Asi se na mně projevuje mentální retardace, ovšem při plném zachování vědomí. Ano, já vím, že je to naprosto imbecilní, stupidita kouká z každého záběru, ale já jsem se při těch vpádech Maisnera do kanceláří, pobíhání náměstka v masce Mickey Mouse nebo hlášce "Tys byla v prvním díle kluk" a mnoha dalších scénách opravdu řezal na plné kolo, což se mi u jedničky stávalo o dost méně.(5.5.2012)

• MikO_NR_1909

Najhoršie na tom je (a stojím si za tým), že Potměšil má komediálny potenciál. Z jeho ksichtíku (podobne ako u Sypala) sa s prispením vrcholného českého tvorcu a kvalitného scenára dá vyškrábať nejedna komédia. Takto robia zo seba idiotov a zabávajú najnižšiu spoločenskú sortu a ja takmer pri každej replike len krútim hlavou.(25.6.2014)

• Hawkeye666

Mé hodnocení by bylo odpad! kdybych neviděl třetí díl, kde je ta změs trapnosti a naprosté stupidity dovedena k "dokonalosti". PS: určitě si přečtete komentář uživatele Lucinkapes, jež zní: "...vynikající český film, skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců..." Jestli je takových diváků víc, z českou kinematografií to půjde dolu vodou.(2.8.2007)

Hodnotím-70 procent. Dvojku mám velice rád a nedokážu porozumět tak nízkému hodnocení od diváků. Je pravda, že se nejedná o nic excelentního, ale jako komedie pro mě byla velice legrační s výbornými hlášky a s dobrými herci, kteří hrají naprosto šílené role. Celkově Soukupův humor mi nevadí, je však pravda, že v příštím filmu jde kvalita rozhodně dolů. Tenhle film už jsem viděl nejméně třikrát a určitě si ho zase někdy pustím. Sice nedá se to srovnávat s takovými Samotáři nebo Pelíšky, ale svou originalitu to má, furt lepší než komedie, které se natočili u nás během posledních deseti let, u kterých se jenom nudím. Tři a půl hvězdičky nejde dát, tak dávám čtyři.(31.12.2012)

• pytlik...

Spolu s jedničkou velmi podceňovaný film. Každej, kdo se vysmívá majoru Maisnerovi, by se měl mrknout sem. Není náhodou, že letech 1994-1997, kdy tu vládl tenhle polda, došlo k výraznému poklesu kriminality. Copak by se někdo odvážil postavit týpkovi se selhávající pistolí? Zaznamenal jsem taky nějaký nejapný poznámky, že Potměšil hraje všechny svoje role stejně. Takovým zaslepeným kritikům odpovídám, že herec se nepřizpůsobuje roli, ale naopak si roli přizpůsobuje sobě. Vezměme si takovýho Hrušínskýho nejst., kterej je branej jako náš top umělec. Přitom byl vrcholně mrtvolnej, ať mi někdo jmenuje roli, kde by hýřil energií, rozdával úsměvy na celý kolo a měnil intonaci v hlase. Ne, on se všude jen tak ploužil, mluvil na půl úst, když udělal nějaký gesto, to si člověk otevřel šampus na oslavu. Málo se to ví, ale Hrušínský umřel už v šedesátých letech, kdy ho srazilo auto, ale vzhledem k tomu, že se jeho mrtvolnej stav se od toho živýho vůbec nelišil, jeho okolí to zaznamenalo až v r. 1994, a narychlo ho nacpalo do rakve, aby nepohoršoval.(20.10.2016)

• - Film, který Václav Maisner (Ladislav Potměšil) sleduje, je Tombstone (1993). (Chris Masters)

• - Film, při kterém si Maisner (Ladislav Potměšil) cvičí dovednosti s pistolí, je western Pro hrst dolarů (1964) s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. (ELBobes)

• - Když jde Maisner (Ladislav Potměšil) do banky, tak mají zvenku napsáno, že jsou Ekoagro banka. Když ale Maisner vchází dovnitř, tak vevnitř mají napsáno, že jsou Unio banka. (JT19)