej je jeho postava nahá na patológii. Našťastie v budove hliadkoval policajt, ktorý mal podobnú postavu ako on a zastúpil ho. (Jello Biafra)

• - Když Hrubec (Jaroslav Sypal) nachytá Meisnera (Ladislav Potměšil) s Kudlákovou (Jana Synková), jsou za ním schody vedoucí dolů ke zdi, kde se musí odbočit doleva nebo doprava, aby se člověk dostal dál. Přesto, když pak Kuře (Ivan Gübel) na bruslích Hrubce nabere, jedou celou dobu rovně a skončí v bazénu. Ve skutečnosti by nabourali do zdi pod schody. (Stupet)