Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Daikaidžú sókógeki

Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Fantasy / Horor / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2001, 105 min

Nářez! Kam se na tohle hrabe Emmerich! Kombinace gumových příšer a moderních triků vytváří neodolatelně kouzelnou atmosféru. Proti Godzille tentokrát bojují potvory tři, což je jen dobře, protože poté, co se objeví, už budete jen zírat s otevřenou pusou. Škoda je snad jen pomalejšího rozjezdu, ale od zhruba 30. minuty je to jedna velká jízda.(27.8.2006)

26) GODZILLA, MOTHRA AND KING GHIDORAH:GIANT MONSTERS ALL-OUT ATTACK (2001)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___Jeden protivník už scenáristům nestačí, tři jsou mnohem lepší číslo. Na scéně figuruje záhadný stařík, který oživí tři monstra, která chránila Japonsko ve starodávných dobách. První je BARAGON, zástupce země, čtyřnohá obluda se srandovními ušisky, která své protivníky "podkopává", druhá je stará známá MOTHRA, zástupce vzduchu, přerostlá můra s křidélky Otakárka Fenyklového a třetí je trojhlavý drak KING GHIDORAH, zástupce vody, který bojuje způsobem "zakousnu se a nepustím". Úvodních 30 minut se připravuje půda pro velký střet, pak náhle ze země vyleze Baragon a vizuální orgie můžou začít.....Ano, skutečně orgie, protože tenhle díl je vizuálně velmi zdařilý. Modely baráků a krajiny už nejsou tak okatě papundeklové. Souboj Godzilly a Ghidoraha ve městě provázejí krásné ohnivé exploze. Triky už nejsou tak dementní, jako obvykle, taky už bylo v roce 2001 načase, že. Jenom ta monstra jsou pořád srandovně maňásková, což jenom kvituji s povděkem. Převodem do digitální podoby by Godzilla ztratila své půvabně naivní kouzlo.(29.7.2010)

Snímek „Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki“ se primárně snaží o jiný přístup, dává monstrům nové útoky, narušuje jejich klasickou mytologii. Ano, proč ne, ale ten příběh není celkově až tak dobrý, navíc jsou zde i trikové slabiny, které mi bily do očí. Ale nadále se jedná o celkem kvalitní a dobrou zábavu, která ještě mírně přešlapuje nad tím průměrem. Sakra, vždyť zde pořád jsou obří monstra!(2.8.2015)

Hudba - Kow Otani. Godzilla theme - Akira Itukube. CITÁT - Godzilla se vrátila, máme málo času. Jděte na posvátné místo, kde spí ohromný Ghidorah.......... Když se začala monstra zjevovat je zděšení Japonců tak ohromné, že se někdy jeví jako hrané a diváka ( třeba mě ) některé zděšení rozesmálo. Musel jsem přehlížet, že monstra jsou gumová, ale katastrofy které páchají jsou trikově velice povedené. CITÁT - Ta ještěrka si vybrala špatného člověka.......... Samozřejmě že dojde i na hrdinné činy lidského jedince, to Japonci zvládli. A kdo, že si to tady zahrál ? Zelená je Godzilla, Červený je Baragon, Duhový hmyz je Monthra a Trojhlavý zlatý tvor je Ghidorah.(8.1.2012)

Asi 3 nejlepší Godzilla film, jen zase podotýkám ten cpanej humor at byl chtěný nechtěný byl hroznej a trapnej. Nicméně příběh byl poměrně zdařilý a kostýmy i efekty byly bez chyby, herci jako vždy strašně špatní vyhrabaní z koše. Film jsem si užíval stejně jako celou serii godzill kterou jsem o víkendu zkoukl, jediné co bych asi ještě vytkl je zbytečná zdlouhavost která film dost ubíjí a to v kecacích scénách kterých tu je více než dost.(28.10.2012)

• - Původně si tvůrci přáli, aby Godzilla vypada více jako ještěrka a měla ocas a záda v jedné linii. Proti byl však herec Mizuho Yoshida, který Godzillu hrál a pro kterého byl vzpřímený postoj přirozenější. (Terva)

• - S rozpočtem 9,5 milionu amerických dolarů a výdělkem okolo 20 milionů se jedná o nejúspěšnější film v sérii „Godzilla tisíciletí“, která vycházela mezi lety 1999 a 2004. (Terva)

• - Režisér Šúsuke Kaneko se k filmu dostal díky svému úspěchu s trilogií Gamera: Guardian of the Universe (1995), Gamera 2: Attack of the Legion (1996) a Gamera 3: Revenge of Iris (1999). Tyto filmy byly úspěšné u kritiků i komerčně, proto se společnost Toho rozhodla po vlažně přijatých Godzilla: 2000 (1999) a Godzilla vs. Megaguirus (2000) dát důvěru pro natočení dalšího pokračování právě Kanekovi. (Israha)